MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 25 Ağustos MasterChef’te 1. Eleme adayı kim oldu?

Ekranların sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı belli oldu. 25 Ağustos Salı günü ekrana gelen MasterChef 36. bölümde Mavi takım ile Kırmızı takım, 1. Dokunulmazlık oyunu oynadı. Dokunulmazlığı kaybeden mavi takım yarışmacıları, bu sefer bireysel dokunulmazlık için karşı karşıya geldi. Danilo şefin imza yemeğini en iyi yapan yarışmacı, bireysel dokunulmazlığın sahibi oldu ve 1. eleme adayı kim olacak açıkladı. Peki, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Haftanın ilk eleme adayı kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 26.08.2020 00:20
Değiştirme Tarihi: 26.08.2020 00:20
MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 25 Ağustos MasterChef’te 1. Eleme adayı kim oldu?

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen heyecan dolu yarışma programı MasterChef Türkiye 2020’de bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan yarışmacı belli oldu. 25 Ağustos Salı günü yayınlanan MasterChef Türkiye’nin 36. bölümünde haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Kıyasıya rekabetin sonunda şefler, dokunulmazlığı kazanan takımı açıkladı. 1. Dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takımının yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Yarışmacılar, eleme potasından kurtulmak, bireysel dokunulmazlığı kazanmak için takım arkadaşları ile mücadele etti. Günün sonunda MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazanan isim belli oldu. Peki, bireysel dokunulmazlığı kazanan MasterChef 1. eleme adayı olarak kimi söyledi?

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te Mavi takım ve Kırmızı takım, ilk olarak dokunulmazlık oyunu için karşı karşıya geldi. Oyunda yarışmacılardan Çin mutfağından 7 ayrı yemek yapılması istendi. Kırmızı takım, beş dakika avantaj ile oyuna önce başladı. Sonrasında tadımlar yapıldı. Her iki takımın yaptığı pilav beğenilmediği için değerlendirme dışı tutulurken daha başarılı olan takım, Kırmızı takım oldu.

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımın sekiz yarışmacısı, bireysel dokunulmazlık oyunu için mücadele etti. Danilo şefin imza yemeği olan “Karides kağıt” için verilen süre 40 dakika oldu. Bu süre sonunda en başarılı olan 4 tabak seçildi. Bu tabakların sahipleri Gülşah, Berk, Duygu ve Uğur oldu. Günün kazanan ismi, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı Gülşah oldu.

MASTERCHEF 2020’DE İLK ELEME ADAYI KİM SEÇİLDİ?

MasterChef 2020’de dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık için kıyasıya bir mücadele verdi. Günün sonunda kazanan isim, takım arkadaşlarından birini eleme potasına gönderdi. Gülşah, yaratıcılık oyununda başarılı olduğunu düşündüğü için Emir'i eleme potasına gönderdi. Haftanın ilk eleme adayı Emir Elidemir oldu.

İLK ELEME ADAYI MASTERCHEF EMİR KİMDİR?

31 Ağustos 1994’te dünyaya gözlerini açan Emir Elidemir, Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümüne giriş yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca Fransa, Hollanda ve Amerika’da staj yapan Elidemir, Lyon şehrinde Les Trois Domes (1 michelin) , Amsterdam şehrinde Moshik (2 michelin) , Pensacola şehrinde Type olmak üzere toplam üçer ay olmak suretiyle üç farklı staj yaparak kariyer geçmişine farklı tecrübeler kazandırmıştır.

2018'de üniversiteden mezun olduktan sonra New York'ta, Benno Restarant'ta (1 michelin) 1 sene boyunca Chef de Partie pozisyonunda çalışıp Türkiye'ye geri dönen Emir Elidemir, İstanbuldaki 2.5 aylık Nicole Restaurant deneyiminden sonra 1 ay kadar Cunda Otel’in mutfak şefliğini üstlenmiştir. Ağustos ayında Masterchef’e katılabilmek için görevinden istifa eden Emir Elidemir, yeni sezonun ana kadrosunda yer almaya hak kazanan 16 yarışmacıdan biri olmuştur.