MasterChef Türkiye 2020 büyük finali ne zaman? MasterChef Türkiye ne zaman sona erecek?

MasterChef Türkiye 2020’de final haftası programı belli oldu. Somer şef, MasterChef 131. yeni bölümde yarışmacılara bu hafta yaşayacakları, nelerle karşılaşacakları ve neler yapmaları gerektiğini açıkladı. MasterChef’te bu hafta yapılacak yemekler yaratıcılık üzerine olacak. Peki, MasterChef Türkiye büyük finali ne zaman? MasterChef Türkiye ne zaman sona eriyor? İşte tüm detaylar…

Yayınlanma Tarihi: 28.12.2020 21:22
Değiştirme Tarihi: 28.12.2020 21:22

Ekranların en çok izlenen programı MasterChef Türkiye 2020’de final haftası programı açıklandı. Final haftasına kalan Barbaros, Serhat ve Emir’e Somer şef MasterChef final haftasında neler olacak tek tek açıkladı. Bu haftanın konseptini şeflerin belirleyeceğini, yemeklerin ise yaratıcılık üzerine olduğu açıklayan Somer şef, MasterChef büyük final tarihini de açıkladı. İşte MasterChef Türkiye 2020 final haftası programı, büyük final tarihi…

MASTERCHEF TÜRKİYE FİNAL HAFTASI PROGRAMI

28 Aralık Pazartesi: MasterChef Türkiye’de bu akşam konsept zeytinyağlı olacak ve yapılacak üç yemekten şeflerden en yüksek puanı alan yarışmacı, ilk finalist olacak.

29 Aralık Salı: MasterChef 132. bölümde konsept tereyağı olacak. Buna uygun olarak başlangıç, ana yemek ve tatlıdan oluşan üç yemeğin ayrı ayrı değerlendirilmesi sonucu en yüksek puanı alan yarışmacı ikinci finalist olurken diğer yarışmacı MasterChef Türkiye 2020 üçüncüsü olarak veda edecek.

MASTERCHEF TARİHİNDE BİR İLK!

MasterChef Türkiye tarihinde bir ilk gerçekleşecek ve büyük final iki gün sürecek. İlk gün, 2 Ocak Cumartesi günü yaratıcılık üzerine üç oyun oynanacak. Bunlardan bir tanesinde sadece dört temel ürün kullanılarak yapılan bir ana yemek olacak. İkinci oyunda MasterChef’e geldikleri tabağın aynısını yapacaklar. Üçüncü oyunda ise hayatlarını değiştiren yemeği yapmaları istenecek.

3 Ocak Pazar günü ise iki finalist bir menü çıkaracak. Canlı olarak yapılacak bölümde ise yarışmacılar kendi imza yemeklerini yapacak.

Cumartesi günü yapılan oyunlardan kazanılan puanlar, Pazar gününe aktarılacak. Canlı yayında yapılacak son oyunla birlikte MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu belli olacak.