MasterChef'te kaptanlık oyununu kim kazandı7 Eylül MasterChef Kaptan Challenge'ı kazanan kim oldu?

"MasterChef Türkiye 2020'de kaptanlık oyununu kim kazandı?" sorusunun yanıtı, heyecan dolu yarışma programı MasterChef'in takipçileri tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Kaptanlık oyununda bu akşam yarışmacılar menemen yaparak şeflere tabaklarını beğendirmeye çalıştı ve daha sonrasında kazanan isim karşı takımın kaptanının belirledi. Peki, bu akşam MasterChef'te kaptanlık oyununu kim kazandı? 7 Eylül Kaptan Challenge'ı kazanan kim oldu?

Yayınlanma Tarihi: 07.09.2020 23:16
Değiştirme Tarihi: 08.09.2020 00:17
MasterChef'te kaptanlık oyununu kim kazandı7 Eylül MasterChef Kaptan Challenge'ı kazanan kim oldu?

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyenleri ekran başına kilitleyen yarışma programı MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde, bu akşam kaptanlık oyunu mücadele adeta nefes kesti. Yarışmacılar, bu akşam Türk mutfağının kültleşmiş yiyecekleri arasında yer alan menemeni yaptı ve en iyi menemeni yapan kişi MasterChef'te bu haftanın mavi takım kaptanı olarak; kırmızı takım kaptanını seçti. Peki, MasterChef'te kaptanlık oyununu kim kazandı? 7 Eylül Kaptan Challenge'ı kazanan kim oldu?

7 EYLÜL PAZARTESİ MASTERCHEF 2020'DE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'de bu akşam yarışmacılar menemen hazırladı ve en başarılı tabak oyunun sonunda belli oldu. Barbaros, Sefa, Arem, Esra, Ebru, Eray en iyi altı tabağın sahibi oldu. Ardından şefler günün birincisini; altıncı tabaktan itibaren Barbaros, Sefa, Ebru, Eray, Arem ve Esra olarak açıkladı ve böylece Mavi takımın yeni kaptanı Esra Tokelli oldu. 

7 EYLÜL PAZARTESİ MASTERCHEF MAVİ TAKIMIN KADROSUNDA KİMLER VAR?

Mavi takımın kaptanı Esra, ilk olarak  Emir'in adını söyledi ve böylece Mavi takımın kadrosuna giren ilk yarışmacı belli oldu.

MAVİ TAKIMDA BU HAFTA: Esra, Emir, Furkan, Berker, Özgül, Ebru, Ayyüce, Duygu

7 EYLÜL PAZARTESİ MASTERCHEF KIRMIZI TAKIMIN KADROSUNDA KİMLER VAR?

Kırmızı takımın kaptanı ilk olarak adını söyledi ve böylece Kırmızı takımın kadrosuna giren ilk yarışmacı belli oldu.

KIRMIZI TAKIMDA BU HAFTA: Arem, Serhat, Barbaros, Tanya, Sefa, Uğur, Celal, Eray

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

YENİ YARIŞMACI AREM YÜCE KİMDİR?

Arem Yüce, 22 yaşında. İşletmeci. Aslen Diyarbakırlı. "Yemek yapmak benim için bir tutku" diyen Arem Yüce, yemeklerine dizi, film isimleri vermeyi çok sevdiğinin altını çizdi.

Standartların dışına çıkmayı sevdiğini ve yemeklere kendi yorumunu kattığını söyleyen Arem Yüce, aşçılık mesleğinde eksiklerini MasterChef Türkiye’de tamamlamaya geldiğini belirtiyor.

MasterChef 2020'nin kendisini bu alanda geliştirmek için muhteşem bir fırsat olduğunu söyleyen Arem Yüce, MasterChef 2020'nin ana kadrosuna girmeyi yedeklerden de olsa başardı ve artık MasterChef 2020'nin ana kadrosunda!

MASTERCHEF'TE BU HAFTA KİM ELENDİ?

MasterChef 2020'de yarışmacılardan bu akşam ilk olarak, verilen dana yanağı ile yaratıcı bir tabak hazırlanması istendi. Yaratıcılık oyununu kazanan üç isim eleme potasından çıkarken; şeflerin beklentisinin altında kalan üç tabağın sahibi ise bir kez daha yarışmak için eleme turunun son oyununa gitti. 

İlk oyunda başarılı olarak potadan çıkan üç yarışmacıdan ilki  Eray olurken Duygu ve Özgül de bir hafta daha MasterChef'te kalmayı garantiledi. Berker, Ebru ve Gülşah ise üç eleme adayı olarak potada kalmaya devam etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ardından Mehmet Şef yarışmacılara Duxelle (Düksel) Pirzola tarifi verdi ve günün sonunda Şefler, tarife en yakın tabağı en başarılı şekilde hazırlayan iki yarışmacıyı daha potadan çıkararak elenen yarışmacıyı belirledi. Böylece, 6 Eylül MasterChef 2020'den elenen isim Gülşah  oldu.