MasterChef Türkiye'nin son bölümünde Barbaros ile Duygu arasında tansiyon yükseldi

Son bölümüyle damga vuran MasterChef Türkiye'de büyük gerginlikler vardı. 16 yarışmacının belli olmasıyla birlikte takımlar ilk takım oyunu için karşı karşıya geldi. MasterChef Türkiye'nin ilk kaptanlık oyununu mavi takım kazanırken, Ayyüce'nin kaptan olduğu kırmızı takım kaybetti. MasterChef Türkiye'de eleme adayları kim oldu sorusunun yanıt bulacağı final turunda ise tansiyon sürekli tavandaydı. Yarışmacılardan MasterChef Barbaros'un Duygu'ya yönelik sarf ettiği 'At gözlükleriyle bakıyorsun' sözleri gerilimi bir anda yükseltti. Barbaros ayrıca Duygu'dan hoşlanmadığını daha da belli etmek için yanındaki Celal'e dönüp, 'Ben bu kıza uyuz oldum, haftaya garanti takıma alıp potaya atacağım' dediği görüldü.

Yayınlanma Tarihi: 19.08.2020 12:20
Değiştirme Tarihi: 19.08.2020 12:20

TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan MasterChef Türkiye'nin son bölümünde sezonun ilk takım oyunu oynandı. Takım oyununu kaybeden ekip, Ayyüce'nin kaptan olduğu kırmızı takım oldu. Kırmızı takım daha sonra bireysel dokunulmazlık için karşı karşıya geçti ve eleme adaylarını belirledi. 

Bireysel dokunulmazlıkta, Mehmet Şef'in istediği çekirdekli irmil helvasını en iyi yapan isim Duygu oldu. Duygu'nun ardından en iyi tabakları hazırlayan iki isim ise sırasıyla Ayyüce ve Furkan oldu. 

MasterChef Türkiye son bölümünde bireysel dokunulmazlığı kazanan MasterChef Duygu, ilk eleme adayı olarak Celal'in ismini söyledi. 

Sonrasında kırmızı takım yarışmacıları tek tek, eleme adayını belirlemek için oylamaya geçti. Bu sırada ise gerginlik had safhadaydı. Yarışmacılardan Barbaros, ilk olarak Duygu'ya çıkışıp istenen yemeği güzel çıkaramadığı gerekçesiyle büyük bir tartışma yaşadı. Barbaros'un 'At gözlükleriyle bakıyorsun' sözleri sonrası tartışmanın dozu giderek arttı. 

MasterChef Duygu ise Barboros'un bu sözlerine "Sen benim böyle konuşamazsın bu çok saygısızca. Ben terbiyesizce konuşmayı yakıştıramıyorum" diyerek karşılık verdi.

Öte yandan MasterChef Barbaros yerine geçtikten sonra yanında duran Celal'e, Duygu için; "Ben bu kıza uyuz oldum. Haftaya garanti takıma alıp, potaya atacağım" dedi.

MasterChef Türkiye'de Celal'in ardından ikinci elem adayı Sedat oldu.