MasterChef'te Masterclass'ı kim kazandı? İşte 16 Eylül MasterChef 2020'de Masterclass ödülünü kazanan isim...

MasterChef Türkiye 2020'nin bu akşam ekranlara gelen yeni bölümünde heyecan dolu anlar yaşandı. MasterChef yarışmacıları bu akşam 4. kez Masterclass heyecanı yaşadı. Masterclass'ta yeni dönem formatını açıklayan Somer Şef, yarışmacılara Masterclass'ın artık nasıl olacağını açıkladı. Heyecan dolu eğitimlerin ardından oynanan oyunlar sonrasında Masterclass'ı kazanan isim belli oldu. Peki, MasterChef'te Masterclass'ı kim kazandı? İşte 16 Eylül MasterChef 2020'de Masterclass ödülünü kazanan isim...

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 00:23
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 00:23
MasterChef'te Masterclass'ı kim kazandı? İşte 16 Eylül MasterChef 2020'de Masterclass ödülünü kazanan isim...

MasterChef 2020'ye damgasını vuran MasterClass heyecanı bu akşam bir kez daha izleyicilerle buluştu. Masterclass'ın yeni bölümünde bu akşam şefler sırası ile yarışmacılara yeni bilgiler verdi ve yemeğe dair merak edilen detayları açıkladı. Peki, MasterChef'te Masterclass'ı kim kazandı? İşte 16 Eylül MasterChef 2020'de Masterclass ödülünü kazanan isim...

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCLASS ÖDÜL OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2020’nin yeni bölümünde bu akşam bir kez daha MasterClass heyecanı yaşandı. Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef bu akşam yarışmacıları MasterClass’ta oldukça incelikli eğitimler verdi. Bu akşam yarışmacılar tavuk pişirme ve kesme tekniklerini öğrendi. Kesim tekniklerinde Mehmet Şef adeta şov yaptı. MasterClass eğitimlerini en iyi şekilde alan yarışmacılar, MasterClass ödül oyununda karşı karşıya geldi ve en iyi tabağı yapan yarışmacılar bir sonraki tura geçme şansını yakaladı.

Mehmet Şef’ten Masterclass eğitimi alan 16 yarışmacı arasından ödül oyununda en başarılı olan 8 isim Esra, Barbaros, Özgül, Sefa, Eray, Selin, Ayyüce ve Uğur oldu. Bu 8 isim Somer Şef’in Masterclass’ına katılmaya hak kazandı. Somer Şef’in Masterclass eğitiminden başarıyla geçen 4 isimse Uğur, Barbaros, Esra ve Sefa oldu.

Uğur, Barbaros, Esra ve Sefa Danilo Şef’in Masterclass’ına katılmaya hak kazandı ve ördek göğsünü en iyi şekilde pişirmeye çalıştı. En iyi tabağı hazırlayan 1 isimse bu haftanın Masterclass’ını kazanan isim oldu.

Böylelik MasterChef’te bu haftanın Masterclass’ını kazanan isim Esra oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA MASTERCLASS'TA NELER OLDU?

MASTERCHEF'TE 10 EYLÜL PERŞEMBE GÜNÜ MASTERCLASS'I KAZANAN YARIŞMACI...

MasterChef 2020'nin geçen hafta ekrana gelen MasterClass'ında kabuklu deniz mahsullerine dair bilinmeyenler,  şefler tarafından anlatıldı ve ardından yarışmacılar kendilerinden istenen Kadayıflı Karidesi hazırlamak için kıyasıya mücadele verdi.

Günün sonunda en iyi Kadayıflı Karidesi çıkararak ikinci tura geçen sekiz isim belirlendi.

Mehmet Şef, Kadayıflı Karides için Şomer Şefin tabağına en yakın olarak Arem, Eray ve Serhat'ın tabağını söyledi.

Danilo Şef, Kadayıflı Karides için Şomer Şefin tabağına en yakın olarak Barbaros ve Ebru'nun  tabağını söyledi.

Somer Şef, anlattığı tabağa en yakın olarak Esra, Berker ve Özgül'ün tabağını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Böylece ikinci tura çıkan sekiz isim belli oldu ve MasterClass'ın ikinci aşamasına geçmeye hak kazanan yarışmacılar tekrar karşı karşıya geldi.

Danilo Şefîn MasterClass'ının ardından ikinci turda, Gnocchi (Niyokki) yapan yarışmacılar bu sekiz isim oldu ve MasterClass'a katılan tüm yarışmacıların arasından Arem, Eray, Serhat, Barbaros, Ebru, Esra, Berker, Özgül en iyi Niyakko'yi çıkarmak için kolları sıvadı.

MasterClass'ın ikinci turunda Niyokki yapımı için yarışmacılara verilen süre: 30 dakika

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

MasterClass'ın ikinci turunda, en iyi Niyokki için mücadele eden yarışmacılardan en başarılı tabağı çıkaran dört isim, şeflerin tadım yapması ile birlikte belli oldu. Böylece,10 Eylül Perşembe günü MasterChef 2020'de MasterClass'ın üçüncü turuna kalan dört isim Ebru, Berker, Özgül, Serhat oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Böylece bu dört isim, tüm yarışmacılar Mehmet Şef'ten MasterClass aldıktan sonra üçüncü turda son kez karşı karşıya gelerek ıstakoz yapımında hünerlerini tekrar sergiledi. Şefler son olarak tadım yaptı ve en başarılı tabağa karar vermek için bir araya geldi. Dört tabak arasında en az beğenilen tabak Ebru'nunki oldu. Gecenin üçüncüsü Özgül oldu. 

Günün sonunda, üç turda da en başarılı tabağı çıkararak MasterClass'ı kazanan isim BERKER oldu.

MASTERCLASS ÖDÜLÜ NEYDİ?

MasterChef 2020'nin geçen haftaki MasterClass'ında ödül, deniz mahsüllerinden ödül almış bir restoranda, bir gün boyunca deniz ürünlerine dair bir MasterClass daha almak olacak! Kazanan yarışmacı, ikinci kez deniz ürünlerine dair MasterClass alarak tecrübelerine bir yenisini daha ekleyecek.