MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 10 Ekim MasterChef 2020'de eleme adayları kimler oldu?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümü bu akşam izleyicileri ekran başına kilitledi. MasterChef'te bu akşam mavi ve kırmızı takım yarışmacıları Adana'da konuklara birbirinden lezzetli yemekler yaptı. Haftanın üçüncü dokunulmazlık oyununda mücadele eden yarışmacılar, mücadeleyi kazanıp eleme adayı olmamak için yarıştı. Peki, MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 10 Ekim MasterChef 2020'de bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Bu haftanın eleme adayları kimler oldu?

Yayınlanma Tarihi: 11.10.2020 00:38
Değiştirme Tarihi: 11.10.2020 00:52

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren izleyicilerine nefes kesen anlar yaşatan MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mavi ve kırmızı takım yarışmacıları bu akşam Adana'da haftanın üçüncü dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Peki, MasterChef'te bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 10 Ekim MasterChef 2020'de kazanan hangi takım oldu? Haftanın eleme adayları kimler oldu?

DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam mavi ve kırmızı takım yarışmacıları Adana'da konuklara birbirinden lezzetli yemekler hazırladı. Şefler, oyun öncesinde yapılacak yemekleri açıkladı. Buna göre bu akşam dokunulmazlık oyununda Adana'nın meşhur yemeklerinden 5 tanesi yapılması istendi;

1- Yüksük çorbası

2- Peynirli sıkmak

3 - Sarımsaklı köfte

4- Adana kebabp

5 - Karakuş tatlısı

Takımlara bu yemeklerin yapılması için bir saat süre verildi. Süre sonunda MasterChef 2020'nin özel konukları yemeklerin tadımını yaptı ve beğendikleri yemeklere göre oylarını kullandılar. Şefler, kullanılan oyları tek tek açarak hangi yemekte hangi takım daha başarılı olduğunu açıkladı. Açıklanan oylar sonucunda MasterChef'te bu akşam dokunulmazlığı Mavi takım kazandı. Ve böylece 3-0 yaptı.

Haber ile ilgili metin girin!.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım oldu. Bu takımda olan 4 kişi eleme adayı olunca bireysel dokunulmazlık için mutfağa girenler Eray, Sefa ve Ebru oldu. Bu üç yarışmacıdan soğan ana malzemesi olan yaratıcı bir yemek yapmaları istendi. Süre sonunda şefler tadım yaptıktan sonra gecenin kazananını açıkladı. MasterChef'te bu akşam bireysel dokunulmazlığı kazanan Eray oldu. Eray, böylece 6. kez bireysel dokunulmazlığı kazanmış oldu.

MASTERCHEF'TE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

Bu hafta MasterChef'te ilk dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kaybetmişti. Sonrasında oynanan bireysel dokunulmazlık oyunu ve devamında oylama sonucunda Serhat ve Walison eleme potasına girdi. İkinci dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takımda bu sefer bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan Eray, dört kişi arasından seçip eleme potasına gönderdiği isim Berker oldu. Böylece Berker, MasterChef’in 3. eleme adayı oldu. Sonrasında yapılan oylamada ise adı en çok yazılan isim Tanya oldu. Tanya ise bu hafta MasterChef’in 4. eleme adayı oldu. Son bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında kazanan Eray olunca, Sefa ve Ebru eleme potasına giren son isimler oldu. Böylece MasterChef'te bu haftanın eleme adayları Serhat, Walison, Berker, Tanya, Sefa ve Ebru oldu.