MasterChef Türkiye yeni bölüm bu akşam var mı? 30 Temmuz Perşembe TV8 canlı yayın akışı

MasterChef Türkiye yeni bölümü bu akşam var mı merak ediliyor. TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de yeni sezonun yarışmacılarının belli olmasına az bir süre kaldı. Geçen hafta başlayan üçlü düellolar sona erdi ve MasterChef’te finale kalan yarışmacılar belli oldu. Şimdi gözler MasterChef Türkiye 2020 son 16 yarışmacısı kim olacak final turunun başlayacağı yeni bölümde. Peki, MasterChef Türkiye yeni bölümü bu akşam var mı? MasterChef’te final turu ne zaman başlıyor? MasterChef Türkiye’de final turuna kimler kaldı? İşte 30 Temmuz Perşembe TV8 canlı yayın akışı…

Yayınlanma Tarihi: 30.07.2020 17:48
Değiştirme Tarihi: 30.07.2020 17:48
MasterChef Türkiye yeni bölüm bu akşam var mı? 30 Temmuz Perşembe TV8 canlı yayın akışı

Ekranların en çok izlenen yemek yarışması yeni sezonu 17 Temmuz Cuma günü yayına başladı. İlk anlardan beri heyecanla izlenen MasterChef’e bu sezon yüz bini aşan başvuru olmuştu. Bu başvurular arasında seçilen yarışmacılar, ilk turda şeflerin en az iki evet oyunu alanlar üst tura çıkmıştı. Geçtiğimiz hafta ise MasterChef’te üçlü düellolar başlamıştı. Dün akşam sona eren üçlü düellolar sonrasında MasterChef Türkiye’de final turuna kalan 28 yarışmacı belli oldu. MasterChef Türkiye’de final turuna kalan bu yarışmacılar, son 16 isim arasına girmek için son turda mücadele edecekler. Peki, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları ne zaman belli olacak? Kimler, MasterChef’in bu sezon yarışmacıları olacak? MasterChef 2020 14. Yeni bölümü ne zaman? Bu akşam yeni bölüm var mı? İşte MasterChef Türkiye’de finale kalan isimler ve 30 Temmuz Perşembe TV8 yayın akışı…

MASTERCHEF TÜRKİYE YENİ BÖLÜMÜ BU AKŞAM VAR MI?

MasterChef Türkiye’de dün akşam sona eren üçlü düellolar sonrasında final turu ne zaman başlayacak merak ediliyordu. MasterChef’in dün yayınlanan 14. bölüm tanıtımı ile final turlarının başlayacağı gün belli. MasterChef Türkiye yarışmacılarının belli olacağı final turları, 3 Ağustos Pazartesi günü başlayacak.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE FİNAL TURUNA KALAN YARIŞMACILAR

MasterChef Türkiye’de üçlü düellolar 23 Temmuz Perşembe günü başladı. İlk gün üçlü düelloların sonunda Selin Aydın, Barbaros Yoloğlu, Serhat Doğramacı, Walison Fonseca şeflerden geçer not alarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Yarışmacılardan ilk gün istenen yemekler sufle, 4 peynirli niyokki, pastırmalı humus, asma yaprağında barbun idi.

24 Temmuz Cuma günü MasterChef Türkiye’de Celal Sarıgül, Sedat Tuncer, Ayyüce Kamit, Berker Başmanav düelloları kazanıp final turuna ismini yazdıran yarışmacılar oldu. Bu yarışmacıları final turuna çıkaran yemekler; Fransız soğan çorbası, baklava hamurunda levrek, Steak tartar, fish and cips idi.

25 Temmuz Cumartesi akşamı ise ekrana gelen MasterChef 2020 dokuzuncu bölümde Sefa Okyay Kılıç, Gülşah Suna, Arem Yüce, Furkan Yalçın üçlü düelloları kazanan isimler oldular ve final turuna kaldılar. Yarışmacılar; Tikka masala, Ceviche, islim kebabı, künefe (poşe yumurta) yemekleri yapmaya çalıştı.

26 Temmuz Pazar günü üçlü düellolarda yarışmacılar Croque Madame, Ali Nazik kebabı, Izgara köfte ve piyaz, Dana pikata final turuna çıkanları belirleyen yemekler oldu. Bu turda Esra Tokelli, Kayhan Özekin, Özgül Coşar ve Berk İlter MasterChef Türkiye’de final turuna kalan yarışmacılar oldu.

27 Temmuz Pazartesi günü üçlü düelloları kazanıp final turuna çıkan yarışmacılar; Duygu Acarsoy, Büşra Uygur, Tanya Kilitkaya ve Emir Elidemir oldu. Bu yarışmacıları final turuna çıkan yemekler ise süzme mercimek çorbası, Hıngal mantısı, Gazpacho çorbası ve hamburger oldu.

28 Temmuz Salı günü Emel Günoğlu, Didem Devay, Dilara Türüt ve Rezzan Atan final turuna kalan isimler oldu. Bu yarışmacılar, üçlü düellolarda vişneli etli pazı sarma, Tarte tatin, ciğerli iç pilav ve taco yaparak yarıştı.

29 Temmuz Çarşamba günü MasterChef Türkiye’de final turuna kalan isimler; Uğur Yılmaz Deniz, Eray Aksungur, Çağla Levent, Ebru Has oldu. Bu yarışmacılar, üçlü düellolarda Churros, Spagetti Bolonez, Risotto ve Ballı Susamlı Tavuk yemekleri yaparak final biletini kazandılar.

30 TEMMUZ PERŞEMBE TV8 YAYIN AKIŞI

7:00       Oynat Bakalım-Tekrar

9:00       Master Chef 2020 -Tekrar

13:00     Doya Doya Moda-Yeni Bölüm

16:15     Master Chef 2020-Kolaj

21:15     Yerli Sinema 'Müslüm'

0:15       Doya Doya Moda -Tekrar

2:30       Dizi'Doğduğun Ev Kaderindir' -Tekrar

4:30       8*8 -Tekrar

5:15       Bilginiz Olsun-Tekrar

6:00       Oynat Bakalım-Tekrar