MasterChef Türkiye final turunda kimler yarışacak? MasterChef 2020 ana kadrosuna giren ilk yarışmacı kim oldu?

MasterChef Türkiye’de final turu bu akşam başlıyor. 14. bölümü ile ekrana gelen MasterChef’te final turuna kalan yarışmacılar arasından son 16 isim belirlenmeye başlandı. Final turuna kalan yarışmacılar, bugünden itibaren MasterChef Türkiye yarışmacıları arasına girmek için çeşitli elemelerden geçecek. Bu akşam, yapılan iki oyun sonrasında MasterChef Türkiye 2020'nin ilk yarışmacısı olmayı başardı. Peki, MasterChef Türkiye final turunda kimler yarışacak? MasterChef’te final turuna kimler kaldı? MasterChef Türkiye 2020 ilk yarışmacısı kim oldu? MasterChef 2020 ana kadroda olacak yarışmacılar nasıl belirlenecek?

Yayınlanma Tarihi: 04.08.2020 00:43
Değiştirme Tarihi: 04.08.2020 00:43

TV8 ekranlarında ilgiyle takip edilen yarışma MasterChef Türkiye 2020’de final turu bu akşam başladı. 3 Ağustos 2020 Pazartesi akşamı MasterChef Türkiye 14. bölümünde eleme heyecanı devam etti. Yüz binin üzerinde adayın başvurduğu Masterchef Türkiye, 17 Temmuz Cuma günü yeni sezonuna başlamıştı. İlk turda yarışmacılar, teker teker jüri karşısına çıkmış ve onları yaptıkları yemekler ile etkilemeye çalışmıştı. Birbirinden değerli şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’dan oluşan jüriden onay alan yarışmacılar bir üst tura çıkmıştı.

MasterChef 2020’de üst tura çıkan bu yarışmacılar, üçlü düelloda rakipleri ile karşı karşıya geldi. Heyecanla izlenen bu turda şeflerin söylediği yemekler, verilen süre içinde yapılmaya çalışıldı. Süre sonunda şeflerin yapılan yemekleri tadımı sonrasında iki yarışmacı MasterChef’e veda ederken bir yarışmacı ise üçlü düelloyu kazandı ve final turuna çıktı. Böylece MasterChef Türkiye’de final turuna 28 yarışmacı kaldı. Bu isimlerin yer aldığı final turunda yapılacak eleme ise MasterChef Türkiye’nin 2020 sezonu yarışmacıları belli olacak. Peki, MasterChef 2020 yarışmacıları kimler olacak? MasterChef Türkiye’de final turuna hangi yarışmacılar kaldı?

MASTERCHEF FİNAL TURUNDA ELEME NASIL OLACAK?

MasterChef Türkiye'nin final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu yarışmacılar, on dörtlü iki gruba ayrıldı. Bu gruplar, günde iki oyun oynayacak. İlk oyunda yarışmacılardan klasik bir yemek yapmaları istenecek. Sürenin sonunda tabağı en iyi olan altı yarışmacı seçilecek. Son seçim turuna kalan bu yarışmacılar, bu turda verilen malzemeler ile yaratıcı bir yemek yapacaklar. Yine sürenin bitiminde yarışmacılardan en iyi tabağı hazırlayan, şeflerden üstünde ismi yazılı olan önlüğü alacak. Yani MasterChef Türkiye 2020'nin ana kadrosundaki yarışmacılardan biri olacak.

MASTERCHEF TÜRKİYE 2020'NİN İLK YARIŞMACISI OLMAYI BAŞARAN İSİM!

MasterChef Türkiye'nin bu akşam ekrana gelen bölümünde final turunun ilk grubunda 14 yarışmacı şeflerin karşısına çıktı. Bu yarışmacılardan, 40 dakikalık süre sonunda "Talaş Böreği" yapmaları istendi. Verilen sürenin sonunda jürinin oybirliği ve oyçokluğu ile en iyi 6 tabağı hazırlayan yarışmacılar belirlendi. Son tura kalan bu 6 yarışmacıdan ana ürünü kayısı olan bir yaratıcı yemek yapmaları istendi. Serhat Doğramacı, rakiplerine göre şeflerin istediğine en yakın yemeği yapan isim oldu. Böylece Serhat Doğramacı, MasterChef Türkiye 2020'nin ilk yarışmacısı olmayı başardı.

MASTERCHEF TÜRKİYE FİNAL TURUNA HANGİ YARIŞMACILAR KALDI?

MasterChef Türkiye’de üçlü düellolar 23 Temmuz Perşembe günü başladı, 29 Temmuz günü sona erdi. Bu bir haftalık üçlü eleme turunda şu 28 yarışmacı, MasterChef Türkiye final turuna kaldı;

Selin Aydın, Barbaros Yoloğlu, Serhat Doğramacı, Walison Fonseca, Celal Sarıgül, Sedat Tuncer, Ayyüce Kamit, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç, Gülşah Suna, Arem Yüce, Furkan Yalçın, Esra Tokelli, Kayhan Özekin, Özgül Coşar, Berk İlter, Duygu Acarsoy, Büşra Uygur, Tanya Kilitkaya, Emir Elidemir, Emel Günoğlu, Didem Devay, Dilara Türüt, Rezzan Atan, Uğur Yılmaz Deniz, Eray Aksungur, Çağla Levent, Ebru Has…

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020 YARIŞMACILARI KİMLER OLACAK?

MasterChef Türkiye’de bu 28 yarışmacı arasından son 16 arasında kimler kalacak? Bu akşamdan itibaren başlayan final turu ile bu yarışmacılar belli olacak. MasterChef Türkiye 14. Bölümde başlayacak final turu ile son 16’ya kalan yarışmacıları haberimizi güncelleyerek sizlerle paylaşacağız.

 

İlgili Sayfalar: Magazin