MasterChef’te 2. dokunulmazlığı hangi takım kazandı? MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de yeni haftanın takımları arasında dokunulmazlık mücadelesi devam ediyor. 22 Ekim Perşembe MasterChef 83. bölümde Mavi takım ve Kırmızı takım, 2. Dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Şefler, oyun başladıktan sonra takımların yerlerini değiştirdi. İki takım yarışmacıları da karşı takımın yarıda bıraktığı yemeği tamamlamaya çalıştı. Heyecanın dorukta olduğu bu oyunda kim galip gelecek, dokunulmazlığı kim kazanacak merak ediliyordu. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı kim kazandı? MasterChef 2020’de ikinci dokunulmazlık oyununu hangi takım kazandı?

Yayınlanma Tarihi: 22.10.2020 22:45
Değiştirme Tarihi: 22.10.2020 22:45
MasterChef’te 2. dokunulmazlığı hangi takım kazandı? MasterChef 2020’de dokunulmazlık oyununu kim kazandı?

Ekranların en heyecanlı, en lezzetli yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam ikinci dokunulmazlık mücadelesi nefes kesti. Mavi takım ile Kırmızı takım, dokunulmazlığı kazanmak için çay saati konsepti için yedi farklı ürün yaptılar. MasterChef 2020’nin jürisi olan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna, oyun sırasında takımların yer değiştirmelerini istedi. Bu andan sonra iki takımda heyecan iyice yükseldi. Rakip takımın bıraktığı ürünleri tamamlamak için büyük efor sarfeden iki takımdan hangisinin dokunulmazlığı kazandığını şefler belirledi. 22 Ekim Perşembe akşamı ekrana gelen MasterChef 83. bölümde 2. dokunulmazlığı hangi takım kazandı? İşte MasterChef dokunulmazlık oyunu detayları…

MASTERCHEF’TE İKİNCİ DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te bu akşam dokunulmazlık oyununda konsept “çay saati” idi. Takımlardan istenen yedi ürün şöyle idi;

1. Vişneli mekik

2. Sosyete mantısı

3. Çilekli tart

4. Ekler

5. Sakallı sandviç

6. Dereotlu poğaça

7. Çatal

Verilen süre sonunda kazanan şefler, hangi yemekte hangi takım daha başarılı olduğunu açıkladı. Buna göre Mavi takım, Kırmızı takıma göre dört üründe başarılı oldu. Böylece Mavi takım, MasterChef'te bu akşam dokunulmazlığı kazandı.

İLK DOKUNULMAZLIK OYUNU VE ELEME ADAYLARI

MasterChef 2020’de haftanın ilk dokunulmazlık oyununda takımlar dört farklı et yemeği ile bir tatlı yaparak yarıştı. Kıyasıya mücadele sonrasında her iki takım et yemeklerinde ikişer puan aldılar. Son olarak dokunulmazlığı kazananı ise tatlı belirledi. Daha başarılı bir tatlı yapan Mavi takım, dokunulmazlığın sahibi oldu.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım yarışmacıları, ilk olarak bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bu oyunu kazanan Özgül olurken eleme potasına gönderdiği isim Berker oldu. Son olarak Kırmızı takımda oylama yaptılar, en çok ismi yazılan Sefa, böylece ikinci eleme adayı oldu.