MasterChef'te ödül oyununu kim kazandı? 9 Aralık 2019 MasterChef Türkiye para ödül oyununu kazanan takım

Yayınlanma Tarihi: 10.12.2019 00:32
Değiştirme Tarihi: 10.12.2019 00:42

MasterChef'te ödül oyununu kazanan takım belli oldu. Son kaptanlık oyunu sonrası belirlenen mavi takım ile kırmızı takım, ödül oyunu için karşı karşıya geldi. Son derece heyecanlı geçen oyunun sonunda bir takım ödül oyununu kazandı. Peki MasterChef'te ödül oyununu hangi takım kazandı? 

Ekranların heyecan dozu yüksek yarışması MasterChef Türkiye'de ödül oyununu kazanan takım belli oldu. Geriye kalan 6 yarışmacı ile oynanan son kaptanlık oyunu sonrasında kırmızı takım ile mavi takımlar oluşturuldu. Takımlar, beş bin liralık ödül için en iyi yemeği yapmaya çalıştılar. Peki, 9 Aralık 2019 MasterChef'te ödül oyununu kim kazandı?

MASTERCHEF'TE ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI? 

Masterchef Türkiye 63. bölümde heyecan dorukta idi. Yarışmada son kez kaptanlık oyununu kazanan Güzide, mavi takımın kaptanı oldu. Güzide, kırmızı takımın kaptanı olarak ise Ekin'in seçti. Devamında kaptanlar takımlarını oluşturdular. Buna göre mavi takım Güzide, Rıfat ve Alican'dan, kırmızı takım Ekin, Cemre ve Batuhan'dan oluştu. 

MasterChef Türkiye son bölümde ödül oyunu iki aşamada oynandı. İlk aşamada 45 dakikada Ekmek içinde Kış Çorbası, Beef Stroganoff, Belle Helene tatlısı yapmaları istendi. Süre sonunda ise ikinci aşamada ise yarım saatte Mantarlı risotto ve Volovan yapmaları söylendi. Bu yemekleri en iyi şekilde hazırlayan takım, kişi başına beş bin liralık ödülü kazandı. Şeflerin kararıyla MasterChef Türkiye'de ödül oyununu kazanan takım, kırmızı takım oldu. 

HANGİ TAKIM, HANGİ YEMEKTE BAŞARILI OLDU?

Kış Çorbası - kırmızı takım

Beef Stroganoff - kırmızı takım

Belle Helene - mavi takım

Volovan - mavi takım

Mantarlı risotto - kırmızı takım