MasterChef’te 2. eleme adayı kim oldu? 28 Kasım 2020 MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın ikinci eleme adayı belli oldu. Sevilen yarışma MasterChef’in 109. bölümünde Mavi takım ve Kırmızı takım, bu akşam 2. dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Ürgüp Kapadokya’da nefes kesen mücadele sonunda dokunulmazlığı kazanan takım belli oldu. Devamında ise kaybeden takımda oynanan bireysel dokunulmazlık oyunu ve yapılan oylama ile eleme potasına giden ikinci yarışmacı belirlendi. Peki, MasterChef’te ikinci eleme adayı kim oldu. Bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte 28 Kasım 2020 MasterChef 109. bölümde yaşananlar…

Yayınlanma Tarihi: 29.11.2020 00:44
Değiştirme Tarihi: 29.11.2020 00:44
MasterChef’te 2. eleme adayı kim oldu? 28 Kasım 2020 MasterChef Türkiye’de dokunulmazlığı kim kazandı?

Ekranların en çok izlenen ve takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye’de heyecan dolu bir bölüm geride kaldı. TV8 ekranlarına bu akşam 109. bölümü ile gelen MasterChef’te dokunulmazlık oyunu Kapadokya’da oynandı. Şeflerin istediği beş adet yöresel yemek, yedi konuk tarafından oylandı ve dokunulmazlığı kazanan takım bu şekilde belirlendi. Sonrasında bireysel dokunulmazlık ve takım içi oylama ile MasterChef’in 15. haftasının ikinci eleme adayı belli oldu. Peki, bu akşam MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? 28 Kasım MasterChef 2020’de eleme adayı kim oldu?

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam ilk olarak takımlar arasında dokunulmazlık oyunu oynandı. Haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu, Ürgüp Kapadokya’da yapıldı. Yöresel yemeklerden oluşan günün menüsü, özel yedi konuğa sunuldu. Verilen oyları şefler tek tek saydı, böylece hangi takım kaç oy aldı belli oldu. Sonuçta Mavi takım, Kırmızı takımdan daha fazla oy alarak MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takım oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için bir kez daha mutfağa girdi. Bu bölümde yarışmacılardan istenen yemek Somer Şefin imza tabağı oldu. Aynı tabağı yapmaları için verilen süre ise 50 dakika idi. Yarışmacılar, eleme potasına girmemek için dokunulmazlığı kazanmak istiyor ve bu yüzden çok dikkatli çalıştı. Kritik bireysel dokunulmazlık oyunu bitiminde şefler hazırlanan yemeklerin hem tadımını yaptı hem de sunumuna baktı. Sonrasında yaptıkları değerlendirmeler neticesinde bireysel dokunulmazlığı kazananın Barbaros olduğunu açıkladılar.

HAFTANIN İKİNCİ ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında Kırmızı takımda oylama yapıldı. Barbaros’un oylama dışında kaldığı konseyde ismi en çok yazılan takım kaptanı Sefa oldu. Böylece Sefa, MasterChef’te haftanın ikinci eleme adayı oldu.