MasterChef Türkiye 2. ana kadro yarışmacısı kim oldu? 4 Ağustos Salı MasterChef 2020'de kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de günün kazanan ismi belli oldu. 4 Ağustos Salı günü MasterChef’in 15. bölümünde final turu devam etti. Dünün kazananı ve MasterChef 2020’nin ilk yarışmacısı Serhat Doğramacı’nın yanına bu akşam kim çıkacak merak ediliyordu. Yarışmacılar, ilk turda çökertme kebabı yaparak yarıştı. Son altıya kalan yarışmacılar ise final oyununda yumurta ana ürünlü yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştı. Peki, MasterChef Türkiye 2. ana kadro yarışmacısı kim oldu? İşte 4 Ağustos Salı MasterChef 2020’de günün kazananı…

Yayınlanma Tarihi: 05.08.2020 00:16
Değiştirme Tarihi: 05.08.2020 00:16
MasterChef Türkiye 2. ana kadro yarışmacısı kim oldu? 4 Ağustos Salı MasterChef 2020'de kim kazandı?

TV8 ekranlarından ilgiyle takip edilen MasterChef Türkiye’de ana kadro yarışmacılarının belirlendiği final turu devam ediyor. Bu akşam, 4 Ağustos Salı günü MasterChef’in 15. bölümünde ilk günün kazananı Serhat Doğramacı’nın yukarıdan izlediği on üç yarışmacı mücadele etti. İlk turda yarışmacılar, “Çökertme Kebabı” yaparak güzel bir tabak çıkarmaya çalıştı. Bu turun en başarılı altı yarışmacısı, final oyununda yaratıcı bir yemek çıkarmak için tezgah arkasına geçti. Şefler, tadım sonrasında günün en başarılı yarışmacısını yani MasterChef Türkiye ana kadrosuna giren 2. yarışmacıyı açıkladı. Peki, MasterChef 2020 ana kadrosuna giren yarışmacı kim oldu? MasterChef Türkiye’de 4 Ağustos Salı gününün kazananı hangi yarışmacı?

MASTERCHEF TÜRKİYE YARIŞMACILARI NASIL BELİRLENİYOR?

MasterChef Türkiye’de ana kadro yarışmacıları belirleyecek final turu dün başlamıştı. Final turuna kalan 28 yarışmacı, iki gruba ayrıldı. Bu on kişilik gruplar, MasterChef’te her gün iki oyun oynayacak. Bu oyunlardan biri klasik bir yemek olacak. Bu yemeği en iyi yapan altı kişi final oyununa kalacak. Bu oyun sonunda en başarılı olan kişi, günün kazananı olacak ve MasterChef Türkiye’nin ana kadro yarışmacısı olacak. Bu şekilde, her gruptan sekizer kişi seçilecek. Böylece toplam 16 kişilik MasterChef 2020 ana kadrosu ortaya çıkacak.

4 AĞUSTOS SALI MASTERCHEF 2020 ANA KADRO YARIŞMACISI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye final turu ikinci gününde 13 yarışmacı şeflerin karşısına çıktı. Dünün kazanan ismi Serhat Doğramacı olmuştu. Bu akşam, MasterChef Türkiye 15. bölümde yarışmacı adayları ilk olarak Çökertme Kebabı yaparak en iyi altı arasına girmeye çalıştı. Bu yemek için yarışmacılara verilen süre 40 dakika idi. Sürenin sonunda şefler hazırlanan 13 yemeğin tadına bakarak kararlarını verdiler. İlk oyunun en altı başarılı yarışmacısı; Duygu Acarsoy, Rezzan Atan, Sefa Okyay Kılıç, Özgül Coşar, Esra Tokelli ve Berker Başmanav oldu.

Bu altı yarışmacının bu turda sınavı ise ana malzemesi yumurta olan bir yaratıcı yemek idi. Bu turda yarışmacılara verilen süre ise 25 dakika idi. Verilen sürenin sonunda yarışmacıların yaptıkları yemekler şefler tarafından tek tek tadıldı. Sonrasında oybirliğine göre gecenin en zayıf tabağını hazırlayan Sefa Okyay Kılıç oldu. Beşinci sırada Rezzan, dördüncü sırada Esra, üçüncü sırada ise Berker oldu. Son ikiye kalan isimlerden gecenin kazananı, en iyi tabağı hazırlayan kişi Duygu Acarsoy oldu. Böylece MasterChef Türkiye 2020'de ana kadro 2. yarışmacısı Duygu Acarsoy oldu.

MEHMET ŞEFİ KIZDIRAN OLAY!

MasterChef Türkiye’nin son bölümünde Mehmet şefi çok kızdıran bir olay yaşandı. İlk turda yarışmacılar yemeği yapmak için malzemeleri almaya başladı. Bu sırada bazı malzemeler yere döküldü ve zamana karşı yarışan yarışmacılar onları kaldırmadı. Yere dökülen malzemeleri gören Mehmet şef, bütün yarışmacıları durdurdu ve herkesi malzemelerin olduğu yere çağırdı. “Bunları kim düşürdü?” diyen Mehmet şef, “Ne yapıyorsunuz? Oyun mu oynuyoruz burada? Bu nedir? Biriniz koltuğunun altında tahta getirir!” dedi. Sonrasında malzemeleri döken Sefa’ya “Sen mutfakta her şeyi böyle devirip gidiyor musun?” dedi. Son olarak Mehmet şef “Bir daha böyle bir şey istemiyoruz”diyerek herkesi uyardı.