MasterChef Türkiye'de ana kadroya seçilen 4. yarışmacı kim oldu? 6 Ağustos 2020 MasterChef'te kim kazandı?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde yarışmacılar bu akşam ana kadroya kalabilmek için diğer yarışmacılarla mücadele etti. Şefler karşısında zorlu yemekleri pişirmeye başlayan yarışmacılar, ana kadroda yer alabilmek için son ana kadar mücadele etti ve daha sonra final turunda karşı karşıya geldiler. Heyecan dolu final turunun ardından 5 yarışmacı arasında ana kadroya kalan sadece 1 yarışmacı oldu ve MasterChef Türkiye'de ana kadronun 4. yarışmacısı belirlendi. Peki, MasterChef Türkiye'de ana kadronun 4. yarışmacısı kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 07.08.2020 00:15
Değiştirme Tarihi: 07.08.2020 00:50
MasterChef Türkiye'de ana kadroya seçilen 4. yarışmacı kim oldu? 6 Ağustos 2020 MasterChef'te kim kazandı?

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicilere heyecan seviyesi yüksek anlar yaşatan MasterChef Türkiye'de bu akşam yarışmacılar ana kadroya kalıp, adını MasterChef yarışmasına yazdırabilmek için mücadele etti. Heyecan dolu mücadelelerin ardından final turuna kalan sadece 5 isim oldu. 5 yarışmacı arasından sadece 1 isim büyük mücadeleyi kazandı ve MasterChef Türkiye'de ana kadroya seçilen 4. yarışmacı oldu. Peki, MasterChef Türkiye'de ana kadronun 4. yarışmacısı kim oldu? İşte kazanan isim...

MASTERCHEF'TE ANA KADRONUN 4. YARIŞMACISI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam yarışmacılar şefler karşısında önce Steak ve Paris Mash adlı yemeği en iyi şekilde yapmaya çalıştı. En iyi yemeği yaparak final turuna kalmak isteyen yarışmacılar şefler karşısında oldukça zorlu anlar yaşadı. Yemeklerini bitiren yarışmacılar daha sonra şeflerin tadım yapmasını bekledi ve şefler 5 yarışmacıyı final turuna çıkarmaya layık gördü. 

Final turuna çıkmaya hak kazanan Ayyüce, Esra, Emir, Furkan ve Sedat bu akşam ana kadroya kalabilmek için final etabında deniz tarağı yemeği yaptı. En iyi deniz tarağını pişirerek şefler tarafından ana kadroya seçilen kişi sadece bir isim olacaktı. En iyi deniz tarağı yemeğini pişirerek bu akşam mutlu sona ulaşan ve MasterChef'in ana kadrosuna katılmaya hak kazanan isim Emir Elidemir oldu. Emir böylelikle MasterChef'in 4. yarışmacısı olarak ana kadroda yer alacak isimlerden bir tanesi oldu.

MASTERCHEF EMİR ELİDEMİR KİMDİR?

1994 yılında İzmir’de dünyaya gelen MasterChef Emir 26 yaşında. Emir Elidemir Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimini Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünde tamamlanmıştır.

Florida'da, Amsterdam'da stajlar yapan Emir Elidemir, bu stajlardan birisini 2 Michelin yıldızlı restoranda gerçekleştirmiştir.

MASTERCHEF 2020 FİNAL TURUNDA ELEME SİSTEMİ NASIL OLACAK?

MasterChef Türkiye 2020'de başlayan final turu ile birlikte elemelerin nasıl olacağı belli oldu. Somer şef, MasterChef Türkiye 14. bölümde final turu hakkında bilgi verdi. MasterChef 2020'de final turuna kalan 28 kişi, 14 kişilik iki gruba ayrıldı ve bu iki grup içinden bu hafta sonuna kadar sekiz kişi MasterChef ana kadrosu içine girecek şekilde yarışmaya başladı. MasterChef Türkiye final turunda her gün iki farklı yemek yapılacak. İlk aşamada klasik bir yemek yapılacak ve o yemeği yapan en iyi altı kişi seçilecek; ardından bu altı kişi arasında da mini bir final yapılacak ve günün kazananı belli olacak.

Günün kazananı, MasterChef 2020 ana kadrosuna dahil olan kişi olacak. Bu yarışmacı, kazanan önlüğü alarak hem ana kadroyu garantilerken hem de yukarıdan diğer rakiplerini izleyebilecek.