Masterchef’te 6. eleme adayı kim oldu? 22 Ağustos MasterChef Türkiye haftanın eleme adayları

MasterChef Türkiye’de haftanın 6. eleme adayı belli oldu. Üçüncü sezonunda büyük bir ilgi gören ve heyecanla izlenen MasterChef 2020’de Mavi takım ile Kırmızı takım arasında haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunu kaybeden takım, önce bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı ve sonrasında takım içinde oylama yapıldı. Bu oylamada adı en çok yazılan isim, eleme potasına gönderilen son kişi oldu. Peki, MasterChef’te 6. eleme adayı kim oldu? MasterChef Türkiye’de haftanın eleme adayları kimler oldu?

Yayınlanma Tarihi: 23.08.2020 00:35
Değiştirme Tarihi: 23.08.2020 00:53
Masterchef’te 6. eleme adayı kim oldu? 22 Ağustos MasterChef Türkiye haftanın eleme adayları

MasterChef Türkiye 2020’de bu akşam haftanın eleme adayları belli oldu. Nefes kesen lezzet rekabeti sonrasında ortaya altı eleme adayı çıkarıldı. 22 Ağustos 2020 tarihli MasterChef 33. bölümde 3. Dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunu kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık oyunu ile bir eleme adayı çıkarttı. Sonrasında ise eleme potasına gidecek yarışmacıyı, kendi aralarında yaptıkları oylama sonucunda belirlediler. İşte MasterChef Türkiye’nin 6. Eleme adayı ve haftanın eleme adayları…

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE HAFTANIN 6. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de 6. eleme adayını belirlemek için Kırmızı takımdan sekiz yarışmacı sebepleri ile birlikte eleme potasına göndermek istedikleri yarışmacının ismini yazdılar. Bu oylamada sekiz yarışmacı oy kullandı. Fakat ismi yazılabilecek kişi sayısı dört kişiydi. Serhat bireysel dokunulmazlığı kazandığı için, Ayyüce, Celal ve Sedat eleme adayı olduğu için isimleri yazılamayacaktı. Bu yüzden oylama Uğur, Furkan, Barbaros ve Duygu arasında geçti. Oylama sonucunda Uğur ile Duygu’nun isimleri beş kez yazıldı. Bu yüzden son eleme adayını belirleyecek kişi, Kırmızı takımın kaptanı Ayyüce oldu. MasterChef Ayyüce’nin seçtiği isim ise Duygu oldu.

DUYGU İLE AYYÜCE ARASINDAKİ İPLER KOPUYOR MU?

MasterChef Türkiye'de haftanın son eleme adayı Duygu oldu. Ayyüce tarafından eleme potasına gönderilen Duygu, arası çok iyi olduğu ve MasterChef Kızlar Evinde aynı odada kaldığı Ayyüce hakkında sert konuştu. Duygu "Bugün benim adım yazıldı hem de Ayyüce tarafından. Bana her zaman bir sözü vardı 'biz omuz omuza savaşacağız' diye. Ama bugün potaya inanılmaz bir şekilde beni soktu. Bu bana göre omuz omuza savaşmak değil sırtından vurmaktır. Bundan sonra Ayyüce benim hiç bir şeyim" dedi. Bu sözler sonrasında Ayyüce ile Duygu arasında neler yaşanacak merak ediliyor.

DUYGU’DAN SEDAT’A “ARKA TARAFTA YAPMACIK OLDUĞUNA İNANIYORUM”

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda oylama sırasında ortam gerildi. Sedat’ın oy verirken onun ismini yazması Duygu’yu sinirlendirdi. Sedat, Duygu için kullandığı oy kağıdı üzerine “seni seviyorum” yazmıştı. Duygu, Sedat’ın kendi ismini yazmasını büyük hayal kırıklığı olduğunu söyledi. Sonrasında ise “7 kişi arasından adımı yazacak kişi olarak Ayyüce’yi bile söylerdim ama sen aklıma gelmezdin. Senin arka tarafta yapmacık olduğuna inanıyorum” dedi. Ve Sedat’ın kendi ismini yazdığı oy kağıdındaki “seni seviyorum” kısmını kopardı ve parçaladıktan sonra Sedat’tan tarafa doğru attı.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’nin bu akşamki bölümü ile haftanın eleme adayları belli oldu. Takımların belirlenmesi sonrasında ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda Celal ve Sedat eleme adayı olarak isimleri yazılmıştı. İkinci dokunulmazlık oyununda kaybeden Mavi takım oldu. Mavi takımda yapılan oylamalar sonucunda Eray ve Esra eleme potasına girdi. Son dokunulmazlık oyununu ise Kırmızı takım kaybetti. Kırmızı takımda altı yarışmacı arasından Bireysel dokunulmazlığı kazanan Serhat oldu. Serhat’ın eleme potasına gönderdiği Ayyüce, beşinci eleme adayı oldu. MasterChef’te haftanın son eleme adayı ise oldu. Böylece MasterChef 2020’nin ilk haftasında eleme adayları; Celal, Sedat, Eray, Esra, Ayyüce ve Duygu oldu.