MasterChef'te dokunulmazlığı hangi takım kazandı? 17 Eylül MasterChef 2020'de dokunulmazlığı kazanan takım

MasterChef 2020'de bu akşam heyecan dolu bir dokunulmazlık oyunu ekrana geldi ve "sıfır atık" konsepti ile yarışmacılar oldukça önemli bir konuya dikkat çekmek için yarıştı. Mutfakta kullanılabilecek tüm ürünleri kullanmaya gayret gösteren yarışmacılar, bu akşam dokunulmazlık oyununda en az atığı çıkarmak için de mücadele verdi. Peki bu akşam TV8 ekranlarında izleyici ile buluşan MasterChef 2020'nin 57. yeni bölümünde neler yaşandı? En az atığı çıkararak avantaj sağlayan takım hangisi oldu? 17 Eylül Perşembe günü dokunulmazlığı hangi takım kazandı? Bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? 3. ve 4. eleme adayları kimler oldu? İşte, detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 22:22
Değiştirme Tarihi: 18.09.2020 00:50

MasterChef 2020'nin bu akşam ekrana gelen 57. yeni bölümünde yarışmacılar "sıfır atık" konseptine uygun tabaklar çıkardı ve en az atık ile yemekleri hazırlayan takım dokunulmazlık oyununda avantaj elde etti. Yarışmacıların kaderini belirleyen ve her hafta bireysel dokunulmazlık öncesi takımları karşı karşıya getiren dokunulmazlık oyununda bu akşam kazanan hangi takım oldu? Bireysel dokunulmazlığı kazanan kimi eleme potasına gönderdi? Dokunulmazlığı kaybeden takımda oylamada kimin adı en çok yazıldı? Eleme adayları kimler oldu? 17 Eylül MasterChef 2020'de dokunulmazlık oyununda yaşananlar...

Haber ile ilgili metin girin!.

17 EYLÜL MASTERCHEF 2020'DE DOKUNULMAZLIĞI HANGİ TAKIM KAZANACAK?

MasterChef 2020 yeni bölümde dokunulmazlık oyunu farklı konsepti ile dikkat çekti. Sıfır Atık temalı dokunulmazlık oyununda takımlar, dört çeşit yemek ve atık miktarı üzerinden değerlendirilecek. Soğuk veya sıcak başlangıç, Çorba, Ana Yemek ve Tatlıdan oluşan menü için verilen süre ise 45 dakika. Takımlarda yapılacak yemeklerin dağıtımı yapıldıktan sonra marketten üç dakika için alışveriş yapıldı. Yarışmacılar, yapacakları yemekleri, aldıkları malzemeleri en az atık verecek şekilde planladılar. Süre bitiminde şefler her iki takımın çalıştığı tezgahı en ufak detayına kadar incelendi. Sonrasında yapılan atıklar tartıldı. Kırmızı takımın atık miktarı 3.9 kilo, mavi takımın atık miktarı ise 1.62 kilo çıktı. Buna göre Mavi takım artı bir puan kazandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Verilen sürenin bitimi ile şefler yapılan yemeklerin tadımını yaptı. Sonrasında oybirliği ile verdikleri kararı açıkladılar. Dokunulmazlık oyununda yapılan yemeklerde kazanan takımlar şöyle;

Soğuk başlangıç: Mavi takım

Çorba: Kırmızı takım

Ana Yemek: Kırmızı takım

Tatlı: Mavi takım

Bu sonuca göre Mavi takım, bu akşam dokunulmazlık oyununu kazanan takım oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

MASTERCHEF'TE BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef 2020'de bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takım, bu sefer bireysel dokunulmazlık oyunu için mutfağa girdi. Danilo şefin imza tabağını hazırlamaya çalıştılar. 45 dakika süre sonunda şefler, sadece iki yarışmacının tabağını beğendi. Bu isimler, Eray ve Berker idi. Bu iki yarışmacıdan daha iyisini hazırlayan Eray, bireysel dokunulmazlığı kazandı.Eray'ın eleme potasına gönderdiği isim ise Sefa oldu.

3. VE 4. ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye'de bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında oyunu kazanan yarışmacı, bir arkadaşını eleme potasına gönderecekti. Bireysel dokunulmazlığı kazanan Eray, 3. eleme adayı olarak potaya gönderdiği isim Sefa oldu. Dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda yapılan oylama sonucunda en fazla oy, takım kaptanı Selin'e verildi. Böylece MasterChef Selin, yedekten katıldığı ilk haftasında eleme potasına girmiş oldu.

BU HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIĞINI HANGİ TAKIM KAZANDI? (15 EYLÜL)

MasterChef'te heyecan içinde geçen bir saat süre sonunda her iki takım da bazı aksilikler yaşandı. Bazı yemekler tam olarak yetişmezken şeflerin önüne bitirilen yemekler tadım için sunuldu. MasterChef Türkiye 2020 jürisi, yemeklerin hepsinin tadımını yaptıktan sonra hangi yemekte hangi takımın kazandığını açıkladı.

Balık Ekmek: Mavi takım

Adana Dürüm: Kırmızı takım

Arnavut Ciğer: Kırmızı takım

Nohutlu Tavuklu pilav: Kırmızı takım

Maç köftesi: Mavi takım

Şambali: Kırmızı takım

Bu sonucu göre MasterChef'te dokunulmazlık oyununun galibi Kırmızı takım oldu. Mavi takım ise beş dakikalık süre avantajına rağmen dokunulmazlığı kaybetti.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE YENİ HAFTANIN TAKIMLARI NASIL OLUŞTU?

Heyecanla izlenen MasterChef kaptanlık oyunu sonrasında haftanın kaptanları belirlendi. Kaptanlık oyununu kazanan ve Mavi takım kaptanı olan Furkan ve onun belirlediği Kırmızı takım kaptanı Selin, tek tek yarışmacıları seçerek takımları oluşturdu. Furkan’ın ilk tercihi Emir’den yana olurken Selin ise seçimini Barbaros’tan yana kullandı.

İşte, MasterChef’te bu haftanın takımların kadroları…

MAVİ TAKIM: Furkan, Emir, Serhat, Esra, Özgül, Duygu, Celal, Uğur

KIRMIZI TAKIM: Selin, Barbaros, Berker, Tanya, Ayyüce, Sefa, Ebru, Eray