MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 29 Eylül MasterChef 2020’de ilk eleme adayı kim oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı ve dokunulmazlık oynu, düello şeklinde yapıldı. Dokunulmazlığı kaybeden takımın yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa bir kez daha girdi. Yarışmacılar, dokunulmazlığı kazanmak için Somer şefin imza tabağını en iyi şekilde hazırlamaya çalıştı. Gecenin en iyi tabağını hazırlayan yarışmacı, bir takım arkadaşını seçerek eleme potasına gönderdi. Peki, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 29 Eylül 2020 MasterChef’te 1. eleme adayı kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 29.09.2020 23:52
Değiştirme Tarihi: 30.09.2020 00:46

Ekranların heyecanla izlenen yarışma programı MasterChef Türkiye’de yedinci haftanın ilk eleme adayı bu akşam belli oldu. 29 Eylül Salı MasterChef 67. bölümde ilk olarak dokunulmazlık oyunu oynandı. Sonrasında kaybeden takımın yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için karşı karşıya geldi. Bu oyunda en iyi yemeği yapan kişi, bireysel dokunulmazlığı kazandı ve MasterChef’te haftanın ilk eleme adayını belirledi. Peki, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı, eleme adayı olarak kimi seçti? İşte bireysel dokunulmazlık oyununda yaşananlar…

DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef 2020'nin son bölümünde farklı bir dokunulmazlık oyunu oynandı. Takım olarak oynanan dokunulmazlık oyunu, bu akşam sekize sekiz karşılıklı düello oynandı. Her düelloda farklı bir pilav türü yapılan bu oyunda verilen süre 40 dakika idi. Düellolarda beklenmedik yarışmacıların kaybetmesi ile Kırmızı takım dokunulmazlığı kaybetmiş oldu. MasterChef'te ilk dokunulmazlığı Mavi takım, 5-3 skorla kazandı.

1- Arpa şehriyeli pilav: Walison - Uğur
2- Kuşkonmazlı Risotto: Emir - Özgül
3- Çin pilavı: Barbaros - Serhat
4-Özbek pilavı: Duygu - Didem
5- Ciğerli iç pilav: Esra - Furkan
6- Sebzeli bulgur pilavı: Ebru - Tanya
7- Patatesli çilav: Ayyüce - Eray
8- Hamsili pilav: Berker - Sefa

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için siyah önlükleri ile mutfağa yeniden girdiler. Bu oyunda yarışmacılardan istenen yemek Somer şefin özel tarifi olan bir yemekti. Verilen 45 dakikalık sürenin bitimi sonrasında şefler tadım yaparak en iyi üç yarışmacıyı açıkladı. Bu isimler Barbaros, Emir ve Duygu idi. Üç isim arasından gecenin en iyi tabağını hazırlayan Emir, bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazandı.

HAFTANIN İLK ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef'te bu akşam oynanan bireysel dokunulmazlığı Emir kazandı. Sonrasında Emir, eleme potasına gönderdiği ismi açıkladı. Bu isim ise dokunulmazlık oyununda düelloyu kaybettiği için Esra oldu.