Masterchef Türkiye'de final haftası nasıl olacak? MasterChef'te büyük final ne zaman?

MasterChef Türkiye'de final haftası heyecanı başladı. Son dörde kalan yarışmacılar arasında oynanacak oyunlar ile 2019 MasterChef Türkiye şampiyonu olacak. Peki, MasterChef Türkiye'de final haftası nasıl olacak? İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2019 20:47
Değiştirme Tarihi: 23.12.2019 20:55

Televizyonların heyecan dolu yarışması MasterChef Türkiye'de final haftası başladı. 73. bölümde final haftasına kalan Cemre, Güzide, Alican ve Ekin zorlu bir oyun sürecine girecek. Ve 2019 MasterChef Türkiye şampiyonu belli olacak. İşte MasterChef Türkiye final haftası süreci...

MASTERCHEF TÜRKİYE'DE FİNAL HAFTASI NASIL OLACAK?

İzlenme rekorları kıran MasterChef Türkiye'de final haftasına girildi. Hayranları, bu hafta dolu dolu MasterChef Türkiye izleyecek. Çarşamba günü hariç altı gün ekrana gelecek yarışmada sırasıyla 2019 MasterChef dördüncüsü, üçüncüsü, ikincisi ve şampiyonu belli olacak. Peki, final haftasında neler olacak?

Bu hafta Pazartesi, Salı, Perşembe eleme öncesi oyunlar oynanacak. Her gün 3 oyun oynanacak. Bu oyunlar; Türk ve uluslararası klasikler, yaratıcılık üzerine bir yemek ile şeflerin imza yemeği şeklinde olacak. 

MasterChef Türkiye'de her oyun, on üzerinden puan verilecek. 3 oyunun toplamında en az puan alan yarışmacı birinci eleme adayı olacak. Aynı şekilde Salı günü 2. eleme adayı, Perşembe günü 3. eleme adayı belirlenecek. Cuma günü ise bu üç eleme adayı arasında oynanacak 3 oyun ile en düşük puanı alan yarışmacı 2019 Masterchef Türkiye 4. olacak. 

28 Aralık Cumartesi günü ise 3 kişi yine aynı şekilde 3 oyun oynayacak. 90 puan üzerinden en düşük puanı alan kişi MasterChef Türkiye 3.cüsü olacak. 

MasterChef Türkiye'de büyük final 29 Aralık Pazar günü yapılacak. Geriye kalan iki kişi arasında oynanacak aynı şekilde 3 oyun üzerinden en fazla puanı alan kişi 2019 MasterChef Türkiye şampiyonu olacak.