MasterChef Türkiye 2020'de büyük sürpriz! Eski yarışmacı geri dönüyor...

MasterChef Türkiye 2020'de büyük heyecan sürmeye devam ediyor. Herkesin büyük bir ilgiyle takip ettiği yarışma programı MasterChef'te bu yılın ilk elemesi dün akşam gerçekleşti. Elemenin yaşanmasının ardından MasterChef'in yeni bölüm tanıtımında ise büyük bir sürpriz yaşandı ve yarışmaya eski yarışmacılardan biri dahil olduğu görüldü.

Yayınlanma Tarihi: 24.08.2020 10:39
Değiştirme Tarihi: 24.08.2020 10:39

TV8 ekranlarının soluksuz olarak takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde şefler büyük bir sürpriz açıklıyor. Dün akşam MasterChef'te yapılan elemenin ardından yarışmaya veda eden isim Sedat olmuştu. Sedat'ın elenmesinin ardından yayınlanan yeni bölüm tanıtımında ise yarışmaya eski yarışmacı Sefa'nın dahil olduğu görüldü. MasterChef 2020'nin son 16 kadrosuna yedekler arasından dahil olan Sefa'nın nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu oldu.

SEFA YARIŞMAYA DAHİL OLDU

MasterChef Türkiye'nin bu akşam ekrana gelecek olan 35. bölümde heyecan dolu anlar ve süpriz gelişmeler yaşanacak. Yarışmacılar kaptanlık oyunu öncesinde şeflerin anonsu üzerine stüdyoya giren yeni yarışmacıyı öğrenecekler. Sedat'ın elenmesinin ardından 15 kişi kalan yarışmacılara eski yarışmacılardan Sefa Okyay Kılıç dahil olacak. Sefa'nın yarışmada nasıl bir performans sergileyeceği ise oldukça merak ediliyor.

SEFA OKYAY KILIÇ KİMDİR?

Sefa Okyay Kılıç, 24 yaşında. Gazi Üniversitesi Gastronomi Sanatları Fakültesi mezunu. Bir hafta önce Londra'dan gelmiş. Londra'da sahibi Türk olan Akdeniz restoranında aşçı olarak çalışan Sefa Kılıç, şeflerin karşısına çok iyi hazırlanarak çıktığını ve MasterChef'i kazanmaya geldiğini söyledi.

Sefa Okyay Kılıç, Londra'dan MasterChef için gelme sebebini şu sözleri ile açıkladı "Bir insan kendi topraklarında kendi halkının önünde başarılı olursa ve burada kendini ispatlarsa dünyaya çok rahatlıkla kendini ispatlayabilir. Bunun örneği birçok Türk şef var zaten.  Bu yüzden kendi ülkemde başarılı olmak için buraya geldim."

MasterChef Türkiye'ye yatak olarak karnıbahar püresi kullandığı erik soslu bademli somon füme yapmıştı. Bu turda ilk turda Mehmet şef evet - Danilo şef evet - Somer Şef evet oyu amıştı ve böylece MasterChef Türkiye 2020'de üst tura çıkmayı başarmıştı.

Sefa Okyay Kılıç, MasterChef Türkiye üçlü eleme turunda verilen 40 dakikalık sürede Hint mutfağının sevilen yemeklerinde Tikka Masala yaptı. Rakiplerine göre daha iyi tabak çıkaran Sefa Okyay Kılıç, MasterChef final turuna çıktı.