MasterChef’de dokunulmazlığı kim kazandı? 31 Ekim MasterChef 2020’de haftanın eleme adayları kimler oldu?

Ekranların sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam 11. haftanın son dokunulmazlık oyunu oynandı. 31 Ekim Cumartesi akşamı MasterChef 89. bölümde üçüncü dokunulmazlık oyunu “Pizza düellosu” şeklinde gerçekleşti. Altı çeşit pizza için eşleşen yarışmacılar, en iyi pizzayı yapmak için kıyasıya mücadele verdi. Bu akşam dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım mı olacak yoksa Mavi takım mı oldu? Kaybeden takımda bireysel dokunulmazlığı kim kazanacak? MasterChef’te bu haftanın eleme adayları kimler olacak? Bu soruların cevapları ve daha fazlası bu akşam MasterChef Türkiye 2020’nin yeni bölümü ile birlikte haberimizde…

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2020 00:12
Değiştirme Tarihi: 01.11.2020 00:29

TV8 ekranlarından büyük bir heyecanla takip edilen MasterChef Türkiye’de rekabet bu akşam doruğa çıktı. Onbirinci haftada kurulan Mavi takım ile Kırmızı takım, iki dokunulmazlık oyunu oynandı ve ikisinde de Mavi takım galip ayrıldı. 31 Ekim Cumartesi MasterChef 89. bölümünde bu iki takım arasında üçüncü dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlık oyunu ile birlikte bu haftanın eleme adayları da kesinleşmiş olacak. Pizza Düellosu konsepti ile ekrana gelen MasterChef yeni bölümde dokunulmazlığı Mavi takım mı yoksa Kırmızı takım mı kazanacak merakla bekleniyor. Peki, MasterChef’te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Düellonun galibi kim oldu? İşte detaylar...

MASTERCHEF’TE 3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de bu akşam son dokunulmazlık oyunu “Pizza Düellosu” konsepti ile ekrana geldi. Altı çeşit pizza için iki takımdan karşılıklı altışar isim eşleşti. Şefler, takımlardan hangi yarışmacıların hangi pizzaları yapacaklarını açıkladı. Her takımdan ikişer yarışmacı, seçtikleri pizzaları yapmaya başladı. Şeflerin bu pizzaların yapımı için verdikleri süre ise 45 dakika idi.

Takım oyunu : Pizzalar - Eşleşmeler
- Turca tipi pizza - Eray * Serhat
- Sebzeli pizza - Özgül * Barbaros
- Dört peynirli pizza - Esra * Ebru
- Margarita pizza - Sefa * Furkan
- Acılı pizza - Ayyüce * Tanya
- Deniz mahsüllü pizza - Uğur * Emir

Şefler hazırlanan pizzaların tadımını yaptı ve ardından kazanan yarışmacıyı ve takımı açıkladı. Buna göre A La Turca pizza'da kazanan Serhat yani Kırmızı takım oldu. Deniz mahsüllü pizzada ise kazanan Emir olunca Kırmızı takım 2-0 öne geçti. Sonrasında yapılan "Dört peynirli pizzayı kazanan yarışmacı Esra oldu ve Mavi takım durumu 2-1 yaptı. Arkasından değerlendirilen sebzeli pizzayı daha iyi yapan Barbaros olunca Kırmızı takım 3-1 öne geçti.

Son olarak acılı pizza ve Margarita pizza yapıldı. Şefler, yapılan pizzaların tadımını yaptı. Şeflerin iki Margarita pizza arasından daha çok beğendikleri Sefa yani Mavi takım oldu. Böylece durum 3-2 oldu. Acılı pizzada ise Tanya'nın yaptığı pizza şefler tarafından daha başarılı bulununca Kırmızı takım, dokunulmazlık oyununu kazanan takım oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Heyecanla beklenen dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden Mavi takım yarışmacıları, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bu oyunda Danilo şefin imza tabağı "Petit Four" yemeği yapılması istendi. Yarışmacılar, verilen süre içinde bu yemeği Danilo şefin yaptığına en yakın şekilde yapmaya çalıştı. Süre bitiminde şeflerin yaptığı tadım ile kazanan yarışmacı belli oldu. Buna şeflerin oybirliği ile bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan Ayyüce oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de bu hafta yapılan iki dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımdan dört eleme adayı çıkmıştı. İlk dokunulmazlık oyunu sonrasında bireysel dokunulmazlığı kazanan Barbaros, Tanya’yı eleme potasına gönderdi. İlk oylama sonucunda ise potaya giren ikinci yarışmacı Serhat oldu.

İkinci dokunulmazlık oyunu sonrasında Tanya ve Serhat’ın yer almadığı bireysel dokunulmazlık oyununda kazanan Emir oldu. Onun eleme potasına gönderdiği Furkan, haftanın üçüncü eleme adayı oldu. Sonrasındaki oylamada en çok ismi yazılan Barbaros ise 4. eleme adayı oldu.

Bu akşam, MasterChef yeni bölümde üçüncü dokunulmazlık oyunu sonrasında kaybeden Mavi takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Ayyüce'nin eleme potasına gönderdiği Uğur, bu haftanın beşinci eleme adayı oldu. Son bölümde ise Mavi takımda oylama yapıldı. Altı yarışmacı, dört isim arasında kime oy verdiğini nedenleri ile belirleterek açıkladı. Bu oylama sonucunda en fazla oyu alan Eray, bu haftanın son eleme adayı oldu.