MasterChef yarışmacısı Özgül Coşar kimdir? Özgür Coşar nereli? Kaç yaşında? Mesleği ne? Evli mi?

MasterChef Türkiye final turu 3. gününde yine büyük bir heyecan yaşandı. 14 yarışmacı, önce orman meyveli tart, ardından bu 14 yarışmacı arasından 4 isim zeytinyağlı vegan bir tabak hazırladı. 4 isimden en başarılı olan yarışmacı ise Özgül Coşar oldu. Özgül Coşar böylece MasterChef Türkiye ana kadrosunun 3. yarışmacısı olarak belirlendi. Birçok kişi MasterChef Özgül Coşar kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor? sorularının cevaplarını merak etmeye başladı. 

Yayınlanma Tarihi: 06.08.2020 00:20
Değiştirme Tarihi: 06.08.2020 00:20
MasterChef yarışmacısı Özgül Coşar kimdir? Özgür Coşar nereli? Kaç yaşında? Mesleği ne? Evli mi?

MasterChef Türkiye'de final turunda yarışan isimler arasında MasterChef Özgül Coşar da yer aldı. MasterChef 5 Ağustos son bölümde 14 yarışmacı önce ilk 4'e sonra da burada en başarılı tabağı çıkararak MastesChef yarışmacıları arasına girmeye hak kazanan 3. isim olmaya çalıştı. MasterChef son bölümünde en iyi tabakları hazırlayan yarışmacı Özgül Coşar oldu. Özgül Coşar'ın MasterChef yarışmacısı olmasının ardından birçok kişi Özgül Coşar kimdir? sorusunun cevabını merak etti.

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR?

Özgül Coşar, 36 yaşında. Gıda Mühendisi. Evli ve iki çocuğu olan Özgül Coşar, pastacılık ve ekmekçilik bölümünü bitirmiş. Yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Çocuklarının doğum gününü yaparken kendisinin organize ettiğini ve o zaman içindeki yemek aşkını keşfettiğini söyledi. Kendini bildi bileli mutfakta olduğunu söyleyen Özgül Coşar, hızlı olması ve mutfakta kordine olması nedeniyle avantajlı olduğunu iddia etti. MasterChef’e katılmasını kızı teşvik etmiş.

Humus ile birlikte yaprak pirzola servis ettiği ilk turda Mehmet şef ile Somer şefin evet oyları ile sonraki tura geçti.  

FİNAL TURUNA NASIL GEÇTİ?

Özgül Coşar'ın üçlü düello turunda rakipleri ise Fatma Koç ve Mert Medetoğulları idi. Bu turda şefler, köfte ve yanına piyaz yapılmasını istedi. 35 dakika süre sonunda şef, en zayıf tabağın Mert Medetoğulları’na ait olduğunu açıkladı. Özgül Coşar, bu turda şeflerin en beğendiği tabağı hazırlayarak MasterChef’te finale çıkan isim oldu.