MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 18 Ağustos MasterChef’te dokunulmazlık kimin oldu?

MasterChef Türkiye’de bu akşam sezonun ilk dokunulmazlık oyunu oynandı. Elemeler sonrasında son 16’ya kalan yarışmacılar, dün akşam kaptanlık oyunu oynamıştı. MasterChef 2020’de sezonun ilk kaptanlık oyununu kazanan Tanya olmuştu. Sonrasında ise Mavi takım ve Kırmızı takım yarışmacıları belirlendi. 18 Ağustos Salı akşamı, MasterChef’in 29. bölümünde ilk takım oyunu heyecanı yaşandı. Her iki takım, verilen beş adet yemeği en iyi şekilde hazırlamak için mücadele ettiler. Peki, MasterChef’te dokunulmazlık oyununu kim kazanacak? MasterChef Türkiye’de ilk dokunulmazlığı hangi takım kazanacak?

Yayınlanma Tarihi: 18.08.2020 22:09
Değiştirme Tarihi: 18.08.2020 22:16
MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 18 Ağustos MasterChef’te dokunulmazlık kimin oldu?

TV8 ekranlarında her akşam farklı bir heyecan yaşatan MasterChef Türkiye’de sezonun ilk dokunulmazlık oyunu bugün oynandı. Dün akşam, son 16’ya kalan yarışmacılar, MasterChef’in ilk kaptanlık oyunu mücadelesini verdi. Aksiliklerin yaşandığı, yedi yarışmacının yemeği çıkaramadığı oyunda kaptanlığı Tanya kazandı. Dün akşam belirlenen Mavi takım ile Kırmızı takım, 18 Ağustos Salı akşamı MasterChef 29. bölümde ilk defa takım oyunu oynandı. Her hafta bir elemenin yaşanacağı MasterChef’te dokunulmazlık oyunu büyük önem taşıyor. Büyük heyecan ve kıyasıya rekabetin yaşanacağı yeni bölümde MasterChef 2020’de ilk dokunulmazlık oyununu kazanan takım belli oldu. Peki, MasterChef Türkiye 2020’nin ilk dokunulmazlık oyununu, ilk takım oyununu hangi takım kazandı?

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye’de sekizer yarışmacıdan oluşan Mavi takım ile Kırmızı takım, bu akşam bir takım oyunu oynandı. Bu oyunu kazanan takım, dokunulmazlık olacak ve yukarı çıkacak. Kaybeden takım ise bireysel dokunulmazlık oyunu oynayacak. Kimin eleme adayı olacağı ise bu oyunda belli olacak. Dokunulmazlık oyunu için istenen yemekler şöyle;

Taze kabak çorbası

Baklava hamurunda börek mantarlı

Ilık manda kaymağı ile semizotu salatası

Dana Nuar ve Polenta

Şeftalili parfe

MasterChef ilk dokunulmazlık oyununda verilen süre bir saatti. Sürenin bitimi ile şefler, yemeklerin tadımını yaptı. Sonrasında ise hangi yemeği hangi takımın daha iyi yaptığını açıkladılar. Tadım sırasına göre yapılan açıklamada parfeyi daha iyi yapan Kırmızı takım oldu. Sonrasında şefler iki börek arasında en beğendiği tabak Mavi takımın oldu. Kabak çorbasını daha iyi yapan takım ise Mavi takım oldu. Ana yemek olan Dana nuar rosto ve palentada başarılı olan takım Kırmızı takım oldu. Böylece durum 2-2 oldu.

Son değerlendirilen yemek, salata idi. Ilık manda kaymaklı ile semizotu salatasını iyi yapan takım, dokunulmazlığı kazandı. Bu takım ise Mavi takım oldu. Mavi takım, MasterChef Türkiye 2020'de ilk dokunulmazlık oyununu kazanmış oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020’DE MAVİ TAKIM İLE KIRMIZI TAKIM YARIŞMACILARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’nin son bölümünde ilk kaptanlık oyunu oynandı. Şefler, yarışmacılardan kaptanlık oyunu için tulumba tatlısı yapmalarını istedi. İstenilen boyutta 25 tane tulumba tatlısı yapılacaktı. Verilen sürede bu tatlıyı yetiştiremeyen 7 yarışmacı değerlendirme dışında kaldı. Kalan 9 yarışmacı içinden finale kalan isimler Berk, Tanya, Serhat oldu. Bu üç isimden en başarılı tabağı çıkaran ise Tanya Kilitkayalı oldu.

MasterChef 2020’nin ilk kaptanlığını kazanan Tanya, Mavi takımın kaptanı oldu. Ve Kırmızı takımın kaptanı olarak Ayyüce Kamit’i seçti. Sonrasında ilk olarak seçime Tanya başladı ve iki takım yarışmacıları şu şekilde belirlendi;

MAVİ TAKIM: Emir, Berk, Esra, Ebru, Eray, Özgül, Gülşah ve kaptan Tanya

Haber ile ilgili metin girin!.

KIRMIZI TAKIM: Serhat, Barbaros, Duygu, Uğur, Furkan, Sedat, Celal ve kaptan Ayyüce

Haber ile ilgili metin girin!.