MasterChef Türkiye’de kimler elendi? 9 Ağustos MasterChef 2020'nin 7. ve 8. yarışmacısı kimler oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam kimler kazanacak, kimler elenecek merak ediliyor. MasterChef’te final turuna 28 yarışmacı kalmış ve on dörderli iki gruba ayrılmıştı. İlk grupta yapılan elemeler sonucunda altı yarışmacı, Masterchef 2020 ana kadrosuna seçilmişti. Bu akşam, 9 Ağustos Pazar akşamı, MasterChef Türkiye’nin 20. bölümünde geriye kalan sekiz isimden iki kişi ana kadroya girebilecek. Kalan 6 kişi ise MasterChef hayallerine veda edecek. Peki, MasterChef Türkiye’de bu akşam kimler elendi, kimler seçildi? İlk gruptan MasterChef’te ana kadroya seçilen son iki yarışmacı kimler oldu? MasterChef 2020’de gecenin kazananı kimler oldu?

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2020 23:47
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 00:34
MasterChef Türkiye’de kimler elendi? 9 Ağustos MasterChef 2020'nin 7. ve 8. yarışmacısı kimler oldu?

TV8 ekranlarının ilgiyle takip edilen yarışması MasterChef Türkiye’de bu akşam kritik bir eleme ekrana geldi. 9 Ağustos 2020 Pazar günü MasterChef’in 20. bölümünde final turu devam etti. Bu bölümde, final turunun ilk grubundaki sekiz kişi, MasterChef 2020 ana kadrosuna seçilen yarışmacı olmak için mücadele etti. Bu akşam, MasterChef Türkiye’de iki oyun oynandı, en iyi tabağı hazırlayan iki isim, MasterChef’in ana kadrosuna girmeyi başardı ve ismi yazılı önlüğünü alıp yukarıdaki altı arkadaşının yanına çıktı. Bu isimler kimler oldu, MasterChef Türkiye’nin 7. ve 8. yarışmacıları kimler oldu, MasterChef’te kimler elendi, kimler seçildi merak ediliyordu. İşte MasterChef Türkiye ilk sekiz yarışmacısı...

MASTERCHEF TÜRKİYE ANA KADROSUNA KİMLER SEÇİLMİŞTİ?

MasterChef Türkiye’de final turu 3 Ağustos Pazartesi günü başladı. Her gün oynanan iki oyun sonucunda bir isim, MasterChef 2020’nin ana kadrosuna seçildi. Bugüne kadar MasterChef yarışmacıları olan isimler; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit ve Sedat Tuncer oldu.

MASTERCHEF 2020’DE 7. VE 8. YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef’in 20. bölümü kıyasıya bir mücadele yaşanacak. İlk grubun kalan sekiz yarışmacısı, MasterChef ana kadrosuna girmek için en iyi tabağı hazırlamaya çalışacak. Bu son sekiz isim; Emel Günoğlu, Furkan Yalçın, Rezzan Atan, Sefa Okyay Kılıç, Esra Tokelli, Selin Aydın, Berker Başmanav, Didem Devay. İlk oyunda yarışmacılardan Elbasan Tava yapmaları istendi. Verilen süre sonunda finale 3 isim kaldı. Didem, Emel ve Esra'nın kaldığı finalde şefler, en iyi tabağı olan yarışmacıyı açıkladı. Esra Tokelli, rakiplerine göre daha iyi bir tabak sunduğu için MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna seçilen 7. yarışmacısı oldu.

Sonraki turda ise süt ile şekerin ana malzemesi olan yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Süre sonunda şefler, yapılan tatlıların tadına baktılar. Her yarışmacı, yaptıkları yemeğin hem hikayesini hem adını hem de nasıl yaptığını açıkladı. Sonrasında ise MasterChef jürisi, oybirliği ile ana kadroya seçilen 8. yarışmacısı olarak Furkan Yalçın'ı seçtiklerini açıkladılar.

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE KİMLER ELENDİ?

MasterChef Türkiye'de bu akşam oynanan iki oyun sonrasında ana kadroya iki yarışmacı seçildi. Sekiz kişi arasında iki kişinin ana kadroya seçilmesi sonrasında altı yarışmacı, MasterChef'ten elendi. MasterChef Türkiye'ye veda eden isimler; Emel Günoğlu, Didem Devay, Rezzan Atan, Selin Aydın, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE ELEME SİSTEMİ NASIL?

MasterChef Türkiye’de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu isimler arasından 16 kişi MasterChef 2020’de ana kadroya girmeyi başaracak. Bunun için ilk olarak final turuna kalanlar, 14’er kişilik iki gruba ayrıldı. Gruplar her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun, klasik bir yemek üzerine olacak. Bu oyunda en başarılı altı isim, sonraki tura kalacak. İkinci oyunda ise bir ana malzeme verilecek ve yarışmacılar, bu malzeme ile yaratıcı bir yemek yapmaya çalışacak. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayan isim, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmiş olacak. Bu şekilde her gruptan sekizer yarışmacı seçilecek. Gruptaki seçilemeyen altı yarışmacı ise MasterChef’ten elenmiş olacak.