MasterChef Tanya kimdir? MasterChef 2020'ye veda eden Tanya Kilitkayalı kaç yaşında, nereli?

MasterChef Tanya, bu haftanın eleme adaylarından biriydi. MasterChef 2020’de on birinci haftaya kırmızı takım kaptanı olarak başlayan Tanya Kilitkayalı, yarışmaya veda etti. Kıbrıs şivesiyle konuşmasıyla dikkat çeken başarılı yarışmacı, bu akşam son 11’e kalma mücadelesi verdi fakat yaptığı hata sonucunda MasterChef'ten elendi. Peki, MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte yarışmacı hakkındaki bilgiler…

Yayınlanma Tarihi: 01.11.2020 23:44
Değiştirme Tarihi: 01.11.2020 23:44
MasterChef Tanya kimdir? MasterChef 2020'ye veda eden Tanya Kilitkayalı kaç yaşında, nereli?

MasterChef Türkiye’de bu akşam eleme heyecanı yaşandı ve MasterChef Tanya yarışmaya veda etti.Kırmızı takım kaptanı olarak başladığı haftada yarışmaya veda eden Tanya Kilitkayalı’ya dair bilgiler merak ediliyor. Peki, MasterChef Tanya kimdir? İşte 25 yaşındaki yarışmacıya dair bilgiler…

MASTERCHEF TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

Tanya Kilitkayalı, 7 Ocak 1995'te Kıbrıs’ta doğdu. Namık Kemal Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitirdi.

Mezun olmasının ardından Alaçatı Alancha Restaurant’ta stajyer olarak çalıştı. Buna ek olarak, Arkın Palm Beach Hotel, Merit Royal, Salamis gibi ünlü otellerde stajyerlik yapan Tanya Kilitkayalı, 2017 yılında mezun olduğu okulda master yapma kararı aldı.

2019 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Tanya Kilitkayalı, eğitim gördüğü okulda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Tanya Kilitkayalı, Kıbrıs Mutfağı üzerine aile ile birlikte işlettiği bir restoranı var.