MasterChef Türkiye'nin sevilen şefi Danilo Zanna ilk kez anlattı: Cenaze bile yapamadık

MasterChef Türkiye'nin sevilen şefi Danilo Zanna, Türkiye'nin dijital platformu Exxen'de yayınlanan Katarsis programına konuk oldu. Geçtiğimiz yıl koronavirüs nedeniyle babası Armando Zanna'yı koronavirüs nedeniyle kaybeden Danilo Şef, onunla ilgili son anısını anlatırken bir hayli duygulandı. 

Yayınlanma Tarihi: 05.03.2021 09:59
Değiştirme Tarihi: 05.03.2021 09:59
MasterChef Türkiye'nin sevilen şefi Danilo Zanna ilk kez anlattı: Cenaze bile yapamadık

Türkiye'nin dijital platformu Exxen'de yayınlanan ve Gökhan Çınar'ın hazırlayıp sunduğu Katarsis'in bu haftaki konuğu MasterChef Türkiye'nin sevilen İtalyan şefi Danilo Zanna oldu. 

İtalya’da yaşayan babası Armando Zanna’yı geçtiğimiz Nisan ayında koronavirüs nedeniyle kaybeden Danilo Zanna yaşadığı zor günleri anlatırken duygusal anlar yaşadı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Koronavirüse yakalanan babasının bu süreçte durumunun giderek kötüleştiğini söyleyen Zanna, babasının çok zor nefes almaya başladığını ve ardından da hastaneye kaldırıldığını ifade etti. 

Danilo Şef o süreçte yaşananları şu şekilde anlattı: 

"Biliyorsunuz İtalya salgında Türkiye’den çok daha önce karantinaya girmeye başlamıştı. Oradaki vakalar çok ciddi şekilde etkiledi herkesi. Babamın zaten rahatsızlıkları vardı. Salgından kaynaklı onları önceden korumaya aldığımızı düşünüyorduk ancak babam aniden ateşlenmeye başladı. İlk annem ateşlenmeye başlamış hatta. Testlerde annenim durumu pozitif çıkmıştı. Annem bunu atlattı, babam ise giderek daha da ağırlaştı. Doktorlar en son nefes alırken çok zorlandığını söyledi ve 'babanızı hastaneye götürmemiz gerekli' dediler. Babam ambulansla hastaneye kaldırıldı.

"Babamı son gördüğüm an o zaman oldu. Annemi rahatlamaya çalışıyoruz derken, babam hastaneye giderken 'facetime’dan beni arayın' dedi. Çok zordu, bunu ilk defa burada anlatıyorum. 'Hiç korkmayın ben eve döneceğim' dedi. 24 saat içinde daha kötü oldu. Çok acayip bir duyguymuş. Cenaze bile yapamadık. Annemin beş ay boyunca testi pozitif oldu. Kimse gidemedi cenazeye, bu süreden sonra ancak yapabildik cenazemizi. Üzülemiyorsun, gidip gelemiyorsun. Çok zor bir dönem oldu."