MasterChef’te 5. eleme adayı kim oldu? 17 Ekim MasterChef 2020’de bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

Ekranların nefes kesen yarışma programı MasterChef Türkiye’de beşinci eleme adayı belli oldu. MasterChef dokuzuncu haftasında kurulan Mavi takım ile Kırmızı takım arasında bu akşam son dokunulmazlık oyunu oynandı. 17 Ekim Cumartesi MasterChef 2020’nin 79. Bölümde dokunulmazlığı Kırmızı takım kazandı. Kaybeden Mavi takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu için siyah önlükleri giydi ve şeflerin istediği yemeği en iyi şekilde hazırlamaya çalıştı. Kıyasıya mücadele sonucunda kazananı şeflerin oybirliği belirledi. Dokunulmazlığı kazanan ismin eleme potasına gönderdiği yarışmacı ise herkesi şaşırttı. Peki, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Haftanın beşinci eleme adayı kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 18.10.2020 00:16
Değiştirme Tarihi: 18.10.2020 00:16
MasterChef’te 5. eleme adayı kim oldu? 17 Ekim MasterChef 2020’de bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye, her bölümü ile farklı bir heyecan yaşatmaya devam ediyor. Bu akşam, 17 Eylül Cumartesi günü MasterChef 2020 yarışmacıları, Balıkesir’de dokunulmazlık mücadelesi verdi. Kazanan Kırmızı takım olurken kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Şefler, yarışmacılara karışık Ege otları verdi ve bunlardan yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Verilen süre sonunda şefler, bu gecenin en iyi tabağını, bireysel dokunulmazlığı kazananı açıkladı. Dokunulmazlığı alan kişi ise bir arkadaşını eleme potasına gönderdi. İşte MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kazanan ve haftanın 5. eleme adayı…

BU AKŞAM DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam yapılan dokunulmazlık oyunu teması Balıkesir yöresel yemekleri idi. Balıkesir'e konuk olan Mavi takım ve Kırmızı takım, yaptıkları yemekleri programın konuğu olan 9 misafire sundular. Yemeklerin tadımı sonrasında misafirlerin kullandığı oylar, bu akşamın kazanan takımını belirledi. Verilen 45 oyun tek tek sayımı sonrasında Kırmızı takım 26, Mavi takım 19 oy aldı. Buna göre bu akşam MasterChef'te dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım oldu.

MASTERCHEF’TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de dokuzuncu haftasının son bireysel dokunulmazlığı bu akşam oynandı. Uğur ile Emir, eleme adayı olduğu için oyunda yer almadı. Yarışmacılardan istenilen yemek ise ana ürün olarak verilen karışık Ege otları ile yaratıcı bir yemek idi. Verilen otlar ise; Akkız, istifno, ebegümeci, börülce, deniz nohutu, hindina, turp otu. Şeflerin oybirliği ile aldığı karar göre, süre sonunda yapılan yaratıcı yemekler arasından en başarılı olanı Ebru idi ve böylece bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

HAFTANIN 5. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım bireysel dokunulmazlığı kazanan Ebru, dokunulmazlık oyununda yaptığı yemek kaybeden Esra'yı eleme potasına gönderdi. MasterChef Esra, bu haftanın beşinci eleme adayı oldu.