MasterChef Tanya kimdir? Haftanın 4. eleme adayı MasterChef 2020 yarışmacısı Tanya Kilitkayalı nereli?

MasterChef Tanya Kilitkayalı, sekizinci haftada ikinci dokunulmazlık sonrasında yapılan oylama ile eleme potasına girdi. TV8 ekranlarında ilgiyle izlenen MasterChef 2020’de bu hafta Kırmızı takımla mücadele eden Tanya Kilitkayalı, haftanın dördüncü eleme adayı oldu. Peki, MasterChef Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2020 00:27
Değiştirme Tarihi: 09.10.2020 00:27
MasterChef Tanya kimdir? Haftanın 4. eleme adayı MasterChef 2020 yarışmacısı Tanya Kilitkayalı nereli?

MasterChef Türkiye’de bu akşam haftanın dördüncü eleme adayı belli oldu. MasterChef 2020’nin sekizinci haftasında Kırmızı takıma seçilen Tanya Kilitkayalı, bireysel dokunulmazlık oyunu sonrasında konseyde takım içi oylamada en fazla ismi yazılan yarışmacı olarak eleme potasına gönderildi. 4. eleme adayı olması sonrasında MasterChef izleyicileri tarafından Tanya Kilitkayalı kimdir, kaç yaşında, nereli gibi sorular ile sorgulanmaya başlandı. İşte MasterChef 2020 yarışmacısı Tanya Kilitkayalı hakkında merak edilenler…

MASTERCHEF TANYA KİLİTKAYALI KİMDİR?

Tanya Kilitkayalı, 7 Ocak 1995'te Kıbrıs’ta doğdu. Namık Kemal Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra 2016 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünü bitirdi. Mezun olmasının ardından Alaçatı Alancha Restaurant’ta stajyer olarak çalıştı. Buna ek olarak, Arkın Palm Beach Hotel, Merit Royal, Salamis gibi ünlü otellerde stajyerlik yapan Tanya Kilitkayalı, 2017 yılında mezun olduğu okulda master yapma kararı aldı.

2019 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Tanya Kilitkayalı, eğitim gördüğü okulda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

Kıbrıs Mutfağı üzerine aile ile birlikte işlettiği bir restaurant olduğunu söyleyen Tanya Kilitkayalı, MasterChef 2020’nin ana kadrosunda yer almaktadır.