MasterChef Türkiye ana kadroya seçilen 7. yarışmacısı kim oldu? 9 Ağustos MasterChef'te kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de ana kadroya seçilen 7. yarışmacı belli oldu. 9 Ağustos Pazar günü MasterChef final turunda yarışmacıların önlüğü kazanma mücadelesi devam etti. Lezzet, rekabet ve eğlencenin buluştuğu programın bu akşam ekrana gelen MasterChef 20. bölümde ilk oyunda Elbasan tava yapılması istendi. Bu yemeği en iyi şekilde hazırlayan isim, MasterChef ana kadrosuna girmeyi başardı. Peki, MasterChef Türkiye ana kadrosu seçilen 7. yarışmacı kim oldu? MasterChef’te bu akşam kim kazandı? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2020 22:40
Değiştirme Tarihi: 10.08.2020 00:53

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de heyecan dorukta. Geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan MasterChef final turuna 28 kişi kalmayı başarmıştı. On dörderli iki gruba ayrılan bu yarışmacı adayları, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosunu oluşturacak 16 kişi arasına girmek için mücadele ediyordu. İlk gruptaki 14 kişiden altısı, ismi yazılı önlüğü alarak MasterChef 2020 ana kadrosuna girmeyi başardı. Bu grupta kalan sekiz kişi, bu akşam kıyasıya bir mücadele verdi. Yapılan ilk yemek elbasan tava idi. Verilen süre sonunda en iyi tabağı çıkaran isim, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 7. yarışmacısı oldu. Peki, MasterChef’te kimler elendi? MasterChef Türkiye ana kadro yarışmacıları kimler oldu?

MASTERCHEF TÜRKİYE ANA KADROSUNA SEÇİLEN 7. YARIŞMACI OLDU?

MasterChef Türkiye’de lezzetlerin mücadelesi devam etti. Bu akşam, 9 Ağustos Pazar akşamı, MasterChef’te heyecan çok yüksekti. Çünkü ilk grupta kalan sekiz yarışmacıdan sadece iki kişi ana kadroya girebilecekti. İki oyun sonunda belli olacak bu yarışmacılar arasından ilki, Elbasan Tava hazırlanan ilk turda en iyi tabağı hazırlayan 3 kişi seçildi. Bu isimler; Didem, Emel ve Esra oldu. Bu üç isim arasından gecenin kazanan ismi, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 7. yarışmacı, Esra Tokelli oldu.

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSUNA GİREN YARIŞMACILAR KİMLER?

MasterChef 2020’de bu zamana kadar ana kadroya giren isimler; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer idi.

FİNAL TURUNDA ANA KADRO YARIŞMACISI NASIL SEÇİLİYOR?

MasterChef Türkiye’de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. Bu isimler arasından 16 kişi MasterChef 2020’de ana kadroya girmeyi başaracak. Bunun için ilk olarak final turuna kalanlar, 14’er kişilik iki gruba ayrıldı. Gruplar her gün iki oyun oynayacak. İlk oyun, klasik bir yemek üzerine olacak. Bu oyunda en başarılı altı isim, sonraki tura kalacak. İkinci oyunda ise bir ana malzeme verilecek ve yarışmacılar, bu malzeme ile yaratıcı bir yemek yapmaya çalışacak. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayan isim, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmiş olacak. Bu şekilde her gruptan sekizer yarışmacı seçilecek. Gruptaki seçilemeyen altı yarışmacı ise MasterChef’ten elenmiş olacak.

 

İlgili Sayfalar: Magazin