MasterChef Türkiye'de ana kadroya seçilen 5. yarışmacı kim oldu? 7 Ağustos 2020 MasterChef günün birincisi!

MasterChef 2020 bugün TV8  ekranlarına gelen 18. yeni bölümü ile heyecanı dorukta! Her gün "en iyi tabağı hazırlayan kişinin" ismi yazılı önlüğü alarak üst kata çıkma şansı yakaladığı final turunda bu akşam ana kadroya girmeye hak kazandı. En iyi tabakları seçen şefler, MasterChef 2020'nin 5. yarışmacısı olarak kimi seçti? 7 Ağustos MasterChef 2020'de hangi yarışmacı günün birincisi olarak ana kadroya girmeye hak kazandı? İşte MasterChef'te günün birincisi ve detaylar...


Yayınlanma Tarihi: 08.08.2020 00:16
Değiştirme Tarihi: 08.08.2020 00:17
MasterChef Türkiye'de ana kadroya seçilen 5. yarışmacı kim oldu? 7 Ağustos 2020 MasterChef günün birincisi!

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef 2020'nin final turunda her geçen gün nabız yükseliyor! Bu akşam en iyi tabağı şeflerin beğenisine sunmak için yarışan yarışmacı adayları arasından bir kişi başarılı olarak günün birincisi seçildi ve ana kadroya girmeye hak kazandı. Şefler 18. yeni bölümde hangi yemeğin hazırlanmasını istedi? MasterChef 2020'nin ana kadrosuna giren 5. yarışmacı kim oldu? 7 Ağustos 2020 MasterChef Türkiye'de günün kazanan ismi ve 5. finalisti...

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSUNA GİRECEK 5. YARIŞMACI KİM OLDU? 7 AĞUSTOS MASTERCHEF 2020 GÜNÜN BİRİNCİSİ...

Bu akşam TV8 ekranlarına gelen MasterChef 2020'de ana kadroya girecek 5. yarışmanın kim olacağı 18. yeni bölüm ile birlikte belli olacak. Yeni bölümde ilk oyunda grubun geriye kalan 10 yarışmacı adayı, Levrek Marine hazırlayarak yarıştı. Şefler hazırlanan yemeklerin tadına baktıktan sonra en başarılı altı tabağı hazırlayan isimleri açıkladı. Bu isimler; Furkan, Sefa, Ayyüce, Esra, Didem, Selin oldu. Bunun dışında hazırladığı balıkta kılçık çıktığı için Sedat'ın ile hijyen nedeniyle Berker'in yemekleri değerlendirme dışı tutuldu.

Yaratıcılık oyununda ise şefler, yarışmacılara tavuk, yoğurt, bulgur ve domatesten oluşan 4 ana malzeme verdi. Bu ürünlerden farklı farklı yaratıcı tabaklar çıkarıldı. 40 dakikalık sürenin sonunda şefler kararlarını açıkladılar. Günün en zayıf tabağını Didem hazırladı. Onu takip eden isimler sırayla Selin, Esra ve Furkan oldu. Son ikiye kalan isimler ise Ayyüce Kamit ile Sefa Okyay Kılıç oldu. Bu iki isim arasından Ayyüce Kamit, MasterChef Türkiye'de gecenin kazanan ismi oldu. Ayyüce Kamit, MasterChef 2020 5. yarışmacısı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020 YARIŞMACISI SEÇİLEN AYYÜCE KAMİT KİMDİR?

Ayyüce Kamit, 24 yaşında. Aslen Sakaryalı olan Ayyüce Kamit, yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Yaklaşık dört yıldır aşçılık yaptığını söyledi. Çalışmayı ve insanlardan bir şeyler öğrenmeyi sevdiğini belirtti. Onu daha iyi, daha ileriye taşıyabileceklerini düşündüğü için MasterChef'e katılmaya karar vermiş.

MasterChef Türkiye'ye katılan Ayyüce Kamit, ilk turda Danilo şef, Mehmet Şef ve Somer Şef'ten evet oyu almayı başardı. Üç evet oyu ile MasterChef 2020'de üst tura çıkmayı başardı.

FİNAL TURUNA NASIL ÇIKTI?

Ayyüce Kamit'in üçlü düelloda rakipleri, Halit Karaman ve Mohammad Ayad idi. Yarışmacılardan istenen yemek ise Fransız soğan çorbası idi. Ayyüce Kamit, 40 dakikalık sürenin sonunda en iyi tabağı hazırlayarak MasterChef Türkiye'nin final turuna çıktı.

MASTERCHEF 2020 FİNAL TURUNDA ELEME SİSTEMİ NASIL?

MasterChef 2020'de final turuna kalan 28 kişi, 14 kişilik iki gruba ayrıldı ve bu iki grup içinden bu hafta sonuna kadar sekiz kişi MasterChef ana kadrosu içine girecek şekilde yarışmaya başladı. MasterChef Türkiye final turunda her gün iki farklı yemek yapılacak. İlk aşamada klasik bir yemek yapılacak ve o yemeği yapan en iyi altı kişi seçilecek; ardından bu altı kişi arasında da mini bir final yapılacak ve günün kazananı belli olacak.

