MasterChef Türkiye ana kadroya seçilen 15. yarışmacısı kim oldu? 16 Ağustos MasterChef'te günün birincisi

MasterChef Türkiye’de ana kadroya seçilen 15. yarışmacı bu akşam belli oldu. 16 Ağustos Pazar günü MasterChef final turu ikinci grubunda kalan 7 yarışmacının önlüğü kazanma mücadelesi devam etti. Lezzet, rekabet ve eğlencenin buluştuğu programın bu akşam ekrana gelen MasterChef 27. bölümde ilk oyunda “Adana Kebap” yapılması istendi. Bu yemeği en iyi şekilde hazırlayan isim, önlüğü kaptı ve MasterChef 2020 sezonunda yarışmaya hak kazandı. Peki, MasterChef Türkiye ana kadrosu seçilen 15. yarışmacı kim oldu? MasterChef’te bu akşam kim kazandı, kim seçildi? İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 16.08.2020 22:49
Değiştirme Tarihi: 16.08.2020 23:22

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye’de heyecan dolu bir bölüm geride kaldı. Yaklaşık iki hafta önce başlayan MasterChef final turu bu akşam sona erdi. MasterChef Türkiye’nin ana kadrosunu oluşturacak 16 kişi, final turunda yapılan elemeler sonunda belirlendi. Bu akşam, MasterChef Türkiye’de ilk oyunda Adana kebabı en iyi şekilde hazırlayan kişi, ana kadroya seçilen 15. yarışmacı oldu. Peki, MasterChef’te bu akşam kim kazandı?

MASTERCHEF TÜRKİYE ANA KADROSUNA SEÇİLEN 15. YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de final turunun ikinci grubunun mücadelesi devam etti. Bu akşam, 16 Ağustos Pazar akşamı, MasterChef’te heyecan doruktaydı. Çünkü ilk grupta kalan 7 yarışmacıdan sadece iki kişi ana kadroya girebilecekti. İlk oyunda yarışmacılardan Adana kebap yapılması istendi. Verilen 50 dakikalık sürenin sonunda en iyi tabağı hazırlayan isim, şeflerin oybirliği ile belli oldu. Bu gecenin kazanan ismi, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna seçilen 15. yarışmacı, Gülşah Suna oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMASICI GÜLŞAH SUNA KİMDİR?

Gülşah Suna, 28 yaşında at antrenörü. Yarış atı yetiştiren Gülşah Suna, pandemi dönemi nedeniyle işsiz kalmış. Geçen sene de MasterChef'e katılmış fakat ilk turda çok konuştuğu için yemeğe koyması gereken köfteyi tavada unutmuş ve bu yüzden şeflerden hayır oyu almış.  

MasterChef Türkiye'de şansını bir kez daha deneyen Gülşah Suna "Yemek yapmak bir sanattır. Ben iyi bir sanatçı olduğumu düşünüyorum. Umarım bu sene şefler lezzetimi beğenirler ve iyi bir tabak çıkartmışımdır." dedi.

Gülşah Suna, tahin soslu şinitzel, patates püresi, vişneli salata yaptığı ilk turda Mehmet şef evet - Danilo şef evet - Somer Şef hayır oyu aldı. Şeflerden iki evet oyu alan Gülşah Suna, MasterChef'te ikinci tura geçmeyi başardı.

MASTERCHEF 2020 ANA KADROSUNA GİREN YARIŞMACILAR KİMLER?

MasterChef 2020’de final turu ilk grubunda ana kadroya giren isimler; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Esra Tokelli ve Furkan Yalçın idi.

Final turunun B grubunda MasterChef Türkiye ana kadrosuna seçilen yarışmacıları ise; Barbaros Yoloğlu, Tanya Kilitkaya, Berk İlter, Eray Aksungur, Uğur Yılmaz Deniz, Celal Sarıgül oldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE YENİ SEZON YARIŞMACILARI NASIL SEÇİLDİ?

MasterChef Türkiye’de final turuna 28 yarışmacı kalmıştı. İlk olarak final turuna kalanlar, 14’er kişilik iki gruba ayrıldı. Gruplar her gün iki oyun oynadı. İlk oyun, klasik bir yemek üzerine idi. Bu oyunda en başarılı en fazla altı isim, sonraki oyunda oynamaya hak kazandı. İkinci oyunda ise bir ana malzeme verilerek bu malzeme ile yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Gecenin sonunda en iyi tabağı hazırlayan isim, MasterChef Türkiye’nin ana kadrosuna girmiş oldu. Bu şekilde her gruptan sekizer yarışmacı seçildi.