MasterChef Yasin kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

MasterChef Yasin, bu akşam ödül oyununa konuk olarak katılacak. MasterChef 2019’dan sonra Survivor 2019’a katılan ve üçüncü olarak bitiren Yasin Obuz, bu akşamki bölümde yeni yarışmacılarla ödül oyunu için birlikte yemek yapacak. Yeni bölüm öncesinde MasterChef Yasin kimdir araştırılıyor. İşte Yasin Obuz hakkında merak edilenler…

Yayınlanma Tarihi: 17.12.2020 18:35
Değiştirme Tarihi: 17.12.2020 18:35
MasterChef Yasin kimdir? MasterChef 2019 yarışmacısı Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ekranların en sevilen yarışması MasterChef Türkiye bu akşam özel bir bölümle ekrana geliyor. Geçen sezonun yarışmacıları ile bu sezonun yarışmacıları, ödül oyunu için birlikte mücadele edecek. MasterChef Yasin de bu isimlerden biri. MasterChef yarışmasından sonra Survivor’daki başarısından dolayı adından çokça söz ettiren Yasin Obuz, yeni bölümde öncesinde yine araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef Yasin Obuz kimdir, kaç yaşında, nereli?

YASİN OBUZ KİMDİR?

Yasin Obuz, 21 Kasım 1988 tarihinde Diyarbakır'da doğdu. Üç kardeş olan Yasin Obuz, küçük yaşlardan beri sporla yakından ilgilenmektedir. 1998 yılında ilk spor lisansını çıkarttı. Amatör olarak ve profesyonel olarak futbol ile ilgilenen Yasin Obuz, ek olarak 2 yıl kadar jimnastik ile ilgilendi.

Yasin Obuz Ankara Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Bölümü mezunudur. Üniversite okuduğu yıllarda fitness, futbol, yüzme gibi alanlarda kendisini geliştirdi. Üniversite yıllarının son dönemlerinde yemek yapmaya merak salan Yasin Obuz, mutfak yemeklerini yapma üzerine eğitimler aldı ve kendisini aşçılık alanında geliştirdi.

Spordan daha çok yemek yaparken mutlu olan Yasin Obuz, yemek mutfağını iyice öğrenmek için yaklaşık olarak 20 kadar ülkeye seyahat etti. Buralarda farklı yemek kültürlerini gördü ve nasıl yapıldığı üzerine birçok tecrübe edindi.

Yemek üzerine küçük çaplı bir işletmesi bulunan Yasin Obuz, TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye adlı yemek yarışmasına katıldı ve kendine özgü tavırları ile sosyal medyada birçok kişi tarafından konuşulan isim haline geldi.