MasterChef Türkiye'de son 16 yarışmacı belli oluyor! İşte MasterChef 2020 kadrosuna giren ilk yarışmacı

MasterChef 2020'de 3 Ağustos Pazartesi akşamı TV8 ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkacak 14.yeni bölümde üçlü düelloları kazanan isimler, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları arasına girmek ve yerini korumak için final turunda mücadele etti! Üçlü düelloları kazanan 28 yarışmacı adayı, MasterChef Türkiye 2020'de ilk 16’ya girmek ve MasterChef 2020 yarışmacısı olmak için kıran kırana bir mücadele veriyor. Bu mücadeleler esnasında Mehmet Şef’in "biz sizin bu yemeğinizi değerlendirmeye alamayız" demesi de herkesi şaşkınlığa uğrattı. Peki, 3 Ağustos Pazartesi akşamı MasterChef 2020'de kim finale kaldı, kim MasterChef 2020 yarışmacısı oldu? Önlüğü alıp MasterChef 2020 ana kadrosuna kim kaldı? Finale kalan 28 isimden hangileri ilk 16'ya girerek yarışmaya devam etme şansını yakaladı? Üçlü düelloları kimler kazandı? MasterChef 2020 yeni bölümde bu akşam neler oldu? MasterChef yeni bölüme dair detaylar haberimizde...

Yayınlanma Tarihi: 04.08.2020 00:58
Değiştirme Tarihi: 04.08.2020 00:58
MasterChef Türkiye'de son 16 yarışmacı belli oluyor! İşte MasterChef 2020 kadrosuna giren ilk yarışmacı

MasterChef 2020'de 3 Ağustos Pazartesi akşamı hayallerine bir adım daha yaklaşacak 16 yarışmacıdan biri belli oldu! Yeni sezonuna oldukça başarılı bir giriş yapan ve ön elemelerin ardından üçlü düellollar ile izleyiciye heyecanlı anlar yaşatan MasterChef 2020'de bu akşam bir üst tura çıkarak final biletini garantileyen 28 yarışmacı adayı tekrar yarıştı ve MasterChef 2020'nin 16 yarışmacısı belirlenmeye başlandı!

17 Temmuz'da yayına başlayan ve3 Ağustos Pazartesi günü itibari ile netleşmeye başlayan yarışmacıları ile yayın hayatına daha da büyük mücadeleler ile devam edecek MasterChef 2020'de neler olacağını şimdiden merak ediyor, "MasterChef 2020 yarışmacıları kim oldu, belli oldu mu?" diyorsanız; 3 Ağustos Pazartesi akşamı TV8 ekranlarında sizler ile buluşacak 14. yeni bölümü kaçırmayın. Hepsi ve daha fazlası bu akşam saat 20.00'de sizlerle olacak!

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020 FİNAL TURU ELEMELERİ NASIL OLACAK?

MasterChef Türkiye'de bu akşam 14. bölüm ekrana geldi. Heyecanla izlenen bu yeni bölümde MasterChef 2020'nin final turunun ilk bölümü idi. Bu bölümde MasterChef final turunda elemeler nasıl olacak, ana kadroya giren yarışmacılar nasıl seçilecek açıklandı. Somer Şefin açıklamasına göre Masterchef Türkiye'de final turuna kalan 28 yarışmacı, ondörderli iki gruba ayrıldı. Bu gruplar, her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun sonrasında seçim turuna altı yarışmacı kalacak. Bu altı yarışmacı arasından kazanan ise Masterchef Türkiye yarışmacısı olacak. Bu şekilde, her gün bir isim, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı olarak seçilecek.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE SON 16 ARASINA GİREN İLK YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef 2020'ye devam edecek 16 yarışmacıdan ilki, bu akşam, 3 Ağustos Pazartesi akşamı TV8 ekranlarına gelen 14. bölümde belli oldu! Bu akşam, Masterchef Türkiye final turunda ilk on dört kişilik grup yarıştı. Bu gruptan ilk oyunda Talaş Böreği yapılması istendi. Bu turda en iyi hazırlayan altı yarışmacı; Özgül Coşar, Esra Tokelli, Berker Başmanav, Didem Devay, Serhat Doğramacı, Ayyüce Kamit oldu. Şefler, bu yarışmacılardan ana malzemesi kayısı olan yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. 40 dakikalık süre sonunda şefler, hazırlanan yemeklerin tadına baktı. Bu turda en zayıf tabağı olan yarışmacı Didem Devay oldu. En başarılı isim ise Serhat Doğramacı oldu. Böylece MasterChef Türkiye 2020'nin ana kadrosuna girmeyi başaran, son 16'nın ilk yarışmacısı Serhat Doğramacı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020'DE BİR ÜST TURA ÇIKAN YARIŞMACILAR KİM OLDU? 28 YARIŞMACININ DÜELLO SONUÇLARI...

