MasterChef’te 3. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 22 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye eleme adayları

MasterChef’te bu akşam üçüncü dokunulmazlık oyunu oynandı ve haftanın eleme adayları belli oldu. Heyecanın dorukta olacağı MasterChef 2020’nin 33. bölümünde Mavi takım ile Kırmızı takım, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde sağlık çalışanlarına özel bir menü çıkardılar. 22 Ağustos Cumartesi MasterChef Türkiye’de son dokunulmazlık oyunu oynanacak ve kaybeden takımdan 5. ve 6. eleme adayı belirlendi. Böylece MasterChef’te haftanın eleme adayları belli oldu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Mavi takım mı Kırmızı takım mı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı, kimi eleme adayı gösterdi? MasterChef Türkiye’de ilk haftanın eleme adayları kimler oldu? İlk dört eleme adayı kimler olmuştu? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 22.08.2020 22:24
Değiştirme Tarihi: 23.08.2020 00:32
MasterChef’te 3. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 22 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye eleme adayları

Ekranların en çok izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam kritik bir dokunulmazlık oyunu oynadı. Mavi takım ile Kırmızı takım yarışmacıları, Pandemi döneminde büyük emek harcayan sağlık çalışanlarına özel bir menü çıkardı. 22 Ağustos 2020 tarihli MasterChef 33. bölümde özel bir bölüm ekrana geldi. Haftanın son dokunulmazlık oyunu, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde yapıldı. Şeflerin MasterChef 3. dokunulmazlık oyununda takımlardan isteyeceği yemekler, dokunulmazlığı kimin kazanacağı, kimlerin haftanın son eleme adayları olacağı ve heyecanın dorukta olacağı MasterChef Türkiye yeni bölümü merakla bekleniyordu. Peki, MasterChef’te 3. dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF TÜRKİYE ÜÇÜNCÜ SEZONDA ELEME NASIL YAPILIYOR?

TV8’in fenomen yarışması MasterChef Türkiye, 3. sezonu yoğun bir başvuru almıştı. Yapılan seçmeler sonrasında son 16 yarışmacı belirlenmiş ve kaptanlık oyunu ile ilk haftanın takımları belirlenmişti. MasterChef 2020’de bu şekilde her hafta yeniden kurulacak Mavi takım ile Kırmızı takım, haftada üç dokunulmazlık oyunu oynayacak. Her dokunulmazlık oyunu sonrasında oyunu kaybeden takımda bireysel dokunulmazlık mücadelesi verilecek. Bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı, takımdaki bir arkadaşını eleme potasına gönderecek. Sonrasında bir oylama yapılacak ve günün ikinci eleme adayı belirlenecek. Bu şekilde üç dokunulmazlık oyunu sonrasında altı eleme adayı ortaya çıkacak. Son olarak bu yarışmacılar arasında yapılacak eleme oyunu ile MasterChef’e veda eden isim belli olacak.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF’TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’nin bu akşam ekrana gelecek özel bölümünde haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlık oyununda kazanan takımı, hastanenin sağlık çalışanlarından oluşan özel jürisinin vereceği oylar belirledi. Mavi takım ve Kırmızı takım, bir zeytinyağlı başlangıç, bir salata, bir ana yemek ve bir tatlı yaparak dokunulmazlığı kazanmaya çalıştı. Dokunulmazlığı kazanan takımı, yemeklerin tadımını yapan 9 sağlık personelinin verdiği oylar belirledi. 4 yemek üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda MasterChef'te 3. dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu.

DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

MasterChef Türkiye son bölümde dört yemek üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda Mavi takım, iki oy fark ile dokunulmazlığı kazandı. Dokunulmazlık oyununda Mavi takım ve Kırmızı takım için yapılan yemeklerde verilen oyların dağılımı şöyle oldu;

zeytinyağlı trio - kazanan 6-3 skorla mavi takım

salata - kazanan 6-3 skorla mavi takım

ana yemek - kazanan 5-4 skorla mavi takım

tatlı - kazanan 7-2 kırmızı takım

toplamda 19 - 17

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda altı yarışmacı, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Sedat ile Celal'in eleme adayı olması nedeniyle yer almadığı bireysel dokunulmazlık oyununda yarışmacılar, ana ürünü incir olan bir yaratıcı yemek çıkarmaya çalıştı. Bunun için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre bitimi sonrasında yarışmacılar, yaptıkları yemekleri sunumunu yaptı. Şefler, tek tek tadımını yaptıktan sonra oybirliği ile kazananı açıkladı. Buna göre MasterChef Türkiye'de bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan isim, Serhat oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE HAFTANIN 5. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef 33. bölümde bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında 5. eleme adayı kim olacak merak ediliyordu. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Serhat, MasterChef Türkiye'de haftanın 5. eleme adayı olarak Ayyüce'yi gösterdi ve arkadaşını eleme potasına gönderdi.

HAFTANIN SON ELEME ADAYINI KAPTAN BELİRLEDİ!

MasterChef Türkiye'de haftanın son eleme adayı, Kırmızı takımda yapılan oylama sonucunda belirlenecekti. Oylamada ismi yazılacak kişiler; Uğur, Duygu, Furkan ve Barbaros idi. Kırmızı takım yarışmacıları, tek tek isimlerini yazabilecekler bu dört kişi arasından hangisini neden seçtiklerini açıkladı ve oylarını kullandılar. Oylama sonucunda Uğur ve Duygu'nun isimleri 5 kez yazılmıştı. Bu yüzden kimin eleme adayı olacağına takım kaptanı verecekti. Ayyüce'nin eleme potasına girmesini istediği, MasterChef'in 6. eleme adayı Duygu oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de ana kadro yarışmacıları, bu hafta ilk defa kaptanlık oyunu oynadı ve sonrasında ise Mavi takım ile Kırmızı takımın yarışmacıları belirlendi. MasterChef 2020’de haftanın ilk dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazanmıştı. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Duygu olmuş ve ilk eleme adayı olarak Celal’i göstermişti. Sonrasında yapılan takımiçi oylamada ise adı en çok yazılan Sedat, ikinci eleme adayı oldu. İkinci dokunulmazlık oyununu ise Kırmızı takım kazandı. Mavi takımda bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Özgül oldu ve Eray’ı haftanın üçüncü eleme adayı olarak potaya soktu. Yapılan oylamada ise Esra, haftanın dördüncü eleme adayı oldu. Bu akşam oynanan dokunulmazlık oyunu sonrasında MasterChef'te haftanın eleme adayları Celal, Sedat, Eray, Esra, Ayyüce ve Duygu oldu.