MasterChef Türkiye ana kadroya seçilen 16. yarışmacı kim oldu? İşte MasterChef'in son yarışmacısı

MasterChef Türkiye’de ana kadroya seçilen 16. yarışmacı bu akşam belli oldu. 16 Ağustos Pazar günü MasterChef final turu ikinci grubundan son önlüğü kazanan kim olacak merakla bekleniyordu. Heyecanın dorukta olduğu MasterChef 27. bölümde ikinci oyunda altı kişi, en iyi yaratıcı yemeği hazırlamak için lezzet rekabetine girdi. Yeni sezonda yarışmaya hak kazanacak yarışmacı, bu altı isim arasından seçildi. İlk oyunda ana kadroya girmeyi başaran isim Gülşah olmuştu. Peki, MasterChef Türkiye ana kadrosu seçilen 16. yarışmacı kim oldu? MasterChef 2020’nin son yarışmacısı kim seçildi? Walison mu Arem mi Ebru mu? MasterChef'te kim kazandı? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 17.08.2020 00:56
Değiştirme Tarihi: 17.08.2020 00:56

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de heyecan dolu bir bölüm geride kaldı. Yaklaşık iki hafta önce başlayan MasterChef final turu bu akşam sona erdi. MasterChef Türkiye’nin ana kadrosunu oluşturacak 16 kişi, final turunda yapılan elemeler sonunda belirlendi. Bu akşam, MasterChef Türkiye’de ikinci oyunda en iyi tabağı hazırlayan kişi, son önlüğü kazandı ve ana kadroya seçilen 16. yarışmacı oldu. Yaratıcılık oyununda son üçe kalan isimler 'Walison, Ebru ve Arem oldu. Peki, MasterChef’te bu akşam kim kazandı?

MASTERCHEF TÜRKİYE ANA KADROSUNA SEÇİLEN 16. YARIŞMACI OLDU?

MasterChef Türkiye’de final turunun ikinci grubunun mücadelesi devam etti. Bu akşam, 16 Ağustos Pazar akşamı, MasterChef’te heyecan doruktaydı. İlk oyun sonrasında kalan 6 yarışmacı, şeftali ana malzemesi olduğu bir yaratıcı yemek yapacaklardı. Sürenin sonunda yarışmacıların hazırladıkları tabakların sunumunu yaptı. Şefler tadım yaptıktan sonra kararlarını açıkladı. Bu oyunda en zayıf tabak Büşra'ya aitti. Böylece Büşra, MasterChef'e veda etti. Onu takip eden iki yarışmacı Çağla ve Kayhan oldu. 

Oyunda son üçe kalan isimler Walison, Ebru ve Arem oldu. Bu üç isim arasından bu gecenin kazanan ismi Ebru Has, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 16. yarışmacısı oldu.

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSUNA GİREN YARIŞMACILAR KİMLER?

MasterChef 2020’de final turu ilk grubunda ana kadroya giren isimler; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Esra Tokelli ve Furkan Yalçın idi.

Final turunun B grubunda MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilen yarışmacıları ise; Barbaros Yoloğlu, Tanya Kilitkaya, Berk İlter, Eray Aksungur, Uğur Yılmaz Deniz, Celal Sarıgül, Gülşah Suna ve Ebru Has oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE YENİ SEZON YARIŞMACILARI NASIL SEÇİLDİ?

MasterChef Türkiye’de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. İlk olarak final turuna kalanlar, 14’er kişilik iki gruba ayrıldı. Gruplar her gün iki oyun oynadı. İlk oyun, klasik bir yemek üzerine idi. Bu oyunda en başarılı en fazla altı isim, sonraki oyunda oynamaya hak kazandı. İkinci oyunda ise bir ana malzeme verilerek bu malzeme ile yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayan isim, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmiş oldu. Bu şekilde her gruptan sekizer yarışmacı seçildi.