MasterChef Türkiye yarışmacıları kimler oldu? İşte bu sene MasterChef 2020’de yarışacak isimler

MasterChef Türkiye yarışmacıları, final turunun başlaması ile birlikte belirlenmeye başlandı. TV8 ekranlarında her gün yayınlanan MasterChef 2020’de final turu devam ediyor. Geçen hafta başlayan final turunda ilk gruptan sekiz yarışmacı, MasterChef Türkiye ana kadrosuna alınmıştı. Dün akşam, final turunun ikinci grubunda ilk eleme yapıldı ve MasterChef 2020’de yarışmaya hak kazanan ilk yarışmacı belirlendi. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacıları kimler oldu? MasterChef 2020’de bu sene yarışacak isimler kimler? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 11.08.2020 19:17
Değiştirme Tarihi: 11.08.2020 19:17
MasterChef Türkiye yarışmacıları kimler oldu? İşte bu sene MasterChef 2020’de yarışacak isimler

Yeni sezona fırtına gibi başlayan MasterChef Türkiye’de yarışmacıların belirlenmesi final turu ile birlikte sürüyor. 17 Temmuz Cuma günü ilk bölümü ile ekrana gelen MasterChef 2020’de ilk iki turu geçenler, final turunda ana kadroya seçilebilmek için rekabet ediyor. Final turunda ilk grupta yer alan 14 kişi arasında MasterChef Türkiye ana kadrosuna 8 yarışmacı seçilmişti. Dün başlayan ikinci gruptan ise ilk olarak ana kadroya seçilen isim Barbaros Yoloğlu oldu. Böylece MasterChef 2020’de bu sezon yarışacak 9 isim belirlenmiş oldu. İşte MasterChef Türkiye yarışmacıları…

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMACILARI NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye 3. sezon için ilk başvurular, internet üzerinden yapılmıştı. Yüz binin üzerinde başvuru arasından özenle seçilen isimler, ilk turda kendi yaptıkları yemekler ile onaylarını almaya çalıştı. Sonraki tura geçenler, üçlü düellolarda bu sefer şeflerin istediği bir yemeği yaparak yarıştılar. Üç kişi arasından en iyi tabağı hazırlayan kişiler, final turuna geçti. MasterChef Türkiye’de final turuna geçenlerin sayısı 28 idi.

MasterChef Türkiye final turuna kalan 28 yarışmacı, iki gruba ayrıldı. Bu grupların ilkinde yer alan 14 kişi, her gün iki oyun oynadılar. Klasik bir yemek yapılan ilk oyunda başarılı olan 6 yarışmacı, yaratıcılık oyununa kaldı. Bu oyunda en iyi tabağı hazırlayan isim, MasterChef ana kadrosuna seçilen yarışmacı oldu.  Bu şekilde, bugüne kadar ilk gruptan sekiz, ikinci gruptan 1 kişi olmak üzere toplam 9 yarışmacı seçilmiş oldu. İşte MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları…

MASTERCHEF TÜRKİYE 2020 YARIŞMACILARI

Serhat Doğramacı: 23 yaşında ve mesleği aşçılık. Yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Yaklaşık 9-10 senedir bu mesleğin içinde olduğunu söyledi. MasterChef'e katılması için geçen sene nişanlısı zorlamış fakat kendisi istememiş ama geçen sezonun yarışmacılarını beğenmediği için bu sezon kendisi katılmak istemiş.

Duygu Acarsoy: Duygu Acarsoy, 35 yaşında. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olan Duygu Acarsoy, özel bir üniversitede eğitmen şef olarak çalışıyor. Yarışmaya Ankara'dan katılıyor. Profesyonel pasta ve ekmekçilik eğitimi almış (İspanya ve Almanya'da ekşi mayalı ekmekler). Ayrıca dondurma ve sorbe üzerine eğitimleri de mevcut. Sektörde 3,5 senedir eğitmen olarak çalışıyormuş. 

Özgül Coşar: Özgül Coşar, 36 yaşında. Gıda Mühendisi. Evli ve iki çocuğu olan Özgül Coşar, pastacılık ve ekmekçilik bölümünü bitirmiş. Yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Çocuklarının doğum gününü yaparken kendisinin organize ettiğini ve o zaman içindeki yemek aşkını keşfettiğini söyledi. Kendini bildi bileli mutfakta olduğunu söyleyen Özgül Coşar, hızlı olması ve mutfakta kordine olması nedeniyle avantajlı olduğunu iddia etti. MasterChef’e katılmasını kızı teşvik etmiş.

Emir Elidemir: 1994 yılında İzmir’de dünyaya gelen MasterChef Emir 26 yaşında. Emir Elidemir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimini Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde tamamlanmıştır.

Florida'da, Amsterdam'da stajlar yapan Emir Elidemir, bu stajlardan birisini 2 Michelin yıldızlı restoranda gerçekleştirmiştir.

Ayyüce Kamit: Ayyüce Kamit, 24 yaşında. Aslen Sakaryalı olan Ayyüce Kamit, yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Yaklaşık dört yıldır aşçılık yaptığını söyledi. Çalışmayı ve insanlardan bir şeyler öğrenmeyi sevdiğini belirtti. Onu daha iyi, daha ileriye taşıyabileceklerini düşündüğü için MasterChef'e katılmaya karar vermiş.

Sedat Tuncer: Sedat Tuncer, 32 yaşında ve yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Aslen Kastamonulu olan yarışmacı, özel bir catering firmasında aşçılık yapıyor. 13 yıldır yaptığı aşçılık mesleğini çok sevdiğini söyleyen Sedat Tuncer, MasterChef'te olmak istediğini çünkü bunun hayali olduğunu belirtti. Anadolu mutfağı, Osmanlı mutfağı ile birlikte Uzak Doğu mutfağı bilgisi olduğunu açıkladı.

Esra Tokelli: Esra Tokelli, 41 yaşında. Aşçı. Yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Çok iddialı olduğunu belirten Esra Tokelli, üzerinde MasterChef Esra Tokelli yazılı önlüğünü almak istediğini söyledi. Yemek yapmayı çok sevdiğini, bu yüzden zamanının çoğu mutfakta geçtiğini, bu yüzden MasterChef'e katılmaya karar verdiğini belirtti.

Furkan Yalçın: Furkan Yalçın, 20 yaşında. Pastacı. 6 senedir bu mesleği yaptığını ve okulunu okuduğunu söyledi. Kendini geliştirmeye ve bir şeyler öğrenmeye açık bir insan olduğunu belirten Furkan Yalçın, geçen sene de MasterChef Türkiye’ye katılmış.

Barbaros Yoloğlu: 26 yaşındaki yarışmacı, Bodrum Bitez'de bir restoranda aşçılık yapıyor. Yarışmaya Bodrum'dan katılan Barbaros Yoloğlu, özellikle de mutfakta et ürünlerinde iyi olduğunu vurgularken; her konuda iyi olduğunun da ayrıca altını çizdi.