MasterChef Türkiye’de bu akşam kim kazandı? 10 Ağustos MasterChef 2020 ana kadrosuna seçilen günün birincisi

MasterChef Türkiye’de günün kazananı belli oldu. 10 Ağustos Pazartesi akşamı MasterChef 21. bölümde final turuna kalan ikinci gruptaki 14 ismin mücadelesi başladı. İlk hafta, ilk gruptan sekiz yarışmacı, Masterchef 2020 ana kadrosuna seçilmişti. Diğer sekiz yarışmacı arasında olmak isteyen 14 kişinin mücadelesi nefes kesti. İlk oyunda verilen yemeği yapmayı çalışan yarışmacılardan altı kişi, sonraki tura geçmeyi başardı. Yaratıcılık oyununda ise en iyi tabağı hazırlayan, MasterChef Türkiye 2020 ana kadrosuna seçilen 9. yarışmacı oldu. Peki, MasterChef Türkiye’de bu akşam kim kazandı? MasterChef ana kadrosuna kim seçildi?

Yayınlanma Tarihi: 11.08.2020 00:18
Değiştirme Tarihi: 11.08.2020 00:37

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen program MasterChef Türkiye 2020’de final turu heyecanı devam ediyor. Bu akşam, 10 Ağustos Pazartesi akşamı, MasterChef’in 21. bölümü ekrana geldi. Final turuna kalan ikinci grupta yer alan on dört kişi, MasterChef 2020 ana kadrosuna girmek için bu hafta mücadele verecek. Lezzet, eğlence ve rekabetin buluştuğu MasterChef’te iki oyunda başarılı olan, rakiplerini geride bırakan günün birincisi, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 9. yarışmacı oldu. Peki, MasterChef Türkiye’de kim kazandı? MasterChef 2020 ana kadrosuna seçilen 9. yarışmacı kim oldu? İşte MasterChef Türkiye final turuna kalan ikinci grubun yarışmacıları, günün kazanan ismi, ana kadroya seçilen yarışmacılar…

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMACILARI NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye, bu sezon yoğun bir başvuru aldı. Bu yarışmaya girmek, şeflerin deneyimlerinden yararlanmak, becerilerini göstermek ve geliştirmek isteyen binlerce kişi, MasterChef Türkiye 2020’ye başvurdu. Bu başvurular arasından seçilen yarışmacılar arasından 28 kişi, yapılan iki eleme ile final turuna kaldı. Final turuna kalan kişiler, on dörderli iki gruba ayrıldı. Her grup, bir hafta boyunca her gün iki oyun oynayacak. Ve bu oyunların neticesinde bir kişi, MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilecek. İlk grup, geçen hafta bir hafta boyunca mücadele vermiş ve sonunda 8 kişi ana kadroya girerken 6 yarışmacı ise MasterChef Türkiye’de veda etmişti. İkinci grubun final turu bu akşam başlıyor. Bu şekilde, bir hafta sonunda MasterChef 2020 ana kadrosuna 8 yarışmacı daha seçilecek. Böylece bu sezonun 16 kişilik MasterChef Türkiye ana kadrosu belirlenmiş olacak.

MASTERCHEF TÜRKİYE ANA KADROSUNA SEÇİLEN 9. YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef’in 21. bölümünde şefler, ilk olarak ikinci grupta yer alan 14 yarışmacıya, elemenin nasıl olacağını, ana kadroya nasıl seçileceklerini anlattı. Sonrasında ilk turda yapılacak yemek açıklandı. Klasik yemek olarak yarışmacılardan 40 dakika içinde Çerkez Tavuğu yapmaları istendi. Süre sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin sunumuna ve tadına baktılar. Sonrasında oybirliği ile en iyi altı tabağı seçtiler. Sonraki tura geçen yarışmacılar; Barbaros, Ebru, Eray, Arem, Tanya ve Çağla oldu.

Yaratıcılık oyununda ise ana ürün olarak “Soya Sosu” olan bir yemek yapacaklardı. Soya sosunu ön plana çıkarak yaratıcı yemek için yarışmacılara 40 dakika oldu. Yemeklerin tadımı sonrasında altı kişi arasından en zayıf tabağın Çağla’ya ait olduğu açıklandı. Devamında sırasıyla Ebru, Arem, Tanya’nın hazırladığı yemekler geliyordu. Son ikiye kalan isimler ise Eray ile Barbaros oldu. Şefler, bu iki isim arasında gecenin galibini, MasterChef Türkiye’nin 9. yarışmacısının  Barbaros Yoloğlu olduğunu açıkladılar.

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSUNA KİMLER SEÇİLDİ?

MasterChef’te geçen hafta, final turunun ilk haftasında on dört kişilik gruptan sekiz yarışmacı, ana kadroya seçildi. Bu yarışmacılar; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Furkan Yalçın, Esra Tokelli oldu.

MASTERCHEF FİNAL TURU 2. GRUPTA KİMLER YARIŞIYOR?

MasterChef Türkiye’nin final turuna kalan ikinci gruptaki 14 isim şöyle; Barbaros Yoloğlu, Walison Fonseca, Celal Sarıgül, Gülşah Suna, Arem Yüce, Kayhan Özekin, Berk İlter, Büşra Uygur, Tanya Kilitkaya, Dilara Türüt, Uğur Yılmaz Deniz, Eray Aksungur, Çağla Levent, Ebru Has