MasterChef Türkiye’de bu akşam kim kazandı? 11 Ağustos MasterChef 2020 ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı

MasterChef Türkiye’de ana kadroya seçilen 10. yarışmacı belli oldu. 11 Ağustos Salı akşamı MasterChef 22. bölümde final turuna kalan ikinci gruptaki 14 ismin mücadelesi dün başlamıştı. Bu gruptan ana kadroya seçilen ilk yarışmacı Barbaros Yoloğlu oldu. Kalan 13 kişinin kadroya alınacak 7 yarışmacı arasına girmek için verdiği mücadele nefes kesti. İlk oyunda verilen yemeği yapmayı çalışan yarışmacılardan altı kişi, sonraki tura geçmeyi başardı. Yaratıcılık oyununda ise en iyi tabağı hazırlayan, MasterChef Türkiye 2020’nin 10. yarışmacısı oldu. Peki, MasterChef Türkiye’de bu akşam kim kazandı? MasterChef ana kadrosuna kim seçildi?

Yayınlanma Tarihi: 12.08.2020 00:29
Değiştirme Tarihi: 12.08.2020 00:39

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen program MasterChef Türkiye 2020’de final turu 2. grup ile devam ediyor. Bu akşam, 11 Ağustos Salı akşamı, MasterChef’in 22. bölümü ekrana geldi. Final turuna kalan ikinci grupta yer alan on üç kişi, MasterChef 2020 ana kadrosuna girmek için bu hafta mücadele verecek. Lezzet, eğlence ve rekabetin buluştuğu MasterChef’te iki oyunda başarılı olan, rakiplerini geride bırakan günün birincisi, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı oldu. Peki, MasterChef Türkiye’de kim kazandı? MasterChef 2020 ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı kim oldu? İşte MasterChef Türkiye final turuna kalan ikinci grubun yarışmacıları, günün kazanan ismi, ana kadroya seçilen yarışmacılar…

MASTERCHEF TÜRKİYE ANA KADROSUNA SEÇİLEN 10. YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef’in 22. bölümünde şefler, ilk turda yapılacak klasik yemeği açıkladı. Bu turda yarışmacılardan 40 dakika içinde Tutmaç Çorbası yapmaları istendi. Süre bitiminde bu yemeği en iyi hazırlayan altı kişi; Gülşah, Eray, Uğur, Kayhan, Walison, Tanya oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yaratıcılık oyununda ise ana ürün olarak Jumbo karides verildi. Bu oyunda yarışmacılara verilen süre ise 30 dakika idi. Süre bitimi sonrasında şefler yemeklerin tadına baktı. Ve sonrasında Gülşah’ın hazırladığı tabağın ikinci oyundaki en zayıf tabak olduğu söylendi. Sonrasında onu takip eden yarışmacılar sırasıyla Kayhan, Uğur ve Walison oldu. Böylece son ikiye kalan isimler, Eray ile Tanya oldu. Şefler, bu iki isim arasından Tanya'nın daha iyi tabak hazırladığını söyledi. Böylece Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna girmeyi başaran 10. yarışmacı oldu.

KAYHAN’IN YARDIMINA ARKADAŞLARI YETİŞTİ!

MasterChef son bölümde yaratıcılık oyunu sırasında Kayhan Özekin, diskalifiye riski ile karşı karşıya kaldı. İkinci oyunda yemeğini hazırlarken ana ürün olan karideslere, ağzına sürdüğü eliyle temas ettiği için Mehmet şef, onları almak zorunda olduğunu söyledi. Kayhan, eğer arkadaşlarından karides alamasaydı tadım yapılmayacak ve diskalifiye olacaktı. Üç arkadaşının birer karides vermesi ile oyuna devam edebildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF DİLARA’NIN GÖZYAŞLARI

MasterChef Türkiye’de bu akşam ekrana gelen son bölümdeki ilk oyunda Dilara, büyük bir şansızlık yaşadı. Tutmaç Çorbası hazırlayan yarışmacı, verilen sürenin sona ermesi ile sadece çorbayı sunum kabına koyabildi. Fakat üzerine eklemesi gereken kıkırdak ve yağ sosunu ekleyemedi. Zamanında yetiştiremediği için morali bozulan Dilara Türüt, gözyaşlarına hakim olamadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMACILARI NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye, bu sezon yoğun bir başvuru aldı. Bu yarışmaya girmek, şeflerin deneyimlerinden yararlanmak, becerilerini göstermek ve geliştirmek isteyen binlerce kişi, MasterChef Türkiye 2020’ye başvurdu. Bu başvurular arasından seçilen yarışmacılar arasından 28 kişi, yapılan iki eleme ile final turuna kaldı. Final turuna kalan kişiler, on dörderli iki gruba ayrıldı. Her grup, bir hafta boyunca her gün iki oyun oynayacak. Ve bu oyunların neticesinde bir kişi, MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilecek. İlk grup, geçen hafta bir hafta boyunca mücadele vermiş ve sonunda 8 kişi ana kadroya girerken 6 yarışmacı ise MasterChef Türkiye’de veda etmişti. İkinci grubun final turu bu akşam başlıyor. Bu şekilde, bir hafta sonunda MasterChef 2020 ana kadrosuna 8 yarışmacı daha seçilecek. Böylece bu sezonun 16 kişilik MasterChef Türkiye ana kadrosu belirlenmiş olacak.

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSUNA KİMLER SEÇİLDİ?

MasterChef’te geçen hafta, final turunun ilk haftasında on dört kişilik gruptan sekiz yarışmacı, ana kadroya seçildi. Bu yarışmacılar; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Furkan Yalçın, Esra Tokelli oldu.

MASTERCHEF FİNAL TURU 2. GRUPTA KİMLER YARIŞIYOR?

MasterChef Türkiye’nin final turuna kalan ikinci gruptaki 14 isim şöyle; Barbaros Yoloğlu, Walison Fonseca, Celal Sarıgül, Gülşah Suna, Arem Yüce, Kayhan Özekin, Berk İlter, Büşra Uygur, Tanya Kilitkaya, Dilara Türüt, Uğur Yılmaz Deniz, Eray Aksungur, Çağla Levent, Ebru Has