MasterChef'te 3. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? 3 Ekim MasterChef 2020'de haftanın eleme adayları kimler?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam heyecan dolu anlar yaşanmaya devam etti. Kırmızı ve mavi takım yarışmacıları bu akşam MasterChef'te haftanın 3. dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. MasterChef yarışmacıları bu akşam İstanbul Bahçelievler Çocuk Evleri Sitesi'nde dokunulmazlık oyunu mücadelesi verdi. Peki, MasterChef'te 3. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? MasterChef'te bireysel dokunulmazlık oyununu kim kazandı, kimi eleme potasına gönderdi? MasterChef 2020'de haftanın eleme adayları kimler oldu?

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2020 00:16
Değiştirme Tarihi: 04.10.2020 00:43

TV8 ekranlarının herkes tarafından soluksuz olarak takip edilen yemek yarışması MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam haftanın 3. dokunulmazlık oyunu oynandı. Kırmızı ve mavi takım yarışmacıları bu akşam İstanbul Bahçelievler Çocuk Evleri Sitesi'nde oldukça özel misafirlere yemekler hazırladı ve en iyi yemekleri hazırlayan takım haftanın 3. dokunulmazlık oyununu kazandı. Peki, MasterChef'te 3. dokunulmazlık oyununu kim kazandı? MasterChef'te kazanan hangi takım oldu? MasterChef 2020'de bu akşam bireysel dokunulmazlığı kim kazandı? Haftanın 5. ve 6. eleme adayları kimler oldu?

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

MasterChef Türkiye 2020'nin yeni bölümünde bu akşam oynanan haftanın 3. dokunulmazlık oyunu izleyicileri ekran başına kilitledi. Bahçelievler çocuk evleri sitesinde koruyucu ailelere yapılacak menü Mehmet şef tarafından açıklandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu yemekler için verilen takımlara verilen süre 1 saat idi. Yapılan yemekler, 9 misafir tarafından denendikten sonra oylar verildi. Şefler, yedi çeşit yemek üzerinden yapılacak değerlendirme için zarfları tek tek açtı ve kazanan takımı açıkladı. Buna göre yemekler ve takımların aldığı oylar ile birlikte kazanan takım şöyle;

Şaksuka: Mavi takım 7-2
Zeytinyağlı yaprak sarma: Kırmızı takım 6-3
Kısır: Kırmızı takım 6-3
Patates salatası: Mavi takım 5-4
Mücver: Kırmızı takım 8-1
Karışık ızgara: Kırmızı takım 7-2
Brownie: Mavi takım 8-1

Verilen bu oylar sonucunda Kırmızı takım, MasterChef'te son dokunulmazlığı kazandı. Kırmızı takım, Mavi takımı genel skorda 34-29 yenmeyi başardı.

BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

MasterChef'te bu akşam dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu için tezgahlarının başına geçti. Yarışmacılar, 35 dakikalık sürede sadece fırın kullanarak yaratıcı yemek yapmaya çalıştı. Süre bitiminde  şefler sunulan yemeklerin tadına baktı ve en başarılı üç yarışmacıyı açıkladı. Furkan, Serhat ve Özgül son üçe kalmayı başardı. Bu üç isim arasından ise MasterChef'te bireysel dokunulmazlığı kazanan Özgül oldu.

MASTERCHEF'TE HAFTANIN 5. ELEME ADAYI KİM OLDU?

Mavi takım yarışmacıları arasında oynanan bireysel dokunulmazlığı kazanan Özgül oldu. Onun ise beş yarışmacı arasından eleme potasına Eray'ı eleme potasına gönderdi. Böylece Eray, MasterChef'te haftanın 5. eleme adayı oldu.

6. ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef'te bu akşamın finalinde Mavi takımda kritik oylama yapıldı. Oylama sonucunda en fazla oyu alan Sefa, haftanın 6. ve son eleme adayı oldu.

HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef Türkiye’nin yedinci haftasında iki dokunulmazlık oyunu sonrasında dört eleme adayı ortaya çıktı. İlk dokunulmazlığı kaybeden Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir, Esra’yı ilk eleme adayı olarak seçti. Takım içi oylamada ise ikinci eleme adayı Duygu oldu.

İkinci dokunulmazlık oyununu kazanan bu sefer Kırmızı takım oldu. Oyunu kaybeden Mavi takım, bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Bu oyunu kazanan Sefa oldu. Onun eleme potasına gönderdiği Uğur, haftanın 3. eleme adayı oldu. Son olarak konseyde yapılan oylama sonucunda en fazla oy alan Didem ve Özgül oldu. Bu iki yarışmacı arasından kimin eleme potasına gireceğini kaptan belirledi. Serhat'ın seçimi Didem'den yana oldu ve MasterChef Didem, haftanın 4. eleme adayı oldu.