MasterChef'te kim kazandı? Ana kadronun 11. ismi kim oldu? İşte merak edilen sorunun cevabı

MasterChef Türkiye'de yepyeni bir final turu heyecanı yaşandı. Final turunun ilk aşamasının tamamlanmasının ardından 2. final turu başladı ve ana kadroya girecek 16 yarışmacı arasından ilk 10 isim belli oldu... MasterChef Türkiye son bölümünde, ana kadroya girecek bir isim daha belli oldu. Peki en iyi tabağı hazırlayıp şefler karşısında başarılı olan yarışmacı kim oldu? MasterChef'te kim kazandı? MasterChef Eray mı? MasterChef Berk mi?

Yayınlanma Tarihi: 13.08.2020 10:02
Değiştirme Tarihi: 13.08.2020 10:02
MasterChef'te kim kazandı? Ana kadronun 11. ismi kim oldu? İşte merak edilen sorunun cevabı

MasterChef Türkiye 2020'de ikinci final turu son hızıyla devam ediyor. İlk turda belirlenen ilk sekiz ismin ardından, ikinci turda önlüğü almaya hak kazanan iki ismin ardından kalan altı yarışmacının kim olacağı da merak edilmeye devam ediyordu. Bu akşam ekranlara gelen 23. yeni bölümde ise MasterChef 2020'nin ana kadrosuna girecek 11. yarışmacı belli oldu ve "12 Ağustos Çarşamba MasterChef'i kim kazandı" sorusunun yanıtı bu akşam TV8 ekranlarında yanıtını buldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE KİM KAZANDI? ERAY MI BERK Mİ?

MasterChef 2020'nin 23. yeni bölümünde heyecan yine doruğa çıktı. Önce ilk 6'ya kalan yarışmacılar, yarışmanın seçim turunda şeker ve unun ön planda olduğu bir tatlıyla şeflerin karşına çıktı. MasterChef'in ana kadrosuna seçilen 11. yarışmacı MasterChef Berk oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE ANA KADROYA GİREN 10. YARIŞMACI KİM OLDU? MASTERCHEF 2020'NİN 2. FİNAL TURUNDA KADROYA GİREN 2. İSİM...

MasterChef 2020'nin ana kadrosuna girecek 10. yarışmacı belli oldu. Final turunun ikinci grubunda kalan 13 kişi dün akşam müthiş bir mücadele verdi.

Yarışmacılar, ilk oyunda Tutmaç Çorbası hazırlamaya çalıştı. Bu oyun sırasında Dilara, bir şansızlık yaşadı ve hazırladığı çorbanın sunumu eksik kaldı. Bu sebeple turu geçemeyen Dilara oldukça üzüldü.

Bir Anadolu klasiği olan bu çorbayı en iyi hazırlayan altı yarışmacı ise Gülşah, Eray, Uğur, Kayhan, Walison, Tanya oldu.

İkinci oyunda ise yarışmacılara verilen ana ürün Jumbo karidesti. Yarışmacılar, bu ürün ile 30 dakika içinde yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştılar.

Sürenin bitimi sonrasında yarışmacılar, tek tek yemeklerini şeflere neler yaptıklarını anlatıp tadım için sundular.

Şefler, tadım sonunda oybirliği ile verdikleri kararı açıkladı. Yaratıcılık oyununda en zayıf tabağın Gülşah'a ait olduğu açıklanırken sonrasında sıralama Kayhan, Uğur, Walison  şeklinde devam etti.

Son ikiye kalan isimler Eray ile Tanya oldu. Bu iki kişi arasında en iyi tabağı hazırlayan Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı oldu.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

Tanya Kilitkayalı, 26 yaşında, öğretim görevlisi. Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılıyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden mezun. Tanya Kilitkayalı, çocukluğundan beri annesiyle beraber Kilitkaya Köyü’nde bir aile işletmesi olan Garavolli Cafe ve Bar mutfağında yöresel tatları hazırlıyor.

