MasterChef'te bu hafta kim elendi? İşte 29 Ağustos MasterChef Türkiye 2021'de elenen isim

MasterChef Türkiye'de bu hafta kim elendi sorusunun yanıtı, heyecan dolu yarışma programının takipçileri tarafından merak edilmeye başladı. MasterChef Türkiye 2021'de dün akşam bu yılın ilk eleme gecesi gerçekleşti. 6 eleme adayıyla yapılan eleme yemeğinde heyecan dolu dakikalar yaşandı. Yemeklerini tamamlayan yarışmacılar şefler tarafından değerlendirildi ve bir kişi MasterChef Türkiye hayallerine veda etti. Peki, MasterChef'te bu hafta kim elendi? İşte 29 Ağustos MasterChef Türkiye 2021'de elenen isim.

Yayınlanma Tarihi: 30.08.2021 10:48
Değiştirme Tarihi: 30.08.2021 10:48
MasterChef'te bu hafta kim elendi? İşte 29 Ağustos MasterChef Türkiye 2021'de elenen isim

TV8 ekranlarında yayınlanmaya başladığı günden itibaren herkes tarafından büyük bir keyifle takip edilen yarışma programı MasterChef Türkiye 2021'de bu hafta kim elendi sorusunun yanıtı merak ediliyor. MasterChef Türkiye'de dün akşam 6 kişi eleme adayı olarak yarıştı. Elenmemek için şefler tarafından istenilen en iyi tabakları yapmaya çalışan yarışmacılar zor anlar yaşadı. Şefler yaptığı tadımlar sonrasında, kriterlere uymayan en kötü tabağı yapan kişi yarışmaya veda eden isim oldu. Peki, MasterChef'te bu hafta kim elendi? İşte 29 Ağustos MasterChef Türkiye 2021'de elenen isim.

MASTERCHEF'TE KİM ELENDİ? 

6 eleme adayının bulunduğu MasterChef'te, Danilo, Somer ve Mehmet Şef ilk turda yarışmacılardan beyaz peynir ana ürününden yaratıcı yemek yapmasını istedi. Bu tur için yarışmacılara tam 40 dakika zaman verildi. Sürenin sonunda şefler yapılan yemeklerin tadına baktı. Safanur en iyi tabağı yaparak turun birincisi olurken, Tunahan ikinci, Burcu ise üçüncü oldu. Görkem, Tahsin ve Hamza ise eleme turuna kaldı.

Eleme turunda ise bu kez üç yarışmacıdan Danilo Zanna şefin imza tabağı olan Ragiz yapılması istendi. Bu zorlu yemek için yeniden tezgah başında geçen yarışmacılar bu kez de 40 dakika süre tanındı. Tadım yapan şefler oy birliği ile final eleme oyununun galibinin Tahsin olduğunu açıkladı. Rakiplerinden daha az başarılı tabak yaparak elenen yarışmacı ise Görkem oldu.

MASTERCHEF 2021’DE ELEME ADAYLARI KİMLER OLMUŞTU? 

Kırmızı ve mavi takım arasında haftanın ilk dokunulmazlık oyunu oynanmıştı. Kırmızı takım 3-0 oyunu kazanırken, mavi takım dokunulmazlık oyununu kaybetmişti. Dokunulmazlık oyunları sonrasında yapılan oylama ile Tunahan, Tahsin, Burcu, Görkem, Hamza ve Safanur eleme adayları olarak belirlenmişti.

ELENEN İSMİN YERİNE KİM GELECEK? 

MasterChef Türkiye'nin yedek kadrosunda yer alacak ilk ismi belirleyecek ürün rezene olmuştu.

Şefler yarışmacıların rezene ile yaptığı yemeklerin tadına bakmıştı. Tadım sonrası belirlenen isim Mustafa olarak açıklanmıştı.