MasterChef Türkiye’de üçlü düellolar ilk olarak 23 Temmuz Perşembe günü başladı.

23 Temmuz Perşembe günü MasterChef 2020'de üçlü düelloların sonunda Selin Aydın, Barbaros Yoloğlu, Serhat Doğramacı, Walison Fonseca şeflerden geçer not alarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Yarışmacılardan ilk gün istenen yemekler sufle, 4 peynirli niyokki, pastırmalı humus, asma yaprağında barbun olmuştu.

24 Temmuz Cuma günü MasterChef Türkiye’de Celal Sarıgül, Sedat Tuncer, Ayyüce Kamit, Berker Başmanav düelloları kazanıp final turuna ismini yazdıran yarışmacılar oldu. Bu yarışmacıları final turuna çıkaran yemekler; Fransız soğan çorbası, baklava hamurunda levrek, Steak tartar, fish and cips olmuştu.

25 Temmuz Cumartesi akşamı ise ekrana gelen MasterChef 2020 dokuzuncu bölümde Sefa Okyay Kılıç, Gülşah Suna, Arem Yüce, Furkan Yalçın üçlü düelloları kazanan isimler oldular ve final turuna kaldılar. Yarışmacılar; Tikka masala, Ceviche, islim kebabı, künefe (poşe yumurta) yemekleri yapmaya çalıştı.

26 Temmuz Pazar günü üçlü düellolarda yarışmacılar Croque Madame, Ali Nazik kebabı, Izgara köfte ve piyaz, Dana pikata final turuna çıkanları belirleyen yemekler oldu. Bu turda Esra Tokelli, Kayhan Özekin, Özgül Coşar ve Berk İlter MasterChef Türkiye’de final turuna kalan yarışmacılar oldu.

27 Temmuz Pazartesi günü üçlü düelloları kazanıp final turuna çıkan yarışmacılar; Duygu Acarsoy, Büşra Uygur, Tanya Kilitkaya ve Emir Elidemir oldu. Bu yarışmacıları final turuna çıkan yemekler ise süzme mercimek çorbası, Hıngal mantısı, Gazpacho çorbası ve hamburger oldu.

28 Temmuz Salı günü Emel Günoğlu, Didem Devay, Dilara Türüt ve Rezzan Atan final turuna kalan isimler oldu. Bu yarışmacılar, üçlü düellolarda vişneli etli pazı sarma, Tarte tatin, ciğerli iç pilav ve taco yaparak yarıştı.

29 Temmuz Çarşamba günü MasterChef Türkiye’de final turuna kalan isimler; Uğur Yılmaz Deniz, Eray Aksungur, Çağla Levent, Ebru Has oldu. Bu yarışmacılar, üçlü düellolarda Churros, Spagetti Bolonez, Risotto ve Ballı Susamlı Tavuk yemekleri yaparak final biletini kazandılar.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

İlgili Sayfalar: Magazin