MasterChef Türkiye yarışmacıları kimler oldu? İşte MasterChef 2020’de son 16’ya kalan yarışmacılar ve elenenle

MasterChef Türkiye’nin 16 kişilik ana kadrosu belli oldu. Heyecanın dorukta olduğu MasterChef 2020’de final turu bu akşam sona erdi. Bu akşam, elemelerin son gününde iki kişi, en iyi tabakları çıkarak önlükleri alan son yarışmacıları oldu. Final turuna kalan 28 kişi, iki gruba ayrılmış, birer hafta boyunca mücadeleye girişmiş ve sonunda iki gruptan sekizer yarışmacı MasterChef yarışmacıları arasına girmeyi başardı. Peki, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları kimler oldu? MasterChef 2020’de son 16’ya kalanlar kimler oldu? MasterChef’te kimler elendi?

Yayınlanma Tarihi: 17.08.2020 00:31
Değiştirme Tarihi: 17.08.2020 00:31
MasterChef Türkiye yarışmacıları kimler oldu? İşte MasterChef 2020’de son 16’ya kalan yarışmacılar ve elenenle

TV8’in heyecan izlenen yarışması MasterChef Türkiye’de üçüncü sezon yarışmacıları bu akşam belli oldu. Yüzbin kişinin başvurduğu MasterChef'te ilk tura seçilen 130 kişi arasında 84'ü ikinci tura geçti. İkinci tur yani üçlü düelloda, bu 84 kişiden 28'i final turuna geçmeyi başardı. Bu akşam, 16 Ağustos Pazar günü, MasterChef 2020’nin ana kadrosunun son iki yarışmacısı seçildi. İlk oyunda Adana kebabı en iyi hazırlayan yarışmacı ile yaratıcılık oyununda en başarılı tabağı hazırlayan yarışmacı, MasterChef’e seçilen son iki yarışmacı oldu. Böylece, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosu belirlenmiş oldu. İşte MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları…

MASTERCHEF’TE KADROYA GİREN SON İKİ YARIŞMACI KİM OLDU?

Heyecanla izlenen MasterChef Türkiye’nin 27. bölümünde final turu sona erdi. Geriye kalan 7 yarışmacı, ilk oyunda Adana Kebap için hünerlerini sergiledi. 50 dakikalık sürenin sonunda şefler tadımlarını yaptı ve en başarılı tabağı seçti. Bu oyunda en iyi tabağı çıkaran Gülşah Suna, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 15. yarışmacısı oldu.

MasterChef Türkiye’de sonraki turda ana ürün “Şeftali” olan yaratıcılık oyunu oynandı. Yarışmacılara, bu oyunda verilen süre ise 30 dakika idi. Soluk soluğa izlenen bu oyunda en başarılı tabağı hazırlayan yarışmacı, şeflerin oybirliği ile açıklandı. MasterChef’te ana kadroya seçilen son yarışmacı Ebru Has oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE ANA KADROSUNA KİMLER SEÇİLDİ?

MasterChef Türkiye’de final turu 3 Ağustos Pazartesi günü başladı. Her gün oynanan iki oyun sonucunda kazanan bir isim, MasterChef 2020’nin ana kadrosuna seçildi. İki gruba ayrılan final turuna kalan isimler arasında ilk gruptan MasterChef yarışmacıları olan isimler; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Esra Tokelli ve Furkan Yalçın oldu.

Final turu ikinci grupta MasterChef yarışmacıları olan isimler ise Barbaros Yoloğlu, Celal Sarıgül, Tanya Kilitkaya, Uğur Yılmaz Deniz, Eray Aksungur, Berk İlter, Gülşah Suna ve Ebru Has oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE KİMLER ELENDİ?

MasterChef Türkiye'de bu akşam oynanan iki oyun sonrasında ana kadroya iki yarışmacı seçildi. Sekiz kişi arasında iki kişinin ana kadroya seçilmesi sonrasında altı yarışmacı, MasterChef'ten elendi. MasterChef Türkiye'ye veda eden isimler; Emel Günoğlu, Didem Devay, Rezzan Atan, Selin Aydın, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç oldu. İkinci grupta Dilara Türüt, kendi isteği ile yarışmadan çekilmişti. Bu grupta elenenler ise Büşra Uygur, Çağla Levent, Kayhan Özekin, Walison Fonseca ve Arem Yüce oldu.