MasterChef Türkiye'den elendi Instagram'dan bu açıklamayı yaptı...

MasterChef Türkiye son bölümüyle yine herkesi meraklandırdı. MasterChef 11 Ekim bölümünde eleme heyecanı vardı. 6 yarışmacının eleme potasında olduğu MasterChef Türkiye'de 'kim elendi?' sorusu, dün akşam itibariyle cevabını buldu. Öte yandan elenen yarışmacının sosyal medyadan yaptığı paylaşım da dikkatlerden kaçmadı... Peki MasterChef Türkiye'de kim elendi? Son bölümde hangi yemekler yapıldı? Neler yaşandı? İşte tüm yaşananların ve merak edilenlerin cevabı...

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 10:05
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 10:05

MasterChef Türkiye'de hafta boyunca oynanan 3 dokunulmazlık oyunu sonucu kırmızı takımda 1 isim hariç, geri kalan 6 MasterChef yarışmacısı eleme adayı olmuştu. MasterChef Türkiye'nin 8. haftasında eleme adayları; MasterChef Sefa, MasterChef Walison, MasterChef Berker, MasterChef Serhat, MasterChef Ebru ve MasterChef Tanya'ydı. 

 

"8 HAFTADIR SUSUYORUM BU MU BATTI?"

MasterChef Türkiye yarışmacılarından Sefa, yarışmanın ikinci günü yaşadığı bir durumu eleme gecesinde yeniden dile getirdi. O gün yaptığı tabağın MasterChef yarışmacılarından Uğur tarafından eleştirildiğini ve onun buna hakkı olmadığını söyleyen Sefa, daha sonrasında da Emir ile karşılıklı bir diyalog gerçekleştirdi. Emir, çok fazla üstüne gelinmesi karşısında '8 haftadır susuyorum bu mu battı' diyerek cevap verdi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

O ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ELEME GECESİNDE İLK YEMEK: KEFAL HAVYARI

Masterchef son bölümünde 6 eleme adayının yapacağı ilk tabak Kefal Havrayı oldu. Yemeği anlatan isim ise Şef Somer Sivrioğlu oldu. Somer Şef, Kefal Havyarı'nı (Bottarga) yarışmacıların nasıl kullanacağını, tabaklarına ne oranda katmaları gerektiğini stüdyoda anlattı.

Haber ile ilgili metin girin!.

BARBAROS HEM KENDİ HEM DE ERAY'IN AĞZINI BANTLADI

Kırmızı takımın eleme potasında olmayan tek yarışmacısı Eray ile MasterChef mavi takım yarışmacılarından Barbaros'un arasında güldüren bir olay yaşandı. 'Kendimi pek tutamıyorum' diyen Barbaros, hem kendinin hem de Eray'ın ağzını bantladı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE İLK TABAĞIN BİRİNCİSİ KİM OLDU?

MasterChef Türkiye eleme gecesinde yarışmacıların hazırladığı ilk tabağın ardından şefler tadımlarını gerçekleştirdi. 6 isim arasından birinci, ikinci ve üçüncü olan yarışmacıyı açıklayan şefler, kalan 3 yarışmacının da 2. eleme turuna kaldığını ifade etti. Oy birliği ile karar verdiklerini açıklayan şefler, gecenin en başarılı olan tabağının MasterChef Serhat'a ait olduğunu söyledi. Gecenin ilk tabağında ikinci olan isim MasterChef Tanya, üçüncü ise MasterChef Berker oldu. Böylece eleme gecesi finalinde yarışacak isimler Sefa, Walison ve Ebru oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF ELEME FİNALİNDE SOMER ŞEF'İN İMZA TABAĞI HAMSİ KUŞU OLDU

MasterChef final yemeğinde Somer Şef'in imza yemeği yöresel Türk klasiğinin modern yorumu olan 'Hamsi Kuşu' istendi. Somer Şef, tabakta kullanılan ürünleri, 3 eleme adayına tek tek açıkladı ve bu ürünlerin nasıl kullanılması gerektiğini anlattı. 

O ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Haber ile ilgili metin girin!.

FİNAL TABAĞI TADIMINDA NELER YAŞANDI?

Tabağından tadım yapılan ilk yarışmacı MasterChef Ebru oldu. Mehmet Şef, 'Ebru'ya seni çok sık görmeye başladım burada' dedi. Somer Şef, Ebru'ya paneleme konusunda hata yaptığını ifade etti. Tadım yapılan ikinci tabak ise MasterChef Walison'unki oldu. Herkesin tabağında bir eksik olduğunu söyleyen Mehmet Şef, 'Mücadele hep sonuna kadar olmalı' diyerek morali bozuk olan Walison'a ufak bir uyarıda bulundu. Somer Şef de tabakta eksiklikler olduğunu dile getirdi. Final tabağında tadım yapılan son tabak ise MasterChef Sefa'nın tabağıydı. Danilo Şef, Sefa'ya 'MasterChef hayatın bir parçası, asıl hayat dışarıda. Bazı insanlarla arkadaş oluyoruz, bazılarıyla düşman oluyoruz' dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

ELEME FİNALİNİN BİRİNCİSİ KİM OLDU?

MasterChef Türkiye'de final tabağında birinci olan ismi Şef Danilo Zanna açıkladı. Hamsi Kuşu tabağında en başarılı olan isim MasterChef Sefa oldu. Bu hafta elenmediği için çok mutlu olduğunu söyleyen Sefa, 'kim giderse gitsin çok üzüleceğim' dedi. Somer Şef, Sefa'nın tabağı için, 'Benimkine en yakın tabaktı' dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ? BU HAFTA MASTERCHEF'TEN KİM GİTTİ?

MasterChef Türkiye'de herkesin merak ettiği soru cevabını buldu. MasterChef'te bu hafta giden isim dikkat çekti. Uzun süre kendi arasında konuşan MasterChef Türkiye şefleri, oy birliği ile karar verdiklerini dile getirdi. Elenen ismi, Şef Mehmet Yalçınkaya açıkladı. Mehmet Şef'in yaptığı açıklama ile yarışmaya veda eden isim, MasterChef Walison oldu. Somer Şef, Walison'un tabağındaki ürünlerden birkaçının eksik olduğunu ve bu nedenle diğer tabağın gerisinde kaldığını söyledi. 

O ANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Haber ile ilgili metin girin!.

INSTAGRAM BU AÇIKLAMAYI YAPTI

MasterChef Türkiye'den elenen Walison Fonseca, vedasının ardından Instagram hesabından bir açıklamada bulundu. Walison, "Masterchef Türkiye 2020'ye katılmanın bu harika deneyimini bu gülümsemeyle sonlandırıyorum. Büyük zorlukların üstesinden geldiğim, başka bir dil, hiç görmediğim yemekler ve hayatım için başka bir güzel öğrenim yaşadığım, inanılmaz bir 3 hafta oldu. Tüm ekibe birlikte geçirdiğimiz eğlenceli zamanlar için teşekkür ederim.

Haber ile ilgili metin girin!.
Türkiye beni kucakladığı için çok gururlu ve şimdi daha Türk hissediyorum." dedi. MasterChef Türkiye şeflerine teşekkür eden Walison, 'Şimdi hayat devam ediyor ve birçok sürprizle, hadi bakalım.' ifadelerini kullandı.