Günün kazananı, MasterChef 2020 ana kadrosuna dahil olan kişi olacak. Bu yarışmacı, kazanan önlüğü alarak hem ana kadroyu garantilerken hem de yukarıdan diğer rakiplerini izleyebilecek.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020 FİNAL TURUNDA KİMLER YARIŞIYOR?

MasterChef Türkiye’de üçlü düellolar sonunda MasterChef Türkiye final turuna şu yarışmacılar kalmıştı;

Selin Aydın, Barbaros Yoloğlu, Serhat Doğramacı, Walison Fonseca, Celal Sarıgül, Sedat Tuncer, Ayyüce Kamit, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç, Gülşah Suna, Arem Yüce, Furkan Yalçın, Esra Tokelli, Kayhan Özekin, Özgül Coşar, Berk İlter, Duygu Acarsoy, Büşra Uygur, Tanya Kilitkaya, Emir Elidemir, Emel Günoğlu, Didem Devay, Dilara Türüt, Rezzan Atan, Uğur Yılmaz Deniz, Eray Aksungur, Çağla Levent, Ebru Has…

 

Haber ile ilgili metin girin!.


 

MASTERCHEF 2020'NİN FİNAL TURUNU GEÇEREK İLK YARIŞMACI OLMAYA HAK KAZANAN İSİM KİM OLDU?

MasterChef Türkiye final turu başladı. Final turundaki 28 yarışmacı, 14 kişilik iki gruba ayrıldı. Bu gruplardan ilki yarışmada iki oyun oynandı; yani iki yemek yapıldı. Bu oyunlardan ilkinde klasik lezzetlerden “Talaş Böreği” yapılması istendi.

Talaş böreğini en iyi yapan altı yarışmacı ilk oyunu kazanan isimler arasında yerini aldı. Sonraki oyunda ise bu altı yarışmacıdan, ana malzemesi “kayısı” olan yaratıcı bir yemek yapılması istendi.

Günün sonunda ise en iyi lezzeti ortaya koyarak oyunu kazanan isim belli oldu. MasterChef Türkiye jürisi tadım sonunda Didem Devay'ın en zayıf tabağa sahip olduğunu açıkladı. Beşinci olan isim Ayyüce Kamit, dördüncü sıradaki Esra Tokelli, 3. olan ismi Özgül Coşar olduğunu açıkladı.

MasterChef 2020 final turu ilk gününde son ikiye kalan isimlerden Serhat Doğramacıiise MasterChef Türkiye 2020'de final turunu geçti.

Böylece MasterChef 2020 ana kadrosuna giren ilk yarışmacı Serhat Doğramacı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

SERHAT DOĞRAMACI KİMDİR?

Serhat Doğramacı, 23 yaşında ve mesleği aşçılık. Yarışmaya İstanbul'dan katılıyor. Yaklaşık 9-10 senedir bu mesleğin içinde olduğunu söyledi. MasterChef'e katılması için geçen sene nişanlısı zorlamış fakat kendisi istememiş ama geçen sezonun yarışmacılarını beğenmediği için bu sezon kendisi katılmak istemiş.
Serhat Doğramacı, MasterChef'in geçen sezon birincisi Cemre ile birlikte ABD Utah'ta birlikte çalıştıklarını ve onun çalışma şeklini beğenmediğini söyledi. Geçen sezondan Alican ve Batuhan dışında beğendiği kimse olmadığını belirtti.

MasterChef'te basit bir şekilde birinci olacağım diyerek iddialı konuşmuştu. Danilo şef, yarışmacıyı ilk sezonda kazanan Uğur Kardaş'a benzetti.

 

MASTERCHEF 2020'NİN FİNAL TURUNU GEÇEREK 2.YARIŞMACI OLMAYA HAK KAZANAN İSİM KİM OLDU?

MasterChef Türkiye final turu ikinci gününde 13 yarışmacı şeflerin karşısına çıktı. Dünün kazanan ismi Serhat Doğramacı olmuştu. MasterChef Türkiye 15. bölümde yarışmacı adayları ilk olarak Çökertme Kebabı yaparak en iyi altı arasına girmeye çalıştı. Bu yemek için yarışmacılara verilen süre 40 dakika idi. Sürenin sonunda şefler hazırlanan 13 yemeğin tadına bakarak kararlarını verdiler. İlk oyunun en altı başarılı yarışmacısı; Duygu Acarsoy, Rezzan Atan, Sefa Okyay Kılıç, Özgül Coşar, Esra Tokelli ve Berker Başmanav oldu.
Bu altı yarışmacının bu turda sınavı ise ana malzemesi yumurta olan bir yaratıcı yemek idi. Bu turda yarışmacılara verilen süre ise 25 dakikaydı. Verilen sürenin sonunda yarışmacıların yaptıkları yemekler şefler tarafından tek tek tadıldı. Sonrasında oybirliğine göre gecenin en zayıf tabağını hazırlayan Sefa Okyay Kılıç oldu. Beşinci sırada Rezzan, dördüncü sırada Esra, üçüncü sırada ise Berker oldu. Son ikiye kalan isimlerden gecenin kazananı, en iyi tabağı hazırlayan kişi Duygu Acarsoy oldu. Böylece MasterChef Türkiye 2020'de ana kadro 2. yarışmacısı Duygu Acarsoy oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF DUYGU ACARSOY KİMDİR?

