MasterChef Türkiye 2020'de ana kadroya giren 12. yarışmacı kim oldu? 13 Ağustos MasterChef'te kim kazandı?

MasterChef 2020'de final turunun tamamlanmasından hemen sonra 2. final turu da tamamlandı ve ana kadroya girecek 16 yarışmacı arasından ilk 12 isim belli oldu! Bu akşam TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef’in yeni bölümünde yarışmacılar son ana kadar verdikleri mücadelelerin sonunda günün kazananı belli oldu. Peki, MasterChef Türkiye 2020’nin 12. yarışmacısı kim oldu? MasterChef’te bu akşam kim kazandı? İşte MasterChef’in ana kadrosuna giren 12. isim...

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2020 00:15
Değiştirme Tarihi: 14.08.2020 00:26
MasterChef Türkiye 2020'de ana kadroya giren 12. yarışmacı kim oldu? 13 Ağustos MasterChef'te kim kazandı?

TV8 ekranlarının herkes tarafından soluksuz olarak takip edilen yemek yarışması MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde ana kadroya girmeye hak kazanan 12. yarışmacı belli oldu. Final turunda büyük mücadele veren 12 yarışmacı arasından ilk önce 6 kişi şefler tarafından beğenildi ve final turunda bir etap daha yaşandı. İkinci etabın ardından mısır üzerine yaratıcı bir tabak hazırlayan yarışmacılar arasından sadece bir kişi ana kadroya girmeye hak kazandı. Peki, MasterChef Türkiye 2020'de ana kadroya giren 12. yarışmacı kim oldu? 13 Ağustos MasterChef'te kim kazandı?

MASTERCHEF 2020'DE ANA KADROYA SEÇİLEN 12. YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef 2020’de bu akşam şefler yarışmacı adaylarından vişneli köfte hazırlamalarını istedi ve süre başladı. Herkes üzerinde adı yazılı önlüğü almak ve ana kadroyu garantileyen yarışmacı arkadaşlarının yanına çıkabilmek için elinden geleni yaptı. İlk oyunda belirlenen altı isim Celal, Büşra, Eray, Kayhan, Ebru ve Arem olurken; ikinci oyunda şefler yarışmacı adaylarına mısır verdi ve en iyi lezzeti sunan yarışmacı yukarıya çıkmaya hak kazandı. Hazırladığı tabakla 13 Ağustos Perşembe gününün birincisi olan ve MasterChef 2020’nin ana kadrosuna girmeye hak kazanan isim Eray oldu.

MASTERCHEF ERAY KİMDİR?

Eray Aksungur, MasterChef 2020 yarışmacıları arasında yer alıyor. 23 yaşındaki yarışmacı, Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçışılık Bölümü'nü bitirmiş. Aksungur, İstanbul ve Bodrum'da çeşitli otellerde aşçılık yapmış, son olarak Bolu'daki bir otelde çalışmaya başladı.

Final turunun ilk yarışında son ikiye kalan Aksungur, Show TV'de yayınlanan ve Danilo Zanna'nın da jüri olduğu Lezzet Akademisi yarışmasına da katılmış.

MASTERCHEF 2020 FİNAL TURUNDA ELEME SİSTEMİ NASIL BELİRLENDİ?

MasterChef 2020'de final turuna kalan 28 kişi, 14 kişilik iki gruba ayrıldı ve bu iki grup içinden bu hafta sonuna kadar sekiz kişi MasterChef ana kadrosu içine girecek şekilde yarışmaya başladı.

MasterChef Türkiye final turunda her gün iki farklı yemek yapılacak. İlk aşamada klasik bir yemek yapılacak ve o yemeği yapan en iyi altı kişi seçilecek; ardından bu altı kişi arasında da mini bir final yapılacak ve günün kazananı belli olacak.

Günün kazananı, MasterChef 2020 ana kadrosuna dahil olan kişi olacak. Bu yarışmacı, kazanan önlüğü alarak hem ana kadroyu garantilerken hem de yukarıdan diğer rakiplerini izleyebilecek.