MasterChef Türkiye 2020’nin yarışmacıları kimler olacak? İşte MasterChef’te son tura kalan yarışmacılar

MasterChef Türkiye’de heyecanlı bekleyiş sürüyor. Yeni sezonunda yüz binin üzerinde başvuru alan MasterChef’te son 16 yarışmacıyı belirlemek için elemeler devam ediyor. İlk turda kendi seçtiği yemekle yarışan yarışmacılar, üçlü düello turunda şeflerin söylediği yemeği verilen süre içinde yapmaya çalışıyor. Üç yarışmacı arasından en iyi tabağı sunan ise MasterChef Türkiye yarışmacılarını belirleyecek son tura yükseliyor. Peki, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları kimler olacak? Şu ana kadar MasterChef’te final turuna kimler kaldı? Bu akşam kimler final turuna yükseldi?

Yayınlanma Tarihi: 29.07.2020 17:44
Değiştirme Tarihi: 30.07.2020 00:39
MasterChef Türkiye 2020’nin yarışmacıları kimler olacak? İşte MasterChef’te son tura kalan yarışmacılar

Ekranların çok sevilen yarışması MasterChef Türkiye’de eleme turu devam ediyor. TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları kimler olacak merakla bekleniyor. 17 Temmuz’da başlayan üçüncü sezonda ilk turu geçen yarışmacılar üçlü düellolarda karşı karşıya geliyor. Bu turda şeflerin belirlediği yemeği verilen süre içinde en iyi şekilde hazırlayan yarışmacı, son tura çıkıyor. Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’den oluşan jüri, sezonun yarışmacılarını belirlemek için MasterChef kriterlerini titizlikle uyguluyor. MasterChef Türkiye’de üçlü düelloları kazanıp son tura kalan şu ana kadar 24 yarışmacı bulunuyor. Peki, MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları kimler oldu? Bu akşam, 29 Temmuz Çarşamba akşamı finale kimler yükseldi?

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE FİNAL TURUNA KALAN YARIŞMACILAR

MasterChef Türkiye’de üçlü düellolar 23 Temmuz Perşembe günü başladı. İlk gün üçlü düelloların sonunda Selin Aydın, Barbaros Yoloğlu, Serhat Doğramacı, Walison Fonseca şeflerden geçer not alarak bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Yarışmacılardan ilk gün istenen yemekler sufle, 4 peynirli niyokki, pastırmalı humus, asma yaprağında barbun idi.

24 Temmuz Cuma günü MasterChef Türkiye’de Celal Sarıgül, Sedat Tuncer, Ayyüce Kamit, Berker Başmanav düelloları kazanıp final turuna ismini yazdıran yarışmacılar oldu. Bu yarışmacıları final turuna çıkaran yemekler; Fransız soğan çorbası, baklava hamurunda levrek, Steak tartar, fish and cips idi.

25 Temmuz Cumartesi akşamı ise ekrana gelen MasterChef 2020 dokuzuncu bölümde Sefa Okyay Kılıç, Gülşah Suna, Arem Yüce, Furkan Yalçın üçlü düelloları kazanan isimler oldular ve final turuna kaldılar. Yarışmacılar; Tikka masala, Ceviche, islim kebabı, künefe (poşe yumurta) yemekleri yapmaya çalıştı.

26 Temmuz Pazar günü üçlü düellolarda yarışmacılar Croque Madame, Ali Nazik kebabı, Izgara köfte ve piyaz, Dana pikata final turuna çıkanları belirleyen yemekler oldu. Bu turda Esra Tokelli, Kayhan Özekin, Özgül Coşar ve Berk İlter MasterChef Türkiye’de final turuna kalan yarışmacılar oldu.

27 Temmuz Pazartesi günü üçlü düelloları kazanıp final turuna çıkan yarışmacılar; Duygu Acarsoy, Büşra Uygur, Tanya Kilitkaya ve Emir Elidemir oldu. Bu yarışmacıları final turuna çıkan yemekler ise süzme mercimek çorbası, Hıngal mantısı, Gazpacho çorbası ve hamburger oldu.

28 Temmuz Salı günü Emel Günoğlu, Didem Devay, Dilara Türüt ve Rezzan Atan final turuna kalan isimler oldu. Bu yarışmacılar, üçlü düellolarda vişneli etli pazı sarma, Tarte tatin, ciğerli iç pilav ve taco yaparak yarıştı.

29 TEMMUZ ÇARŞAMBA ÜÇLÜ DÜELLOLARI KİMLER KAZANACAK?

29 Temmuz Çarşamba günü MasterChef Türkiye’de final turuna kalan isimler; Uğur Yılmaz Deniz, Eray Aksungur, Çağla Levent, Ebru Has oldu. Bu yarışmacılar, üçlü düellolarda Churros, Spagetti Bolonez, Risotto ve Ballı Susamlı Tavuk yemekleri yaparak final biletini kazandılar.

İlgili Sayfalar: Magazin