MasterChef Walison kimdir? MasterChef'ten elenen Brezilyalı yarışmacı Walison Fonseca kaç yaşında?

MasterChef Walison, bu akşam yarışmaya veda eden isim oldu. Brezilyalı yarışmacı Walison Fonseca, MasterChef Türkiye 2020 eleme turlarında dikkat çekmiş ve izleyicilerin ilgi odağı olmuştu. Üç hafta önce yarışmaya yedeklerden katılan MasterChef Walison hakkında bilgiler yarışmadan elenmesi sonrasında araştırılmaya başlandı. Peki, MasterChef 2020 yarışmacısı Walison Fonseca kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 00:16
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 00:16
MasterChef Walison kimdir? MasterChef'ten elenen Brezilyalı yarışmacı Walison Fonseca kaç yaşında?

Walison Fonseca, sempatik tavırları ve az Türkçesi ile MasterChef Türkiye’nin en dikkat çeken yarışmacısıydı. Birçok ülkeyi gezen, oyunculuk ve modellik yapan Walison, ülkemize duyduğu ilgi üzerine gelmiş. Sonrasında aşkı bulan ve evlenen Walison, bu akşam MasterChef'ten elendi. Eleme sonrasında MasterChef Walison kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor internette sorgulanmaya başlandı. İşte MasterChef 2020 yarışmacısı Walison Fonseca ile ilgili bilgiler…

MASTERCHEF WALISON FONSECA KİMDİR?

Santos Sao Paulo doğumlu 35 yaşındaki Walison, 18 yıl boyunca oyunculuk ve modellik üzerine uluslararası alanda başarılı işler yapmış; Meksika, ABD (Miami, NYC, Los Angeles), İtalya (Milano), Kore olmak üzere dörtten fazla ülkede yaşamıştır. Melisa Pınar ile evli olan Walison Fonseca’nın, 11 yaşında "Amaya" adında da bir çocuğu vardır.

Portekizce, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve orta düzeyde Türkçe olmak üzere beş dil bilen Walison kendisini ve Türkiye'ye gelme hikayesini şu şekilde ifade etmektedir:

"Dünyada uzun yıllar sonra Malta adasında bir işim vardı ve bu işten sonra Türkiye'yi tanımaya ilgi duydum. Kısa süre sonra İstanbul'a aşık oldum ve burada yaşamaya karar verdim. Türk kültürünü seviyorum çünkü burada kendimi evimde hissediyorum."