MasterChef’te 2. eleme adayı kim oldu? 5 Aralık 2020 MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de bu akşam potaya giren haftanın ikinci eleme adayı belli oldu. 5 Aralık Cumartesi akşamı ekrana gelen MasterChef 114. bölümde ilk olarak dokunulmazlık oyunu oynandı. İki takım, şeflerin istediği 7 çeşit mezeyi hazırladı. Sonrasında bu mezeler, üç eski yarışmacı tarafından denendi. Onların seçtiği tabaklar ise dokunulmazlığı kazanan takımı belirledi. Kaybeden takımın yarışmacıları ise bireysel dokunulmazlık için mutfağa girdi. Eray ile Serhat arasındaki bu düelloda kaybeden MasterChef’te haftanın ikinci eleme adayı oldu. Peki, MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 2. eleme adayı kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 06.12.2020 00:21
Değiştirme Tarihi: 06.12.2020 00:21
MasterChef’te 2. eleme adayı kim oldu? 5 Aralık 2020 MasterChef’te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı?

TV8’in ilgiyle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mezeler olarak belirlenen dokunulmazlık oyunu konseptine göre hazırlanan yemeklerin tadımını eski yarışmacılar yaptı. Bu yarışmacıların seçimi ile dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Kaybeden takımın yarışmacıları ise bireysel dokunulmazlıkta karşı karşıya geldi. Eray ile Serhat arasında oynanan bu düelloda kim kazanacak merak ediliyordu. Dokunulmazlığı kaybeden yarışmacı, eleme potasına giren ikinci aday oldu. Peki, MasterChef’te 2. eleme adayı kim oldu? 5 Aralık Cumartesi MasterChef 114. bölümde yaşananlar…

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef yeni bölümde şefler, takımlardan yedi çeşit meze yapmasını istedi. Bu mezelerin hazırlanması için de bir saat süre verdi. Bu oyunda kaptanlar düellosunu kazanan Eray, avantajı kullanarak bir mezeyi değerlendirme dışı tuttu. Sonrasında hazırlanan mezeler, MasterChef’in eski yarışmacıları Mehmet Sur, Faruk Batuhan Öner, Tanya Kilitkayalı tarafından sırayla tadımı yapıldı. İlk iki yarışmacının verdiği oylar sonucunda Mavi takım ile Kırmızı takım 6-6 berabere kaldı. Son olarak tadım yapan Tanya’nın seçtiği tabakların hepsi Mavi takıma ait çıktı. Böylece Mavi takım, dokunulmazlığı kazandı.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Dokunulmazlığı kaybeden takım Kırmızı takım oldu. Ebru’nun eleme adayı olduğu için bu oyunda yer almıyordu. Bu yüzden bu takımda yer alan Serhat ile Eray’ın oynadığı bireysel dokunulmazlık oyunu düelloya dönüştü. İki yarışmacıdan Danilo şefin özel tarifi olan Lolivuk yapılması istendi. Verilen 50 dakikalık sürenin sonunda şefler hazırlanan yemeklerin tadımını yaptı. Şeflerin oybirliği ile aldığı karara göre dokunulmazlığı kazanan isim Eray oldu.

MASTERCHEF’TE ELEME ADAYI KİM OLDU?

Düello şeklinde gerçekleşen bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında haftanın ikinci eleme belli oldu. Bireysel dokunulmazlığı kazanması sonucunda MasterChef’te haftanın ikinci eleme adayı Serhat oldu.