MasterChef Tanya kimdir? Sezonun ilk kaptanlık oyununu kazanan Tanya Kilitkayalı kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye'de yeni sezonun ilk kaptanlık oyununu kazanan Tanya Kilitkayalı oldu. Kıbrıs'tan yarışmaya katılan MasterChef Tanya, elemelerden geçerek son 16'ya kaldı. Bu akşam yapılan ilk kaptanlık oyununu kazanan Tanya, Mavi takımın kaptanı oldu. Peki, MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 17.08.2020 23:31
Değiştirme Tarihi: 17.08.2020 23:31
MasterChef Tanya kimdir? Sezonun ilk kaptanlık oyununu kazanan Tanya Kilitkayalı kaç yaşında, nereli?

MasterChef Tanya, TV8 ekranlarından heyecanla takip edilen yarışmanın yeni sezonunda ilk kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı oldu. Merakla takip edilen MasterChef Türkiye 28. bölümde Tanya Kilitkayalı, mavi takımın kaptanı oldu ve sezonun ilk takımları oluşturuldu. İşte MasterChef Tanya hakkında merak edilenler...

MASTERCHEF TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

Tanya Kilitkayalı, 26 yaşında, öğretim görevlisi. Yarışmaya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden katılıyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünden mezun. Tanya Kilitkayalı, çocukluğundan beri annesiyle beraber Kilitkaya Köyü’nde bir aile işletmesi olan Garavolli Cafe ve Bar mutfağında yöresel tatları hazırlıyor.

MasterChef Türkiye'de günün üçüncü grubunda Tanya Kilitkayalı, İsmail Tezel Çotuk ve Aycan Afacan yer alıyordu. Şefler, bu gruptan İspanyol soğuk çorbası olan Gazpacho  yapmalarını istedi. Bu yemek için yarışmacılara 15 dakika süre tanındı. Yapılan yemeklerin tadına bakan şefler, oybirliği ile Tanya Kilitkayalı'nın MasterChef Türkiye'de final turuna çıktığını açıkladı.