Duygu Acarsoy, 35 yaşında. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olan Duygu Acarsoy, özel bir üniversitede eğitmen şef olarak çalışıyor. Yarışmaya Ankara'dan katılıyor. Profesyonel pasta ve ekmekçilik eğitimi almış (İspanya ve Almanya'da ekşi mayalı ekmekler). Ayrıca dondurma ve sorbe üzerine eğitimleri de mevcut. Sektörde 3,5 senedir eğitmen olarak çalışıyormuş. 
Mutfağa girmesine neden olan olay, bundan on yıl önce evlendiği kişinin onu ilk haftada dolandırılmış. Daha sonra psikolojik yardım almak yerine mutfağa girmeye karar vermiş. Sonrasında profesyonel eğitimler almaya başlamış. Mutfağın ona terapi gibi geldiğini, mutfağa girdiği zaman inanılmaz mutlu olduğunu söyledi. Kötü bir şey yaşadığını ama bunun iyi bir şeye vesile olduğunu söyledi. 

Sıcak sebzeli bir yatak üstünde portakallı kapari soslu balık yapan Duygu Acarsoy,  MasterChef Türkiye'de Somer şef ve Danilo şeften eve oyu alarak üst tura çıktı.

 

MASTERCHEF 2020'DE FİNAL TURUNU GEÇEN 3. YARIŞMACI KİM  OLDU?

MasterChef 2020’de en iyi Orman Meyveli Tartı hazırlamak için mücadele eden yarışmacı adayları arasından ilk dörde girmeyi başaran isimler MasterChef Özgül, MasterChef Berker, MasterChef Sedat ve MasterChef Seda oldu.

Bu 4 ismin tekrardan verdiği mücadelede, şefler bu defa onlardan zeytinyağlı vegan bir yemek hazırlamasını istedi. Herkesin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığı zorlu mücadelenin kazananı MasterChef Özgül oldu.

Böylece, 5 Ağustos Çarşamba günü MasterChef 2020’de günün birincisi olarak yarışmacı olmaya hak kazanan yarışmacı MasterChef Özgül Coşar oldu ve önlüğünü teslim alarak üst kata çıkabildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF ÖZGÜL COŞAR KİMDİR? 

Özgül Coşar, 36 yaşında. Gıda Mühendisi. Evli ve iki çocuğu olan Özgül Coşar, pastacılık ve ekmekçilik bölümünü bitirmiş. Yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Çocuklarının doğum gününü yaparken kendisinin organize ettiğini ve o zaman içindeki yemek aşkını keşfettiğini söyledi. Kendini bildi bileli mutfakta olduğunu söyleyen Özgül Coşar, hızlı olması ve mutfakta kordine olması nedeniyle avantajlı olduğunu iddia etti. MasterChef’e katılmasını kızı teşvik etmiş.

 

MASTERCHEF'TE ANA KADRONUN 4. YARIŞMACISI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde dün akşam yarışmacılar şefler karşısında önce Steak&Paris Mash'i en iyi şekilde yapmaya çalıştı.

En iyi yemeği yaparak final turuna kalmak isteyen yarışmacılar şefler karşısında oldukça zorlu anlar yaşadı. Yemeklerini bitiren yarışmacılar daha sonra şeflerin tadım yapmasını bekledi ve şefler 5 yarışmacıyı final turuna çıkarmayı uygun buldu.

Final turuna çıkmaya hak kazanan Ayyüce, Esra, Emir, Furkan ve Sedat dün akşam ana kadroya kalabilmek için final etabında "deniz tarağı" ile farklı lezzetler çıkarmaya çalıştı.

En iyi deniz tarağını hazırlayarak şefler tarafından ana kadroya seçilen ve mutlu sona ulaşan isim Emir Elidemir oldu.

Emir, böylelikle MasterChef'in 4. yarışmacısı olarak ana kadroda yer alacak isimlerden bir tanesi oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

1994 yılında İzmir’de dünyaya gelen MasterChef Emir 26 yaşında. Emir Elidemir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimini Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde tamamlanmıştır.

Florida'da, Amsterdam'da stajlar yapan Emir Elidemir, bu stajlardan birisini 2 Michelin yıldızlı restoranda gerçekleştirmiştir.