MasterChef’te 5. eleme adayı kim oldu? 3 Ekim MasterChef 2020’de bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan ve 5. eleme adayı belli oldu. Dokunulmazlığı kaybeden takımın yarışmacıları, bireysel dokunulmazlığı kazanmak için yarıştı. 3 Ekim 2020 MasterChef Türkiye’de tekrar mutfağa giren yarışmacılar, marketten alışveriş yaptıktan sonra sadece fırın kullanarak yaratıcı bir yemek yaptı. MasterChef 69. bölümde en iyi tabağı hazırlayan yarışmacı, bireysel dokunulmazlığı kazanarak bir arkadaşını eleme potasına gönderdi. Peki, MasterChef’te 5. eleme adayı kim oldu? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2020 00:19
Değiştirme Tarihi: 04.10.2020 00:43

TV8’in heyecan dolu yarışma programı MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Yedinci haftanın Mavi ve Kırmızı takımları arasında oynanan 3. dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden takım, bireysel dokunulmazlık için bir kez daha mutfağa girdi. İki eleme adayı dışında kalan isimler, bireysel dokunulmazlığı kazanmak için fırında yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştı. Şeflerin tadımı ile gecenin en iyi tabağını çıkaran yarışmacı, bireysel dokunulmazlığı kazandı. İşte MasterChef 2020’de bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan isim ve onun eleme potasına gönderdiği 5. eleme adayı…

3. DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

Bu akşam MasterChef Türkiye’de özel konuklar, dokunulmazlık oyununu kazanan takımı belirledi. Bahçelievler çocuk evleri sitesinde 9 koruyucu aileye 7 çeşit yemek yapıldı. Yemeklerin tadımı sonrasında oylar kullanıldı. MasterChef 2020 jürisi tarafından zarfların tek tek açılması ile takımların aldıkları oylar ortaya çıktı. Yapılan sayım sonrasında Kırmızı takım, MasterChef’te 3. dokunulmazlığı 34-29 skorla kazandı.

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa bir kez daha girdi. Bu oyunda daha önce eleme adayı seçilen Uğur ile Didem yer almadı. Kalan 6 yarışmacı, sadece fırında yapılacak bir yaratıcı yemek yapmaya çalıştı. Verilen süre sonunda yemekler şeflere sunuldu. Tadım sonunda şefler, üç kişiyi seçti. Bu isimler Özgül, Serhat ve Furkan idi. Bu üç başarılı tabağı hazırlayan yarışmacılar arasında bireysel dokunulmazlığı kazanan ise Özgül oldu.

5. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de Mavi takımda bireysel dokunulmazlık oyununda kazanan Özgül oldu. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Özgül, Mavi takımdan kimi eleme potasına gönderecek merakla bekleniyordu. Özgül, eleme potasına gitmesini istediği Eray, haftanın 5. eleme adayı oldu.