Masterchef Türkiye'den elenen Batuhan Bayır Instagram hesabından bu paylaşımı yaptı

Yayınlanma Tarihi: 21.12.2019 11:59
Değiştirme Tarihi: 21.12.2019 12:26

Çok yakında şampiyonun belli olacağı Masterchef Türkiye'de dün akşam kritik bir eleme heyecanı yaşandı. Alican, Ekin ve Batuhan'ın eleme adayı olarak çıktığı potada kıyasıya bir mücadele verildi. Peki Masterchef'te kim elendi? Neler yaşandı? Elenen isim neler söyledi?

Masterchef Türkiye'nin son bölümünde elenen isim belli oldu. Heyecanın dorukta olduğu akşam, sosyal medyaya da damgasını vurdu. Masterchef Türkiye hashtag'i Twitter'de gündem olurken, birçok isim de Instagram hesaplarından paylaşımlarda bulundu. 

Öte yandan dünkü eleme heyecanı öncesi, O Ses Türkiye jürisi Seda Sayan, Beyazıt Öztürk, Murat Boz ile yarışmanın sunucusu Acun Ilıcalı, Masterchef Türkiye yarışmacılarına karşı eğlenceli bir mücadeleye tutuştu.

 

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE KİM ELENDİ?

Masterchef'te kim elendi? Sorusunun yanıt bulduğu kritik akşamda eleme adayları Batuhan, Alican ve Ekin olarak belirlenmişti.  Tabağı rakiplerinin gerisinde kalan Batuhan, MasterChef'in beşincisi olarak yarışmaya veda etti.

MASTERCHEF'TEN ELENEN BATUHAN'DAN İLK PAYLAŞIM

Masterchef Türkiye'de şampiyon olma hayallerine veda eden ve yarışmada 5. olan Batuhan Bayır, Instagram hesabından hüzünlü veda sonrası duygusal bir paylaşımda bulundu. "Mutfakta gelişmenin sonu yok" diyen Masterchef Batuhan, şeflere ve Acun Medya ailesine teşekkür etti.

    

Batuhan'ın paylaşımı şu şekilde...

Mutfakta gelişmenin sonu yok, buyüzden masterchefte şeflerime minnettarım ki bana bu 4 aya yakın süreçte çok şey kazandırdılar. Her gün neşesiyle stresiyle hem yarışmacı arkadaşlarımla hem acun medya ekibiyle aile olduk. Dolayısıyla mutfak kariyerimde geçirdiğim bu eğlenceli masterchef yolunun sonunda buradan mutlu ayrılıyorum. Tüm bunlara ön ayak olan Acun Medya ailesine de teşekkürü borç bilirim.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF BATUHAN BAYIR KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

Batuhan Bayır, 22 yaşında ve yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. 2015 Le Cordon Bleu İstanbul'da Diplome de Cuisine eğitimini tamamladıktan sonra İzmir Alaçatı'da Atelier-Kemal Demirasal'da 6 ay çalıştı ve İstanbul Alancha restauranta geçiş yaptı.

Yaklaşık 3 yıldır İstanbul Alancha restaurantında çalışan genç yarışmacı, aynı zamanda son 2 senedir Alancha'nın üst katında bulunan House of Brothers kulübünde şeflik yapıyor. Deniz kıyısında doğup büyüdüğü için deniz ürünlerini fazla tercih ediyor. Yemek pişirirken taze ve yerel ürünler kullanmayı seviyor. Bir süre daha Türkiye'de ve dünyada gezmek ve yerel lezzetler keşfetmek istiyor.