MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 26 Eylül 2020 MasterChef'te eleme adayları kimler oldu?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde heyecan tüm hızıyla sürmeye devam ediyor. MasterChef'te haftanın üçüncü dokunulmazlık oyununda karşı karşıya gelen olan mavi ve kırmızı takım yarışmacıları bugün Mihrişah Valide Sultan İmarethanesi'nde karşılaştı ve güzel lezzetler ortaya çıkarmak için yarıştı. Şefler, MasterChef 64. bölümde dokunulmazlık oyununda takımlardan istediği yemekleri ve süreyi açıkladı. Peki, MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 26 Eylül 2020 MasterChef'te bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Eleme adayları kimler oldu?

Yayınlanma Tarihi: 26.09.2020 22:36
Değiştirme Tarihi: 27.09.2020 00:37

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicilerine nefes kesen anlar yaşatan MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Haftanın 3. dokunulmazlık oyununda karşı karşıya gelen olan mavi ve kırmızı takım yarışmacıları, bu akşam Mihrişah Valide Sultan İmarethanesi'nde konuklara yemek yaptı. Dokunulmazlık oyunu öncesinde şefler, günün yemek listesini ve bunun için verilen süreyi açıkladı. Peki, MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 26 Eylül 2020 MasterChef'te bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı? MasterChef Türkiye'de haftanın eleme adayları kimler oldu?

3. DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam mavi ve kırmızı takım yarışmacıları haftanın 3. dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Mihrişah Valide Sultan İmarethanesi'nde konuklara günün menüsü olarak birçok tabak hazırlandı. En iyi tabağı yapan takım ise bu akşamın kazananı oldu. MasterChef 3. dokunulmazlık oyununu menüsü şu şekilde; kırmızı mercimek çorbası, karnıyarık, pırasalı kol böreği, pirinç pilavı, cacık, lokma... bu yemekleri hazırlamaları için verilen süre ise 1 saat...

Verilen süre sonunda şefler verilen oyları tek tek açtı ve kazanan takımı ilan ettiler. Dokunulmazlık oyununda oylama yapılan yemekler ve kazanan takım şu şekilde;

Mercimek çorbası = 5-2 Kırmızı takım

Karnıyarık = 4-3 Kırmızı takım

Pilav ve cacık = 6-1 Kırmızı takım

Börek = 4-3 Kırmızı takım

Lokma = 4-3 Mavi takım

Genel Skor Mavi takım 13 - 22 Kırmızı takım

Bu oylama sonucunda MasterChef'te 3. dokunulmazlığı kazanan Kırmızı takım oldu.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bu oyunda yarışmacılardan bamya ana ürün olan yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Bu yemek için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre sonunda şefler tadım yaptı. Uğur, Sefa, Barbaros ve Furkan, son dörde girdi. Gecenin dördüncüsü Barbaros, üçüncüsü ise Uğur oldu. Son ikiye kala isimler arasında daha başarılı olan ve bireysel dokunulmazlığı kazanan Furkan oldu.

HAFTANIN 5. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye'de bireysel dokunulmazlığı Mavi takımdan Furkan kazandı. Sonrasında Furkan takım arkadaşları arasından bir kişiyi eleme potasına gönderdi. Furkan'ın söylediği Barbaros, MasterChef Türkiye'de haftanın 5. eleme adayı oldu.

6. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında Mavi takımda oylama başladı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Furkan ve onun eleme potasına gönderdiği Barbaros haricinden altı yarışmacı için sırayla oylar kullanıldı. Celal, oylama sonunda en çok oyu alarak MasterChef'te bu haftanın 6. eleme adayı oldu.

ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye 2020'de bu hafta oynanan ilk dokunulmazlık oyununu kazanan mavi takım olmuştu. Mavi takımın dokunulmazlık oyununu kazanmasıyla birlikte, kırmızı takımda haftanın ilk eleme adayları Özgül ve Esra olarak belirlendi. 

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda ise yine kıyasıya bir mücadele yaşandı. Yine mutlu sona ulaşan taraf mavi takım oldu ve kırmızı takım yarışmacıları 2 takım arkadaşını daha eleme adayı olarak belirledi. Böylelikle haftanın 3. ve 4. eleme adayı Eray ve Ayyüce oldu.

BU HAFTA TAKIMLAR KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Mavi Takım: Uğur, Furkan, Serhat, Barbaros, Tanya, Duygu, Sefa, Celal

Kırmızı Takım: Emir, Esra, Berker, Özgül, Ayyüce, Eray, Ebru, Walison