 

MASTERCHEF 2020'NİN 2. FİNAL TURUNDA GÜNÜN BİRİNCİSİ OLAN İLK İSİM KİM OLDU? ANA KADRODA YER ALACAK  9. YARIŞMACI...

MasterChef 2020'de 2. final turu başladı. İkinci grupta yer alan 14 yarışmacı adayı, dün akşam ilk turda "Çerkez Tavuğu" yemeğini yapmaya çalıştı.

40 dakikalık sürenin sonunda şefler, yemeklerin tadına baktı ve sonrasında ikinci oyuna geçen yarışmacıları açıkladı.

Dün akşam, verilen malzeme ile harikalar yaratan ve yaratıcılık oyununda yarışmaya hak kazanan isimler; Barbaros, Ebru, Eray, Arem, Tanya ve Çağla oldu; MasterChef Türkiye'nin ikinci oyununda soya sosu ana malzemesi olan yaratıcı bir yemek yaptılar.

Bu yemek için 40 dakika süre verilmişti. Sürenin sonunda finale kalan Barbaros ile Eray oldu. Jüri, bu iki isim arasında günün kazananı ve MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna giren 9. yarışmacısını Barbaros Yoloğlu olarak belirledi ve Barbaros 2. final turunun ilk gününde MasterChef 2020'nin kadrosuna giren 9. yarışmacı oldu.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020 BARBAROS YOLOĞLU KİMDİR? NERELİDİR?

26 yaşındaki Barbaros Yoloğlu Bodrum Bitez'de bir restoranda aşçılık yapıyor. Yarışmaya Bodrum'dan katılan Barbaros Yoloğlu, özellikle de mutfakta et ürünlerinde iyi olduğunu vurgularken; her konuda iyi olduğunun da ayrıca altını çizdi. Kendisine güvendiğini ve mutfakta başarılı olduğunu ifade eden yarışmacı, final turuna çıkarak bunu kanıtladı.

 

MASTERCHEF TÜRKİYE 2020'NİN İLK FİNAL TURUNUN ARDINDAN ANA KADRODAKİ SEKİZ YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan final turunda her akşam bir isim MasterChef ana kadrosuna girmeye hak kazandı ve günün birincisi önlüğünü alarak üst kata çıkmayı başardı. İlk final turunda bu şekilde seçilen yarışmacılar; Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit, Sedat Tuncer, Esra Tokelli ve Furkan Yalçın oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

MASTERCHEF 2020'DEN KİMLER ELENDİ?

MasterChef Türkiye’nin 20. bölümde sekiz yarışmacı önlüğü alabilmek ve ana kadroya girebilmek için kıyasıya rekabet etti. İki oyunda MasterChef 7. ve 8. yarışmacıları seçildi. Yarışmaya veda eden altı isim; Emel Günoğlu, Didem Devay, Rezzan Atan, Selin Aydın, Berker Başmanav, Sefa Okyay Kılıç oldu.

 

MASTERCHEF 2020 FİNAL TURUNDA ELEME SİSTEMİ NASIL BELİRLENDİ?

MasterChef 2020'de final turuna kalan 28 kişi, 14 kişilik iki gruba ayrıldı ve bu iki grup içinden bu hafta sonuna kadar sekiz kişi MasterChef ana kadrosu içine girecek şekilde yarışmaya başladı.

MasterChef Türkiye final turunda her gün iki farklı yemek yapılacak. İlk aşamada klasik bir yemek yapılacak ve o yemeği yapan en iyi altı kişi seçilecek; ardından bu altı kişi arasında da mini bir final yapılacak ve günün kazananı belli olacak.

Günün kazananı, MasterChef 2020 ana kadrosuna dahil olan kişi olacak. Bu yarışmacı, kazanan önlüğü alarak hem ana kadroyu garantilerken hem de yukarıdan diğer rakiplerini izleyebilecek.