MasterChef'te kaptanlık oyununu kim kazandı? 12 Ekim MasterChef 2020'de takımlar nasıl oluştu, kimler var?

MasterChef 2020'de heyecan bu akşam da doruğa çıktı! Herkesin merakla beklediği haftanın ilk gününde, yarışmacılar kaptanlık mücadelesi verdi. Günün sonunda kazanan Mavi takımın kaptanı olmaya hak kazanarak kendisine rakip olacak Kırmızı takım kaptanını belirledi! MasterChef 2020'nin 76. yeni bölümündehaftanın yeni takım kaptanları ve takımların son hali!

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 22:58
Değiştirme Tarihi: 13.10.2020 00:39

MasterChef 2020'de kaptanlık mücadelesi yeni haftanın ilk gününde TV8 ekranlarında yarışmacılar arasındaki rekabet nefes kesti! Şeflerin isteği doğrultusunda en başarılı tabağı hazırlamak için tüm hünerlerini sergileyen yarışmacılardan biri günün sonunda kaptan seçildi. Aynı zamanda karşı takımın kaptanı olması için de yeni bir ad söyledi ve bunun ardından haftanın yeni takımları belirlendi! 12 Ekim Pazartesi günü MasterChef'te yeni takım kaptanı kim oldu? Kaptanlık oyununu kim kazandı? MasterChef 2020'de bu hafta kimler hangi takımda oldu?

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE KAPTANLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 76. yeni bölümde kaptanlık oyunu 14 yarışmacının kıyasıya rekabetine sahne oldu.Yarışmacılar, kendilerine verilen tavuk ile yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştı. Bunun için şefler 45 dakika süre verdi. Süre sonunda şefler, seçtikleri yarışmacıların yemeklerini ayrı ayrı tadımını yaptı. Tadım sonrasında seçtikleri yarışmacıların yemeklerini bir kez daha tadımını yaptı. Danilo şefin seçimi Özgül ve Eray, Mehmet şefin beğendiği isimler Uğur, Serhat oldu. Somer şef ise Ebru ile Emir'in yaptığı yemekleri beğendiğini söyledi. Bu yarışmacıların yaptığı yemekler şefler tarafından yeniden tadımı yapılarak değerlendirildi. Bu değerlendirme sonrasında finale Özgül, Emir ve Uğur çağırıldı. Emir, gecenin üçüncüsü olurken şefler Özgül ile Uğur arasındaki seçimi oy çokluğu ile yaptıklarını söyledi. Buna göre bu akşam MasterChef'te kaptanlık oyununu kazanan Uğur oldu ve bu haftanın Mavi takım kaptanı oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF 2020'DE YENİ TAKIMLAR NASIL OLUŞTU?

MasterChef'te kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı Uğur oldu. Bu haftanın Mavi takım kaptanı olan Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak Sefa'yı seçti. Sonra MasterChef'te bu haftanın kaptanları birer birer yarışmacı seçimi ile takımlarını oluşturdu. İşte MasterChef 2020'nin bu haftaki takımları;

Mavi takım: Uğur, Furkan, Esra, Emir, Berker, Tanya, Ebru

Haber ile ilgili metin girin!.

Kırmızı takım: Sefa, Serhat, Barbaros, Eray, Özgül, Ayyüce, Didem

Haber ile ilgili metin girin!.

KAPTANLAR DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef'te takımların kurulması sonrasında kaptanlar, avantajı kazananı belirlemek için karşı karşıya geldi. Kaptanlardan 45 dakikada etli lahana sarması yapmaları istendi. Süre sonunda şefler kazananı belirlemek için tadım yaptı. Bu oyunun galibinin kazanacağı avantaj ise yapılacak ilk takım oyununda düelloda kendi takımından hangi yemekte kimin olacağı ve karşı takımdan kiminle düello yapacağını seçme şansı verildi. Bu akşamki kaptanlar düellosunu kazanan da Mavi takım kaptanı Uğur oldu.

MASTERCHEF 2020'DE GEÇEN HAFTA TAKIMLAR NASIL KURULMUŞTU?

MasterChef 2020’de sekizinci haftanın kaptanlık oyununu kazanan Esra, Mavi takım kaptanı olurken; Esra’nın rakip olarak seçtiği Ebru ise Kırmızı takım kaptanı oldu.

MasterChef 2020'nin geçen haftaki kaptanlık mücadelesinin ardından, Mavi takım kaptanı Esra ve Kırmızı takım kaptanı Ebru’nun yarışmacı seçimleri doğrultusunda haftanın takımları şu şekilde oluşmuştu:

Mavi takım: Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

Kırmızı takım: Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison

11 EKİM PAZAR AKŞAMI MASTERCHEF 2020'YE VEDA EDEN YARIŞMACI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de dün akşam, eleme gecesinin ilk turunda başarılı olamayan üç yarışmacı Ebru, Walison ve Sefa oldu. Bu yarışmacılar, ikinci turda Somer şefin modern bir dokunuşla yaptığı Hamsi Kuşu tabağını hazırlamaya çalıştı. Bu yemek için verilen süre ise 45 dakika olarak belirlendi.

Yarışmacılar, kendilerine verilen süreyi en iyi şekilde kullanarak Somer Şef'in tabağına en yakın tabağı hazırlamaya çalıştı. Verilen uğraş sonunda hazırlanan yemekler, şeflerin beğenisine bir kez daha sunuldu. Şefler, tadım yaptıktan sonra ilk olarak bu turun birincisini açıkladı. Sefa, en iyi tabağı hazırlayarak MasterChef 2020 mücadelesine devam etmeye hak kazandı. Son iki isim arasında ise daha zayıf tabağı olan ve MasterChef'ten elenen Walison Fonseca oldu.

MASTERCHEF WALISON FONSECA KİMDİR?

Santos Sao Paulo doğumlu 35 yaşındaki Walison, 18 yıl boyunca oyunculuk ve modellik üzerine uluslararası alanda başarılı işler yapmış; Meksika, ABD (Miami, NYC, Los Angeles), İtalya (Milano), Kore olmak üzere dörtten fazla ülkede yaşamıştır. Melisa Pınar ile evli olan Walison Fonseca’nın, 11 yaşında "Amaya" adında da bir çocuğu vardır.

Portekizce, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve orta düzeyde Türkçe olmak üzere beş dil bilen Walison kendisini ve Türkiye'ye gelme hikayesini şu şekilde ifade etmektedir:

"Dünyada uzun yıllar sonra Malta adasında bir işim vardı ve bu işten sonra Türkiye'yi tanımaya ilgi duydum. Kısa